Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Oryginalne menu w restauracji >

A my lubimy się wybrać raz na jakiś czas do dobrej resturacji,...

zdrowitka, 17.10.2017 | czytaj dalej

365 obiadów Mariety Mareckiej 2 >

Moim zdaniem programy na kanale się poprawiły. Nie jest tak jak pisza...

Katulla, 16.10.2017 | czytaj dalej

Błąd >

Cześć. Przez straszny błąd lekarzy moje zdrowie podupadło. Kompletnie nie wiem co...

mądraala, 16.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1973, wpisów: 29940
najnowszy wpis: 17.10.2017 07:50

Mamy 27168 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o... kuchni+

FORUM kuchnia+ Lista programów marzeń...

snoozy

17.05.2009 19:33

Elu, masz wiadomośc na privie

snoozy

17.05.2009 19:25

Najważniejsze ,ze mam waszą aprobate i wsparcie a to więcej niz jakies ordery itp

Ela LISA

17.05.2009 16:59

Urobiles sobie rece po lokcie pisaniem,jak malo kto.Powinienes dostac 2 tytuly na raz.I order usmiechu.

snoozy

17.05.2009 09:09

Dziękuje Elu :-)

Ela LISA

17.05.2009 07:18

Pwelku,gratuluje Tobie zostania Forumowiczem Miesiaca.

snoozy

16.05.2009 19:07

Nie daje się.Ale troche cięzko byc szefem 6 kobiet a czasem w zastępstwie 25.

Ela LISA

16.05.2009 18:53

To w jakims cudownym miejscu pracujesz.Ty jeden ,tyle kobiet,konkurencji zadnej.Moga Ciebie do woli uwielbiac.Super.

snoozy

15.05.2009 14:39

Rodzynkiem to ja jestem juz w pracy.Ja jedem i 55 kobiet.Wystarczy mi już :-)

Ela LISA

15.05.2009 12:23

Roslaby byla z Ciebie dziewoja. Moze Jagusia?

Ela LISA

15.05.2009 12:22

Pawelku,pomysl tylko,jaka bylbys odlotowa gospodynia. Dodatkowo,uwielbianym i rozpieszczanym rodzynkiem.Chyba ze wystepowalbys w przebraniu. :-)

snoozy

14.05.2009 20:59

Ja i koło gospodyń wiejskich?Czy chcesz tak szybko armagedonu :-)

Ela LISA

14.05.2009 18:04

Minutko kochana,dziekuje.Milo bedzie mi czasami pomyslec ze moze kiedys spotkam sie z takimi wapanialymi Paniami i z Toba.

minutka

14.05.2009 17:20

Elu nic straconego. Jak już wykończę dom, to wpadasz do mnie i jedziemy do Pań - robią genialną kapustę z grochem:-) A przed Wielkanocą pokaz pisanek i ich malowania - wszystko na regionalną modłę. Kolorowe, ale - moim zdaniem - nie kiczowate, choć ja o względach artystycznych i estetycznych nie powinnam się wypowiadać;-)

Ela LISA

14.05.2009 17:05

Minutko,jak kiedys zobaczysz sie z ktoras z tych Pan,to pozdrow je serdecznie od takiej jednej Eli, ktora je bardzo kocha,i ktorej jest przykro,ze w takim cudownym miejscu,wsrod takich gospodyn ,nie moze przebywac.

Mysle ze do tych pozdrowien, dopisza sie i inni. Pawelku,Ty tez bys pewnie ,w takim Kole chetnie czasami , poprzebywal?

Ela LISA

14.05.2009 16:58

Minutko,takie Kolo Gospodyn,to skarb i cud.Tam sa wspaniale gospodynie, pieka gotuja,spiewaja,robia dekoracje domow.Maja moj podziw,maja szacunek i milosc. To prawda,ze swoja pasja potrafia zawojowac swiat.Szczesliwy ten,kto mieszka w takim miejscu, gdzie jest takie Kolo Gospodyn.

snoozy

13.05.2009 22:40

Ja np chciałbym zobaczyc program o gotowaniu potraw z naszych gór.Przeciez Podhale i inne rejony mają tak wspaniałe dania.Raz do roku jestem w Beskidzie Sądeckim u zaprzyjaźnionych gospodarzy i sami robia wiele wspaniałych dań.Czemu tego nie pokazac?

minutka

13.05.2009 20:16

Ela LISA napisała 13.05.2009 10:20:
A konkursy kulinarne kol gospodyn,sa prawdziwie urocze.Jakie wspaniale ,zapomniane przepisy.Jakie potawy.A jaki klimat.Gdybym gdzies miala mozliwosc , dolaczyc do takiego kola,gdzie panie gotuja,wymieniaja sie przepisam,testuja jakies stare potawy.Natychmiast bym tam poszla. W naszych warunkach,moge tylko pomarzyc.
Znam jedno takie koło gospodyń, o jakich pisałaś, Elu. Konkursy rzeczywiście są niesamowite. Kobiety prześcigają się w wyrabianiu ciast na chleb czy drożdżowe, w ozdabianiu stołów tradycyjnymi obrusami czy serwetami. I wszystko w tradycyjnych strojach! Przed Wielkanocą, jak co roku, urządziły konkurs na dekorowanie pisanek. Regionalna gazeta poświęciła im całą stronę, a regionalne muzeum wciąż je wspiera, bo to one utrzymują tradycję. I najlepsze jest to, że potrafią zarazić swoim zapałem młodych:-)

snoozy

13.05.2009 10:28

Elu, kawa kaszubska to inaczej brejka a tu masz przepis na nią.Przepis orginalny
"Już kocołek zastawiła wodę w nim gotuje i ze żeta spolonego kawę w nię wsepuje, kładze w wszetko cykoryji spore sztere grupe, potem fuse dużą łezką zmnieszywo do kupe, tej nę brejką leje w zbanek i zalewo mlecziem wszetko jidze jij od ręki żewo i ze szeciem".

Tak jak Ty chce takie programy :-)

Ela LISA

13.05.2009 10:20

Pawelku,takich gospodarstw,gdzie ludzie sami pieka pyszny chleb i robia maslo,jest wiele. Nie tyko ci ktorzy przyjmuja letnikow,i chca czyms blysnac,ale zwykle gospodarstwa, w calej polsce.Wedza wedliny,robia przetwory,maja przepisy z dziada pradziada,a czesto i sprzety ktorych uzywaly ich babcie.
To piekna tradycja.Lubie ogladac takie programy.A konkursy kulinarne kol gospodyn,sa prawdziwie urocze.Jakie wspaniale ,zapomniane przepisy.Jakie potawy.A jaki klimat.Gdybym gdzies miala mozliwosc , dolaczyc do takiego kola,gdzie panie gotuja,wymieniaja sie przepisam,testuja jakies stare potawy.Natychmiast bym tam poszla. W naszych warunkach,moge tylko pomarzyc.

Ela LISA

13.05.2009 10:10

Co do Karola Okrasy,on stara sie zawsze udziwnic przepisy.Nie potafi tak zwyczajnie i normalnie gotowac.Przepisy sa swietne,ale prezentacja do niczego.To nie jest gotowanie dla zwyklych ludzi,tylko dla restauratorow.Dlatego nie ogladam juz tego programu.

Ela LISA

13.05.2009 10:07

Moze ktos zrobi program,o zwyklych ludziach i dla zwyklych ludzi.To bylby super program.Wlasnie takie ulubione potrawy gospodyn domowych,wojtow i soltysow.Pan z Kola Gospodyn wiejskich? Od kucharek gotujacych od 50 lat na weselach wiejskich.Oni gotuja swietnie.Maja przecudowne przepisy.To jest wazna i wartosciowa kuchnia.Wiele razy czytalam o kawie kaszubskiej.Jest to podobno dziwny napitek ,ktory smakuje tylko kaszubom.Czy ktos z Was wie co to jest? Ja nie,od 15 lat o tym czytam ,a nie wiem.Robia zylc,drozdzowki kaszubskie,kotlety rybne racuchy z ostrym dziwnym sosem,i wiele innych pyznosci.Jestesmy Polakami , ja chce wiedziec co to jest.I jak to smakuje.Wy nie?

13.05.2009 09:49

Witam

Niestety wyczerpała się ilość emisji porgramów z udziałem Delii i powtórek już nie będzie, o ewentualnych nowych seriach z jej udziałem także nic jeszcze nie wiadomo.

Pozdrawiam

snoozy

13.05.2009 08:42

Ja nawet chętnie bym obejrzał powtórki poprzednich programów :-)

jacek1f

13.05.2009 07:37

co z Delia S - Królowa nauki gotowania?
Czy jest szansa na wznowienia, nowe sezonowe serie?

jacek1f

12.05.2009 09:26

nie, nie nie trudaj sie, jak mowila Babcia moja:-) Nie trudaj.
W odpowiednim czasie bedzie info gdzies, zdziwilem sie, bo nie moglem nigdzie znalezc o tym, ani u karola na stronie, na blogu, ani w PKOlu...

Dzieki.

MarcinO

12.05.2009 08:17

mój szwagier zajmuje się wyposażaniem knajp w sprzęt gastronomicznych i będzie m.in. robił knajpę Karola Okrasy. Nie wiem na kiedy planowane jest otwarcie, ale jeśli to Cię bardzo interesuje, to mogę się dowiedzieć.

jacek1f

11.05.2009 19:53

Marcinie! Skad wziales te info? O ty,m w PKolu?
Tam teraz jest Moonsfera - to moi sasiedzi nadwislanscy... ale nic nie slyszalem zeby Karol tu mial zagoscic?

MarcinO

11.05.2009 17:33

Zgadzam się, że Pan Karol nie miał wystarczającej promocji; w Bristolu swego czasu jak był kucharzem też był niedoceniany i zarabiał śmiesznie małe pieniądze. Teraz otwiera swój własny lokal w budynku PKOL-u w Warszawie, więc trzeba będzie się na pewno kiedyś tam wybrać, bo umiejętności mu odmówić nie można. A to, że straszył porąbanymi paznokciami na początku swojego telewizyjnego programu..., no cóż, każdy popełnia błędy. Dobrze że udało się wyciągnąć wnioski i teraz program Pana Okrasy ogląda się z dużą przyjemnością i ciężko jest się do czegoś przyczepić. Tak samo Kręgliccy jak i Słodki Drań potrzebowali czasu żeby się wyrobić. Pozostaje życzyć Panu Okrasie jak najwięcej sukcesów i powodzenia w prowadzeniu własnej knajpy (bo nie będzie to bynajmniej mała knajpka;))

KATARZYNKA

11.05.2009 16:43

jacek1f napisał 11.05.2009 15:27:
Nieprawda.

Program Okrasy ma najwieksza ogladalnosc z kuoinarnych, co dobrze swiadczy o ludziach zwyklych wlasnie!

Tylko kasy brak od reklamodawcow!!!!!
Jacusiu, chodziło mi nie tylko o nastawienie oglądających go osób, ale właśnie (a może wręcz szczególnie) o ludzi mogących pomóc w promowaniu go. Skoda by było chłopaka, bo jest całkiem niezły w tym co robi.

Swoją drogą tak się przejęłam tym co napisałeś, że już dwa razy dzisiaj na niego głosowałam. Chociaż nie wiem czy to ma jakiś kolosalny wpływ.

jacek1f

11.05.2009 15:27

Nieprawda.

Program Okrasy ma najwieksza ogladalnosc z kuoinarnych, co dobrze swiadczy o ludziach zwyklych wlasnie!

Tylko kasy brak od reklamodawcow!!!!!

snoozy

11.05.2009 15:23

Lepiej bym tego nie ujął Katarzynko

KATARZYNKA

11.05.2009 12:58

A ja myślę, że dlatego program np. Okrasy się nie przyjął, ponieważ mentalność większość Polaków jest taka, że musza koniecznie udawać kogoś innego niż są. Zupełnie jakby czuli się gorsi, więc za wszelką cenę próbują pokazać jacy to są "zachodni". Nie wiem czy to z powodu systemu w którym tkwiliśmy większość wciąż uważa, że to co z zachodu jest "naj", a co z Polski to "lepiej za bardzo nie pokazywać". A jeszcze lepiej od razu skrytykować bo niech tak nas ktoś ubiegnie i wytknie nam braki to dopiero byłby obciach.

snoozy

11.05.2009 12:21

Dla mnie prawdziwą gospodynia czy gospodarzem jest ktoś dla kogo życie w zgodzie z natura jest najwazniejsze.Ktoś kto potrafi czerpac z bogact naturalnych, ktos komu sprawia przyjemność,ze może zbierac swoje plony i je przetwarzać.Obejrzyj sobie Jacku czasem'Kuchnia jak Życie.Takie właśnie życie z dala od zgiełku i fast foodów itp cudów wiodą ludzie życie.Znam takich.

jacek1f

11.05.2009 12:19

ani moja Mama, ani ja - jako gospodyń prawdiwy:-) ani moj syn tez nie slyszelismy i nie slyszymy o wymienianych przez Ciebie rzeczach:-) Ani o vegecie, onbecnej w kazdym przepisie prawie, nawet tu na forum:-(

Pawle, napisz konspekt i scenariusz i wyslij do Oli do Kuchnitv.... Ale jak mowilem, nikt nie da kasy na to - a dlatego, ze nie ma zainteresowania reklamowego prawdziwym jedzeniem, nie marketowym i nie z masowki produkcyjnej....

Dlatego warto w zyciu dla siebie i najblizszych i dla dzieci naszych i wnukow promowac slow food - slow life/good food - good life.

Przyrost chetnych do agroturystyki w takich miejscach jak opisujesz, to jakas nadzieja...

Ale poniewaz wszystko po kolei sie dziej i tak ma byc, to warto zeby jakiekolwiek polskie produkcje byly DOBRE robione, by namawialy do zainteresowania sie W OGÓLE jedzeniem. Potem przychodzi chec poznawania lepszego i smaczniejszego...

snoozy

11.05.2009 12:10

Nie wiem czy czytałeś dokładnie Jacku ale pisałem o programie bez udziału jakis pseudogwiad kulinarnych co siedzą w kuchni w hotelu i robia dziwolągi w wyskakują z niej by się wylansowac i tyle.Bardzo żałuje,ze nie jestem bogaty na tyle by móc zfinansowac taki program bo gdybym miał to zrobiłbym to w 100%.50-60 gospodyń w Polsce?Sorry Jacku ale ja osobiscie znam ich więcej a pochodzą tylko z 4 regionów naszego kraju.Moja mama do dzis nie chce słyszec o barszczu czerwonym z torebki, o gotowym makaronie o kupnych wędlinach czy zamrożonych pierogach.Ja swoja mamę uważam za prawdziwą gospodynię gdzie każde spotkanie rodzinne jest tradycją zarówno historyczną jak i kuchenną, dziedzictwem rodzinnym przekazywanym z pokolenia na pokolenie od ok 1500 roku.

snoozy

11.05.2009 12:00

Cieszę się ,ze masz dokładnie takie same odczucia jak ja.Przykładem może byc fakt,że u moich sąsiadów na działce w gospodarstwie agroturystycznym (zaznaczam prawdziwym) 10 lat temu było 2 letników.Teraz muszą odmawiac ludziom bo nie mają ich gdzie przyjmowac a mają 30 miejsc.Wszystko maja własne.W niedziele gospodyni o 5 rano robi makaron i gotuje rosół, zbiera jabłka i robi dzemy.Takich przykładów mozna mnożyc.Więc nie zgodze sie z nikim,ze w naszym kraju nie ma już prawdziwych gospodyń.Są i dzięki im za to

jacek1f

11.05.2009 11:56

ale ja nie o jakichs rozczarowaniach... moze niezrozumiales mnie zupelnie.

Ja popieram w 100% pomysl na programm, ale pytam jakie gospodynie.
Bo znasz z calym szacunkiem góra z 50 gospodyn:-))) Moze 65.

Nie ma polskiej kuchni dla kazdego - jest 45 regionow, 3 zabory, 6 klasowych itp.... tradycji samych wigilijnych jest 6 chyba podstawowych.

Dlatego taki program jest trudny jesli nie mozliwy do zrobienia - ponawiam pytanie, by naswietlic trudnosc:
co nazywasz i jakim prawem :prawdziwa gospodynią"???

A poza tym jest taki program w publicznej:-))) Karola Okrasy.
W najlepszym stylu prostego, zdrowego, regionalnego, tradycyjnego, nieskazonego, domowego, "polskiego" jedzenia.

Ale nikt nie chce dac kasy na wiecej odcinkow, bo w niczyim interesie nie jest lasnowanie kozich serow domowych gospodarskich spod Mragowa. Ani kuchni podlaskiej... :-(

Niestety.

minutka

11.05.2009 10:03

snoozy napisał 11.05.2009 07:39:
jest jeszcze w Polsce sporo miejsc gdzie tradycja jest zachowana i oby było jej jak najwięcej i o taki właśnie program z takimi ludzmi mi chodzi.Jeżeli jest ich nawet garstka to uwazam,ze powinno się pokazac
Snoozy, masz absolutną Cię popieram w kwestii powstania takiego właśnie programu ze zwykłymi ludźmi, od których wiele osób uczyć się może.
Ja na ten program patrzę jeszcze pod innym kątem. Może młodszemu pokoleniu dałby on lepsze spojrzenie na tradycje i dziedzictwo kulturowe (strasznie pompatycznie to musiało zabrzmieć). Coraz więcej dzieci mówi, że mleko jest z kartonu, ser i wędliny - ze sklepu, kurczaki znają tylko te bladziuchy ze sklepu. A po obejrzeniu takiego programu, może większa część z nich miałaby lepszy ogląd.
Poza tym myślę też o propagowaniu polskich produktów. W tej chwili coraz częściej słychać np., że miód z Zachodu Europy (o zgrozo!), jogurt - grecki. A z naszego podwórka - wielu ludzi myli gołkę z oscypkiem. Tylko wódka NASZA najlepsza, ale likiery już niekoniecznie.
Żaden wzięty kucharz (z całym szacunkiem dla niego) nie pokaże, jak powstaje mleko zsiadłe, twaróg, masło i inne produkty. Taki rodzaj kampanii byłby lepszy niż krótkie posty w tv, czy plakaty na ulicach.
Zastanawiam się tylko, czy taki program nie powinien pójść w publicznej tv, choć z drugiej strony zawsze można wejść w porozumienie, myślę.

snoozy

11.05.2009 07:39

Jacku, muszę Cię rozczarowac.Co roku jeżdze po Polsce właśnie w takie miejsca gdzie tak jak w Kuchni jak Życie ludzie żyją i gotują.Nie twierdzę,ze technika i nowe produkty są im obce ale i tak zachowali swoje tradycyjne jedzenie, które sami robią.Ja mam działkę koło Mrągowa.Od ok 20 lat co roku kupuję mleko sery mięso itp produkty od tych samych gospodarzy.Nie widziałem by ser kupowali, mięso i wędliny tez kupowali w sklepie.Wszystko sami a ludzie walądzwiami i oknami do nich.Moja ciotka z podlasia też wiele rzeczy robi sama (łącznie z masłem) więc jest jeszcze w Polsce sporo miejsc gdzie tradycja jest zachowana i oby było jej jak najwięcej i o taki właśnie program z takimi ludzmi mi chodzi.Jeżeli jest ich nawet garstka to uwazam,ze powinno się pokazac

jacek1f

10.05.2009 23:11

Pawle, jakie PRAWDZIWE gospodynie????

Te ze wsi jakiejs - ale jakeij - z którego regionu, z jakiego miasteczka, ze wsi jakiej???
A moze moja Ciocia, ktora jest prawdziwa gospodynia, ale ma męża Syryjczyka i od 60 lat gotuje taki miks i fusion w Polsce ze odpadasz...
A moze z miasta gospodyni, ktora nigdy nie przestala raz w tygodniu podawac krewetek i rakow - sporwadzanych z Mazur, albo mrozonych na zapas w sezonie, bo od 60 lat ma w zwyczaju, niezwalczonym przez komuchów i biede, podawac raki wlasnie.
Czy zona stryjka lesniczego, ktora obraca sie w dziczyznie nieznanej nam prawie - i to na codzien?

Czy mówisz o Karaimkach i Tatarach - 70 osb! - ze wschodniej granicy, czy ze sztucznego Podlasia, modnego obecnie, czy o śląskiej kuchni, która jest w 6-10 odsłonach zależnie od okręgu?

???

:-)

snoozy

09.05.2009 18:00

Dla mnie programem marzeń byłoby gotowanie przez nie wylansowane osoby tylko przez prawdziwe gospodynie domowe i gospodarzy.Prawdziwe polskie jedzenie.

migotka333

09.05.2009 15:13

a może ściągnąć do Kuchni.tv - Małgosię Puzio...
ma kącik kulinarny u konkurencji...

Ola_D

23.04.2009 09:36

Jacku,
zawsze wzbraniam się przed mówieniem "nigdy" :).
Jak może pamiętasz, pisaliśmy, że ten program jest dla nas zablokowany z kilku powodów. Być może się to zmieni. Jeśli tak się stanie, na pewno będziemy się starali go kupić.
Pozdrawiam,
OlaD

jacek1f

23.04.2009 08:18

Olu - jakiekolwiek szanse na RSCook? Cyz nigdy nie da rady?

Ela LISA

02.04.2009 16:56

Szkoda ze nie mozna tego programu dac zamiast Marthy.Ogladalam go w latach 90-tych na BBC Prime.Uwielbialam Ainshleya.Pozostalo mi to do dzisiejszego dnia.Dodatkowo (Gotuj w domu przez caly rok.) Ogladalam to na MIR-rze w soboty.Dobry program.Julia swietnie gotuje.Takie szalenstwo kulinarne.Domowe bardzo sympatyczne i zwyczajne.

erika

26.03.2009 14:24

O tak, tak, ja także! Nie widziałam nigdy oryginału, ale naczytałam sie o tym programie tyle, ze apetyt wzrósł mi niczym na (również nigdy nie jedzoną) languste ;))))

post edytowany 1 raz, ostatnio 26.03.2009 14:24

jacek1f

26.03.2009 10:38

od poczatku istnienia kucniatv tez prosze i apeluje o Ready steady...!

migotka333

24.03.2009 18:51

program Ready Steady Cook oglądałam parę lat temu na BBC Prime i na Wizja TV ładnych parę lat temu. Super program :-D
Niezastąpiony Ainsley :-)

migotka333

24.03.2009 16:25

najlepsze przepisy z tych książek zawarte są w jej, czyli Nigelli książkach :-)

funkyfood

24.03.2009 13:58

DISH IT UP z Nennah Cherry !!!

Ela LISA

24.03.2009 12:34

Milo by bylo rowniez moc kupic ksiazki kucharskie ,z ktorych gotuje Nigella,czesto o nich opowiadala,pokazujac okladki i autorow ulubionych ksiazek kucharskich.To bylo by ciekawe.Byly tam tosty z bananami,z ulubionych przepisow E Presleya.Czy ktos nie bylby zainteresowany takimi ksiazkami w Polskiej wersji,gdyby ogladajac Nigelle widzial te ksiazke w jej dloni.? Ja bardzo chetnie bym je kupila.

Ela LISA

24.03.2009 09:47

Chetnie obejrzalabym Julje Wysocka.rosyjska aktorke w jej programie Gotuj w domu przez caly rok, I inne tego typu rosyjskie programy.Dodatkowo cos o kuchni indyjskiej,afrykanskiej.Tych programow jest tyle, niektore sa bardzo ciekawe.Kuchnia zydowska,skandynawska.Kazdy nowy program w TV KUCHNI,to przyjemnosc ogladania czegos innego.Dobry program o kuchni Polskiej,ale w wykonaniu np Pani Iksinskiej z warzywniaka a nie zawodowego kucharza.Od programow dla hotelarstwa z daleka.To jest zimne i nadete.

Sinodrom

22.05.2007 16:55

Witam,

Ja również proponuję The F Word - wiadomo, Ramseya się lubi lub nie, ale ten program jest bardzo ciekawy i nieco inny od typowej gadającej głowy w wersji za blatem, m.in. za sprawą bardzo symapatycznego, dowcipnego, ale za razem wygadanego i nieco cynicznego stałego gościa - Gilesa Corena. W każdym odcinku oprócz (zwykle) szybkiego, prostego, ale efektownego przepisu, dodawane są różne ciekawostki na temat jedzenia i inne atrakcje (w pierwszej serii Gordon hodował indyki na święta przez kilka miesięcy).
Jeżeli ma to znaczenie to jest brytyjski, ale nie z BBC tylko Channel 4.
Nie jest to poradnik od A do Z jak ugotować obiad, tylko moim zdaniem coś raczej jak kulinarny trening motywacyjny.

Agnieszka

26.04.2007 13:10

A ja bym się ucieszyła na programy z Gordonem Ramsayem
jak np. The F Word albo Ramsay Kitchen Nightmares. Czekam na 3 serie Hell's Kitchen, ale do tego prawa ma chyba Polsat, w kazdym badz razie tam widzialam 2 serie. Również jestem bardzo za Ready Steady Cook. Polecam również Top Chef, były już dwie serie, czekam na nastepna. Obejrzalabym też inny program z Ainslay'em, bo podobaja mi sie jego przepisy.
Co do Worrall Thompson - "Saturday Kitchen" to z tego co pamietam leci albo lecialo na Club'ie.

hmmm

15.04.2007 12:03

dorzucę jeszcze 2 serie:
- Anthony Bourdain: No Reservations
- Chic Eats

na razie emituje je Discovery T&L ale jak skończy, za rok, dwa... ;-)
a skoro czas realizacji to 1/2 roku, może warto pomalutku zacząć starania :D

mereszka

12.04.2007 23:26

Gosiu, wytrzymamy :-)

morderska

12.04.2007 14:48

za hmm... CHEMIA GOTOWANIA KONIECZNIE.

GosiaS

12.04.2007 10:57

Bardzo dziekuje za listę:)
Będziemy nad nią pracować, ale uprzedzam, że "czas realizacji zamówienia" to minimum 6 miesięcy.

mereszka

11.04.2007 22:00

Hmm... całkiem niezłą listę udało się nam ułożyć :-) Ciekawe, czy coś z tych propozycji kiedyś trafi do Kuchni.tv?

hmmm

11.04.2007 21:14

a, no i mogłaby się pokazać cała "Kuchenna Chemia" Hestona Blumentala :D

Lola

11.04.2007 20:48

mordeska, wlasnie weszlam tu zeby dopisac Iana Wrighta, a tu prosze.. - niespodzianka - juz jest... :)

morderska

11.04.2007 12:57

Ja chciałabym odcinki z Travel Channel z Ianem Wrightem :) Ten to jest eksperymentator kulinarny.
W ogóle cała seria Globe Trekker jest świetna, jeśli chodzi o kulinarne ciekawostki. Niekoniecznie programy z przepisami ;)

morderska

10.04.2007 20:54

No i wyszło, że TFL są erotyczne ROTFL..

a może i są w porównaniu z Panią B.

morderska

10.04.2007 20:46

I "Two Fat Ladies"!!!! Tak tak tak!!! :))))

morderska

10.04.2007 20:45

:) Faktycznie Ready Steady Cook powinno się pokazać. To, co usiłuje się nazwać produkcją na licencji na innym kanale jest po prostu przerażające z tą suchą tyczką przeszkadzającą wszystkim bez odrobiny namiętności.

A kuchnia jest taka erotyczna..

Lola

10.04.2007 14:35

Poprosze Gary Rhodes Cookery Year - to niesamowita pozywka dla oczu - nie moge sie nigdy napatrzec jak on gotuje!!

mereszka

07.04.2007 12:50

Nie nooo... AŻ tak źle to pewnie nie było :-)

Jacek

07.04.2007 10:50

Mereszko - z pewnością trzeba by je przejrzeć i może gdzieniegdzie poprawić - ale chyba nie byłoby tak źle ;)

Ewik

07.04.2007 01:15

moje marzenie to podanie przed przepisem numeru odcinka tak jak w J.Oliver, łatwiej znależc, chociaz z tych ostatnich odcinkow nie ma chyba przepisów.
Lody, babeczki z zielona herbatą :)

mereszka

06.04.2007 10:03

Jacku - pytanie - czy te tłumaczenia przeszłyby próbę ogniową u widzów kuchni.tv? Bo jak zauważyłeś to trochę bardziej wymagający widz :-)))

Jacek

05.04.2007 18:54

Can't Cook Won't Cook leciało kiedyś w Wizji TV - w dwutysięcznym roku zrobiłem tuzin odcinków, inni pewnie też coś tłumaczyli ;)

finansista

05.04.2007 16:14

Ja oddaję podwójny głos na "Two Fat Ladies" :)
Marzyłby mi sie natomiast jakiś program wyłącznie o kawie. wielbiciele wina mają już "Mondovino" to może i coś dla koneserów kawy? Na przykład "Living Coffee" z Paulem Bassettem (jeden z najlepszych baristów świata).

hmmm

05.04.2007 12:56

o, i David Rocco's Dolce Vita :-)

hmmm

05.04.2007 11:17

ach, cóż za fantastyczne wieści, nowy Ainsley, Worall, pięknie, pięknie :-)

> Wydawało nam się, że skoro TFL były
> emitowane na TVNStyle, to fani się już
> naoglądali, ale jeśli jest taka potrzeba,
> kupimy, poproszę tylko o potwierdzenie,
> że faktycznie chcecie

ja tak
moja druga połowa tak
myślę, że znajdzie się nas więcej :-)

TVN Style ma sieczkę a nie ramówkę, ciężko się zorientować co kiedy jest emitowane, nie sposób znaleźć aktualnego planu emisji, widza nie szanują; mnie samej udało się obejrzeć może 3 odcinki TFL;

> Can't Cook - Won't Cook i MasterChef
> Goes Large- wydaje nam się, że te serie
> nie obronią sie u nas w wersji oryginalnej

tu bym jednak polemizowała. 'Moja restauracja górą' była bardziej hermetyczna od 'MasterChef'. a 'Can't Cook...' jest świetnym 'teleturniejem' i o ile znajdzie się tłumacz potrafiący zgrabnie przełożyć humor, to nie widzę przeszkód (jak ten ślepy koń na Wielkiej Pardubickiej)

> Liczę na ciąg dalszy Waszej listy
> marzeń...

może Tyler Florence 'How To Boil Water' i 'Food 911'?
albo 'Dinner: Impossible' z Robertem Irvine?

GosiaS

05.04.2007 10:08

Po kolei:

Ready Steady Cook - jak pisałam obok, na razie niemozliwe

Can't Cook - Won't Cook i MasterChef Goes Large- wydaje nam się, że te serie nie obronią sie u nas w wersji oryginalnej

Rick Stein's Food Heroes, Gary Rhodes Cookery Year i Two Fat Ladies - postaramy sie zakupić. Wydawało nam się, że skoro TFL były emitowane na TVNStyle, to fani się już naoglądali, ale jeśli jest taka potrzeba, kupimy, poproszę tylko o potwierdzenie, że faktycznie chcecie

Ainsley's Barbecue Bible - w czerwcu
Worrall Thompson - latem pokażemy "Saturday Kitchen"

Wszystkie wymienione serie pochodzą z BBC - my też jesteśmy fanami ich produkcji, ale nie jesteśmy filią BBC w Polsce, więc musimy znajdować im godne towarzystwo (co nie jest czasami łatwe:))

Liczę na ciąg dalszy Waszej listy marzeń...

hmmm

05.04.2007 08:16

Ready Steady Cook
Can't Cook - Won't Cook
Rick Stein's Food Heroes
MasterChef
Ainsley's Barbecue Bible
Worrall Thompson
Gary Rhodes Cookery Year
Two Fat Ladies

jacek1f

04.04.2007 20:02

ja, jak ten Katon, będę powtarzał:
Kartagina musi....

tzn. chcę właśnie na tym kanale, a nie na BBC Prime - serie RSC!!!!!!!!

A potem z Włoch...

A na końcu niemiecką.

Nigdy polskiej:-!!!

mereszka

04.04.2007 18:30

...obserwując ostatnie nowości na kuchni.tv widzę, że kanał zaczyna oniżać loty, mam nadzieję, że to tylko złudzenie :-)
Macie w pamięci jakieś programy, filmy, które warto pokazać w kuchni.tv?