Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26977 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o... kuchni+

FORUM kuchnia+ Kuchnio.tv - wróc!

02.11.2009 09:01

Witam

Temat dotyczący nowego programu Po-smak Turcji znajduje się w pokoju Programy Kuchni.tv. Tam można wyrażać swoje opinie.

dziekuję
pozdrawiam

weszlem

01.11.2009 10:03

Nie mogę znaleźć na forum o programach kuchni.tv topicu o Po-Smaku Turcji, a chciałem jak najszybciej napisać: gratulacje! Po pierwszym odcinku zapowiada się fantastycznie!
1) Prowadząca - nie sądziłem (oglądając wcześniej Babeczki Wielkanocne/Wigilijne), że Gosia poradzi sobie z prowadzeniem takiego programu, a radzi sobie znakomicie. Jest naturalna, wyluzowana i potrafi zarazić entuzjazmem!
2) Tematyka - Turcja nie jest ani trochę krajem, który mnie (kulinarnie ani w żaden inny sposób) pociąga, a jednak z przyjemnością oglądałem fantastyczne zdjęcia miasta i bardzo ciekawe potrawy. Naprawdę spisaliście się na medal, trudno się do czegokolwiek przyczepić.
3) Napisy zamiast lektora - bardzo dobry pomysł, nie wybija z klimatu, dzięki czemu nie zapomina się, że akcja dzieje się w Turcji :)

Trzymam kciuki, za następne odcinki - jeśli są chociaż nie gorsze to będzie fantastycznie. Ktoś odrobił pracę domową, widać, że inspirował się programami Jamiego i wyszło to tylko na dobre :)

weszlem

05.09.2009 22:43

Właśnie oglądam program Jamiego na k.tv. Naprawdę - oglądając jego "szoł" (bo inaczej się tego nie da nazwać) widać jak daleko odeszła kuchnia.tv od swoich dobrych momentów, wprowadzając statycznych, anemicznych gości z Atelier i im podobnych.

Ela LISA

03.09.2009 16:53

Zeslismy z tematu, ale sie poprawimy.

weszlem

03.09.2009 16:22

Ludzie - ZESZLIŚCIE Z TEMATU. Nie możecie przesyłać sobie uprzejmości prywatnymi wiadomościami?

Ela LISA

03.09.2009 15:10

Migotko 333, forum prywatne nie bylo.Natomiast osoby, przebywajace na forum po 30 miesiecy tak.Te osoby, mialy potem pretensje do osob, przebywajacych na forum po pare miesiecy o to, ze przez nich, nie mogly na forum pisac. Nieudacznicy zyciowi, lenie, ktorym nie chcialo sie pisac, przez dwa lata, do pojawienia sie nowych ,zawsze znajda jakas wymowke.Najlepiej pojechac po tych, ktorzy na tym forum duzo zrobili.To zalosne.Kazdy myslacy czlowiek,moze sprawdzic, kto ile czasu jest na forum.Potem pomyslec.

jacek1f

03.09.2009 13:08

Witam!

Ale dym.... Przykre.

Wracam sobie ze szlaku tavern kreteńskich,
a tu z jednej strony zmiany, a z drugiej bez zmian....

Widzę, że niejaki Pietro godnie zastapił/zmienił Snooziego:-)))) Nawet ma ten sam komputer:-) Fajnie. Ciekawe, czy tez tak dobrze zna arabska i wloska kuchnie... Witaj, witaj....

:-)))

A poważnie: wszystkie posty Eli Miłujacej Ludzi - bez komentarza.

Dzielmy sie wiedza i pomysłami na smaczne życie kochani, niespieszne i powolne, dobrze doprawione za to usmiechem...

W miare mozliwosci bede dalej to robil i tutaj.

pozdrawiam!

caer

03.09.2009 12:52

Treska napisała 02.09.2009 08:52:
Treska. Nie mam na imię Tereska.

Elu Liso, jeśli chodzi o częstsze udzielanie się, to nie dam rady. Przykro mi, ale nie jestem w stanie. Twoje 1660 wpisów na siedem miesięcy istnienia na Forum to prawie osiem komentarzy dziennie - świątek, piątek i niedziela.

Do Pietra: Dołączyłam do Forum rzeczywiście dwa lata temu. Przedtem (około roku) czytałam tylko i - o ile sobie przypominam - zawsze z uśmiechem na ustach, bo ludzie byli mili dla siebie. Nie było nigdy takich afer jak teraz i dlatego teraz rzadko zaglądam. Z tamtej ekipy został chyba już tylko jacek1f, którego Ela Lisa (wraz z nikitą666) też się bezlitośnie czepiała, choć kto jak kto, ale on tutaj Wielkim Człowiekiem jest. I nie chodzi o żadne "bratanie się". Nie znam człowieka z realu, ale zawsze udziela cennych rad, ma ogromne poczucie humoru i czuje się w jego wypowiedziach sympatię do innych.
Nie przypominam sobie, abym zawsze rugała ("zrąbanie i spaduwa"???)przedmówców, jak uważasz. Może ostatnio nie zgadzałam się z niektórymi wpisami. Ciekawe, że w większości z wpisami Eli, ale naprawdę nic do niej nie mam. Ona uważa, że Przykaza jest uczciwy, ja uważam że jest prymitywny i prostacki. Ją drażni Adam, mnie się podoba. Rzecz gustu. Czy nie mogę mieć własnego zdania ?

Poza tym uważam, że nie jest tak źle z tym zwracaniem uwagi na nasze opinie. "Kuchenna jazda" szczęściem przepadła w pomroce dziejów, "Przykazy na lato" nie zrobili. Kiedyś spodobały się "Babeczki wigilijne", powstały "Wielkanocne". Opiekunowie Forum naprawdę starają się pomagać, wyszukują przepisy, podpowiadają i poprawiają co trzeba. Ale to nie oni decydują o ramówce, jak już to ktoś wcześniej zauważył. Nie Admin i nie OlaD produkują polskie kuchenne programy. Dlatego przykro mi było czytać te wszystkie okropne rzeczy wypisywane tu niedawno.

A Forum stało się rzeczywiście prywatnym czatowiskiem, jak napisała buba.

Pozdrawiam.

PS. Nie zależy mi na kolosalnej liczbie wpisów. I niby czemu miałabym zazdrościć innym ogromnej ich ilości ? Przecież to by było żałosne.
Treska popieram w 100%.

Jak czytam tę cała dyskusję to nie moge się pozbyć niesmaku.
"Miało być miło a jest jak zawsze"
Brakuje nam dystansu, pokory za dużo jest za to wokoło złości, nietolerancji, przekonania o swojej nieomylności i jedynym słusznym zdaniu.
Ludzie wyluzujcie trochę. Relaks. Miło niech będzie. Przecież to forum to relaks i ucieczka od codzienności... A zamiast tego fundujemy sobie małe piekiełko. Po co? sie pytam :)

migotka333

03.09.2009 08:16

Ela LISA napisała 03.09.2009 06:52:
Natomiast Snoozy, Minutka i Ja, duzo przepisow i porad zamiescilismy.Oni sobie rece po lokcie urobili.
No teraz to Ty się Elu nie popisałaś inteligencją...to forum nie jest prywatnym folwarkiem Eli, Minutki i Snoozy'ego...są tez inni.
A większość ostatnich Twoich postów do tego zmierza. Szkoda, że Minutka i Snoozy odeszli...ale życie na forum toczy się dalej. I nie wmawiaj pozostałym użytkownikom (w tym mnie), że na forum wieje nudą i jest pusto.
:-)

Ela LISA

03.09.2009 06:52

Bubo, dodatkowo nie widzialam zebys sie czymkolwiek na forum podzielila Piszesz o tym..Gdzie sa Twoje porady? .Natomiast Snoozy, Minutka i Ja, duzo przepisow i porad zamiescilismy.Oni sobie rece po lokcie urobili.Dlatego co niektorym, przeszkadzaja osoby, ktore robia wiecej od nich.Zwykla zazdrosc, ze inni sa madrzejsi i lepsi

Ela LISA

03.09.2009 06:45

buba napisała 28.08.2009 23:14:
Szkoda, że odeszły z tego forum takie osoby, jak Snoozy czy Minutka. Miejmy zresztą nadzieję, że się "od-obrażą" i powrócą.
Ale czy to oznacza pustkę? Może pojawią się nowe osoby, które do tej pory czuły się nieswojo wobec swoistego monopolu kilku osób. Może te właśnie osoby, które pozostawiają jeden wpis, odważą się napisać więcej? A poza tym--w pokoju z własnymi przepisami udziela się całkiem sporo osób, które może nie zostawiają kilku czy kilkunastu dziennie wpisów krytycznych dotyczących programów Kuchni.tv, ale za to mają coś do powiedzenia na temat gotowania, czym chcą się podzielić.
Myślę, że jest całkiem sporo osób, które najzwyczajniej w świecie nie mają czasu wstukiwać na kilogramy wpisów, komentujących (nieuniknione) potknięcia programów Kuchni.
Widzisz Bubo, jaka glupota przez niektore osoby przemawia.
Po co piszesz, ze moze wroca, skoro tu na foum,pozostaly osoby, ktore nie potrafia z lepszymi pisac W grupie wymieniac zdanie.Jedynie wspolnie innych przez zawisc i zazdrosc zagryzac..Wszystko im przeszkadza.Najbardziej madrzy ludzie.Takie dziwolagi.

Ela LISA

03.09.2009 06:38

Ela LISA napisała 02.09.2009 09:12:
Tresko, mozesz sie nie zgadzac z moja opinia na jakis temat.Twoje prawo.Powiedz mi tylko,jak to jest mozliwe, zeby ludzie ktorzy ze soba rozmawiaja, wymieniaja poglady,mogli sie nie lubic? Jezeli piszecie, o prywatnym forum, to cos jest z Wasza glowa nie tak.Jedni lubia sie bardziej, inni mniej.Jezeli Ty, nie potrafisz nikogo lubic, i zachowasz do wszystkich dystans( watpie w to) , to powinnas isc do psychiatry po pomoc. To ze pare osob, pisalo na forum , i sie udzielalo, nie znaczy ze stal tu zly pies, ktory zabranial innym pisac.
Jak komus sie nie chcialo z lenistwa pisac, to zawsze znajdzie sobie wymowk.Zreszta Tobie nie powinno to przeszkadzac, bo potrafisz zachowac dystans, i ludzi masz w nosie.Dlaczego w takim razie tego nie robilas?
Jezeli ktos pisze takie glupoty, wmawiajac ze przeszkadzalo mu to, ze ludzie znaja sie z imienia na forum, i zwyczajnie lubia,dlatego nawet nie mogl tu pisac.To dla mnie jest dziwolagiem.To normalne ze ludzie sie lubia.Poczytajcie wczesniejsze wpisy, zamiast wypisywac bzdury.

buba

03.09.2009 01:31

Ela Lisa "z miłością"--no nie wierzę: Ela Lisa jest ode mnie młodsza! Dwa lata! A byłam pewna, że starsza! Lata kłamstwa i niedoborów pamięta najwyraźniej lepiej ode mnie! W każdym rzazie ma w żywej pamięci to, co ja 20 lat temu zapomniałam.
W każdym razie wymiana zdań z Treską mnie powaliła. Tresko--nie będę pisała prywatnego maila. Publicznie dam wyraz mojemu podziwowi--otóż podziwiam Twoje opanowanie. Wiesz, co mam na myśli.

buba

03.09.2009 01:21

Ela LISA
02.09.2009 09:16 CYTUJ
Stara gwardia, jestes tu dluzej, niz ja Tresko, tylko wyraznie widac, ze sie do niczego nie nadajesz.Zamknij sie w domu, nie wychodz do nikogo .Dziwolagow nie lubie, tylko normalnych ludzi, bo wsrod nich, kazdy zyje.

Tresko--no nie nadajesz się do niczego :) Tylko sobie w łeb strzelić! To Ci powiedziała Ela Lisa z miłością. Do gotowania. I z miłością do ludzi.

weszlem

03.09.2009 00:07

Wszystko fajnie, ale jakby dyskusja trochę schodzi z tematu :/

Treska

02.09.2009 10:58

Marcinie,
i vice versa :)

MarcinO

02.09.2009 10:33

Tresko, obierz prywatną wiadomość (przepraszam za offtop)

Treska

02.09.2009 10:30

PIETRO napisał 02.09.2009 10:18:
Nie rozumiem jeszcze jednego w tym wszystkim.Czy na forum jest jakiś limit wpisywanych postów dziennie, tygodniowo, miesięcznie itd?
Gdzie nie przeczytam to piszesz
-ona pisze świątek piątek i niedziele
-ona siedzi całe dnie na komputerze
-ona pisze 8 postów dziennie
-ona pisze kilogramami przepisy
Jesteś cenzorem na tym forum?Wyznaczasz limity?tematyke wpisywania postów?Mówienia komuś czy ma pisać swój nik czy prawdziwe imie?
To nie jest normalne i to moje zdanie bo dopóki tu będe nikt mi nie będzie mówił ile i co mam wpisywac a jak komuś nie pasuje nie musi tego czytac i niech zajmie się bardziej przyziemnymi rzeczami a nie wylewaniem swoich flustracji na ludziach, których w dodatku kompletnie nie zna.
O całych dniach przy komputerze to nie było o Eli, tylko (żartem) o mnie, o kilogramach przepisów nie pisałam ja. O reszcie "onych" napisałam w jednym, jedynym poście dziś o 8.52, a nie wszędzie, gdzie przeczytasz.
Nie jestem cenzorem. Nie wyznaczam tematów. Ani limitów. To Wy dwoje ścigacie mnie za mniejszą ilość wpisów niż według Was powinnam mieć, aby mieć możliwość dołączenia się do dyskusji. Frustracji nie wylewam (co to flustracja nie wiem). Kompleksów nie leczę. Jeszcze coś ?

Dziękuję za cenne uwagi na temat mojego charakteru.

post edytowany 1 raz, ostatnio 02.09.2009 10:32

Ela LISA

02.09.2009 09:41

Tresko, dlaczego nie pisalas? Omijaj lubiacych sie ludzi i pisz.
Chyba ze sympatia innych, Ciebie odstrasza.A nick, czy imie, co Ci szkodzilo, skoro nikogo nie lubisz.Pisz i nie zawracaj sobie czyms takim glowy.Ja nie jestem dziwolagiem ,i ludzi lubie.Poprzyjaznic sie z kims, tez lubie.To jest cecha tych, ktorzy lubia gotowac, bo gotuje sie z milosci do innych, z serca.

Treska

02.09.2009 09:37

Ela LISA napisała 02.09.2009 09:16:
Stara gwardia, jestes tu dluzej, niz ja Tresko, tylko wyraznie widac, ze sie do niczego nie nadajesz.Zamknij sie w domu, nie wychodz do nikogo .Dziwolagow nie lubie, tylko normalnych ludzi, bo wsrod nich, kazdy zyje.
No i tu mnie masz. Skąd wiedziałaś, że jestem Kobietą Frankensteinem, a nawet "Dzwonnicą" z Notre Dame ? Siedzę właśnie zamknięta w domu i do niczego się nie nadaję. To pewnie przez ten komputer od świtu do nocy.

Więcej luzu, dziewczyno :)

Treska

02.09.2009 09:25

Ela LISA napisała 02.09.2009 09:12:
Tresko, mozesz sie nie zgadzac z moja opinia na jakis temat.Twoje prawo.Powiedz mi tylko,jak to jest mozliwe, zeby ludzie ktorzy ze soba rozmawiaja, wymieniaja poglady,mogli sie nie lubic? Jezeli piszecie, o prywatnym forum, to cos jest z Wasza glowa nie tak.Jedni lubia sie bardziej, inni mniej.Jezeli Ty, nie potrafisz nikogo lubic, i zachowasz do wszystkich dystans( watpie w to) , to powinnas isc do psychiatry po pomoc. To ze pare osob, pisalo na forum , i sie udzielalo, nie znaczy ze stal tu zly pies, ktory zabranial innym pisac.
Jak komus sie nie chcialo z lenistwa pisac, to zawsze znajdzie sobie wymowk.Zreszta Tobie nie powinno to przeszkadzac, bo potrafisz zachowac dystans, i ludzi masz w nosie.Dlaczego w takim razie tego nie robilas?
Oj, myślę że się troszkę zagalopowałaś. Ta psychologiczna ocena mojej osoby i wysyłanie do psychiatry to nie za bardzo emocjonalne podejście ?
Masz zupełną rację w jednym. Nie piszę z lenistwa, ale w końcu to nie przymus ;)
A czego nie robiłam, bo nie zrozumiałam ?

I teraz raz jeszcze do Pietra:
Jakie wieszanie psów ? Czy ja mam do kogoś pretensje, że się z kimś przyjaźni ? Naprawdę tak odbierasz moje wypowiedzi ? To chyba nie piszę po polsku.
Chodziło mi o to, że jeśli włączam się co jakiś czas na Forum, a używane są prywatne imiona zamiast nicków, to po prostu przestaję łapać kto komu na co odpowiada. I już. Niech się ze sobą przyjaźnią. Bardzo się cieszę :)))

Poprzedni mój post wyszedł równo z Twoim - stąd opóźnienie w odpowiedzi.

Ela LISA

02.09.2009 09:16

Ela LISA

02.09.2009 09:12

Treska

02.09.2009 09:06

Ups, przepraszam, buba też jest ze Starej Gwardii. I widzę jeszcze parę innych osób w pozostałych "pokojach" :)

No i mam pościk więcej ;)

PIETRO

02.09.2009 09:05

A nie zwróciłaś uwagi na jedną rzecz,że tak naprawde to może z 5-7 osób pisze na tym forum?Więc chyba siłą rzeczy jest tak,że te osoby bardziej się zżyły ze sobą.Czy to jest jakaś zbrodnia, czy tego zabrania regulamin forum?Przeczytałem go dokładnie i czegoś takiego nie zauwazyłem więc nie rozumiem dlaczego wiesza sie psy na kimś kto jest w bardzo przyjscielskich stosunkach z inną osobą na forum.Pewnie, najlepiej byłoby patrzec na siebie wilkiem, wyzywac się,mieć do siebie pretensje.Dla mnie to jest chore.
Niektórzy powinni czasem zamilknąć zanim coś napiszą ale nie jestem od wychowywania, ktoś inny to powinien był zrobić.
Nie znam tu nikogo i pewnie tak pozostanie choc na pewno miło bedzie od czasu do czasu popisać z kimś i wymienić się doświadczeniami bo chyba po to jest to forum a to,że może się zdażyc,że z kimś lepiej mi się będzie pisało to chyba nie zbrodnia.
Żeby ludzie tylko takie problemy mieli to świat byłby szczęśliwszy.

Treska

02.09.2009 08:52

Treska. Nie mam na imię Tereska.

Elu Liso, jeśli chodzi o częstsze udzielanie się, to nie dam rady. Przykro mi, ale nie jestem w stanie. Twoje 1660 wpisów na siedem miesięcy istnienia na Forum to prawie osiem komentarzy dziennie - świątek, piątek i niedziela.

Do Pietra: Dołączyłam do Forum rzeczywiście dwa lata temu. Przedtem (około roku) czytałam tylko i - o ile sobie przypominam - zawsze z uśmiechem na ustach, bo ludzie byli mili dla siebie. Nie było nigdy takich afer jak teraz i dlatego teraz rzadko zaglądam. Z tamtej ekipy został chyba już tylko jacek1f, którego Ela Lisa (wraz z nikitą666) też się bezlitośnie czepiała, choć kto jak kto, ale on tutaj Wielkim Człowiekiem jest. I nie chodzi o żadne "bratanie się". Nie znam człowieka z realu, ale zawsze udziela cennych rad, ma ogromne poczucie humoru i czuje się w jego wypowiedziach sympatię do innych.
Nie przypominam sobie, abym zawsze rugała ("zrąbanie i spaduwa"???)przedmówców, jak uważasz. Może ostatnio nie zgadzałam się z niektórymi wpisami. Ciekawe, że w większości z wpisami Eli, ale naprawdę nic do niej nie mam. Ona uważa, że Przykaza jest uczciwy, ja uważam że jest prymitywny i prostacki. Ją drażni Adam, mnie się podoba. Rzecz gustu. Czy nie mogę mieć własnego zdania ?

Poza tym uważam, że nie jest tak źle z tym zwracaniem uwagi na nasze opinie. "Kuchenna jazda" szczęściem przepadła w pomroce dziejów, "Przykazy na lato" nie zrobili. Kiedyś spodobały się "Babeczki wigilijne", powstały "Wielkanocne". Opiekunowie Forum naprawdę starają się pomagać, wyszukują przepisy, podpowiadają i poprawiają co trzeba. Ale to nie oni decydują o ramówce, jak już to ktoś wcześniej zauważył. Nie Admin i nie OlaD produkują polskie kuchenne programy. Dlatego przykro mi było czytać te wszystkie okropne rzeczy wypisywane tu niedawno.

A Forum stało się rzeczywiście prywatnym czatowiskiem, jak napisała buba.

Pozdrawiam.

PS. Nie zależy mi na kolosalnej liczbie wpisów. I niby czemu miałabym zazdrościć innym ogromnej ich ilości ? Przecież to by było żałosne.

post edytowany 2 razy, ostatnio 02.09.2009 08:58

PIETRO

01.09.2009 19:18

Kuchnie TV ogladam od 2 lat i śledze z zainteresowaniem jak się rozwija choc czasem mam wrażenie,że się zwija.
Jak na każdym kanale są programy mające swoje rzesze fanów i antyfanów ale takie teksty jakie tu padają to wprawiają w niezłe osłupienie.
Nie wiem czy ilośc wpisów decyduje o monopolu na większe prawa na tym forum ale spędziłem troche czasu by poczytac o wpisach osób,które mają tu coś do powiedzenia.
Widze,że osoby z liczba postów powyżej 300 to prawdziwi pasjonaci i kucharze więc rozumiem dlaczego tak bardzo się w tym temacie się udzielają.Ślepy by zauważył,że bardzo zalezy im na jak najlepszym kanale Kuchnia TV.Musze Was niestety zmartwic.Nic nie jest bajką i pokazywane będzie to co stacja będzie chciała.
Mam pytanie do kolezanki Buby i Tereski choc, to bardziej do Tereski.Na forum jesteś 2 lata wpisów masz poniżej 100 i każdy jaki się pojawia (posiliłem się o przeczytanie większości) to wejście zrąbanie tych co są częsciej niż TY i spaduwa do nastepnego wpisu, w którym znowu się komuś dostanie bo ma kilka wpisów więcej niż TY i chyba nie brata się z Tobą jak z innymi.Czy tak powinno wyglądac uczestnictwo w takim forum?Moim zdaniem nie.
Jak będzie wyglądałą Kuchnia TV przyszłości?Dla mnie będzie kanałem, który ogladam codziennie, z którego czerpie radośc i nawet kiepskie produkcje te nasze i zagraniczne (niestety z przewaga na te nasze) nie spowodują,ze ogranicze oglądanie tego kanału a forumowiczom życze troche większej sympatii dla siebie bo przyjemniej dyskutuje się jak ma się coś sensownego do powiedzenia niz trolizacja, która jest tak wszechobecna.
Pozdrawiam wszystkich z Kuchni TV i forumowiczów

Ela LISA

01.09.2009 15:42

Teresko,moze gdybys sie wiecej udzielala, to bys wiedziala, do jakiego nicku , czyje imie pasuje.Warto poznac ludzi.

Treska

01.09.2009 11:47

Powiem szczerze, że pyskówka z 26 sierpnia po prostu mnie zszokowała. Ja też nie poczułam się obrażona przez Admina, natomiast nazwanie Go przez nikitę666 kretynem przeszło już wszelkie moje "oczekiwania".

buba napisała 28.08.2009 23:14:
pojawią się ... osoby, które do tej pory czuły się nieswojo wobec swoistego monopolu kilku osób. Może te właśnie osoby, które pozostawiają jeden wpis, odważą się napisać więcej? A poza tym--w pokoju z własnymi przepisami udziela się całkiem sporo osób, które może nie zostawiają kilku czy kilkunastu dziennie wpisów krytycznych dotyczących programów Kuchni.tv, ale za to mają coś do powiedzenia na temat gotowania, czym chcą się podzielić.
Myślę, że jest całkiem sporo osób, które najzwyczajniej w świecie nie mają czasu wstukiwać na kilogramy wpisów, komentujących (nieuniknione) potknięcia programów Kuchni.tv. Trudno uznać wpisy kilku osób za głos ogółu. Programy Kuchni.tv są różne--jedne lepsze, inne gorsze, a przede wszystkim--adresowane do różnego odbiorcy. Większości widzów najwyraźniej nie chce się kilkanaście razy dziennie wpisywać swojej opinii. Ani tez robić z forum prywatnego czatowiska. Ale myślę, że jest wiele takich osób, jak ja, które chętnie korzystają z umieszczanych na forum porad i przepisów--i dla nich warto nadal dzielić się swoim doświadczeniem.
Właśnie o tym myślałam wpisując kiedyś, że strasznie duszno się na forum zrobiło. Zaczęły się prywatne gadki, zamiast nicków uczestników forum ich prawdziwe imiona (przestałam łapać kto jest kto), takie - przepraszam za wyrażenie - tirli-tirli.

Ela LISA napisała 01.09.2009 06:34:
Bylo wielokrotnie wyjasniane, dlaczego to jest dobre, a tamto zle. Tyle tylko, ze potem Admin wmawial nam, ze wszystko robia wedlug naszych zyczen, i tego czego pragniemy.Nawet nieistniejaca klotnie o jaja, z wyprzedzeniem nagrali u Brygidy.
Takich przykladaow jest wiele. A Adam, ile razy nie odpowiadalo nam to czy tamto, a to samo, zrobiono w drugiej czesci.Nikogo nie interesuje nasze zdanie.Produkuja buble, bo chca.
Elu, komu "NAM" nie odpowiadało ? Za ile osób teraz się wypowiadasz ? Ja przecież pisałam, że lubię programy z Panem Adamem. Ciebie zdaje się najbardziej boli to wino serwowane u niego, ale już u Pepina ci ono nie przeszkadza. Szefów kuchni polubiłam (zdecydowanie się wyrobili i są przesympatyczni), a też na początku punktowałam ich potknięcia. Pozostałych polskich produkcji nie ogladam, bo ich nie lubię (poza Słodkim draniem - tu po prostu program nie dla mnie, bo nie przepadam za słodyczami).
I to zdanie z końca Twojej ostatniej wypowiedzi "Nikogo nie interesuje nasze zdanie".....
Chlip, chlip, chlip...

post edytowany 3 razy, ostatnio 18.09.2009 21:52

Ela LISA

01.09.2009 06:34

Bylo wielokrotnie wyjasniane, dlaczego to jest dobre, a tamto zle. Tyle tylko, ze potem Admin wmawial nam, ze wszystko robia wedlug naszych zyczen, i tego czego pragniemy.Nawet nieistniejaca klotnie o jaja, z wyprzedzeniem nagrali u Brygidy.
Takich przykladaow jest wiele. A Adam, ile razy nie odpowiadalo nam to czy tamto, a to samo, zrobiono w drugiej czesci.Nikogo nie interesuje nasze zdanie.Produkuja buble, bo chca.

MarcinO

31.08.2009 19:19

raczej nie ma co liczyć na powrót Minutki i Snoozy'ego. Powiedzieli mi, że definitywnie kończą działalność na tym forum.

KATARZYNKA

30.08.2009 14:28

No cóż, ja również tak jak Buba mam nadzieję, że zarówno Minutka jak i Snoozy wrócą jednak na forum.
Z jednej strony trochę rozumiem reakcję Admina na nieustającą falę krytyki skierowaną w jego stronę, niestety owa reakcja została tak niefortunnie sformułowana, że pod wspólnym mianownikiem znaleźli się wszyscy forumowicze. No, ale to już zostało wyjaśnione.

A co do samej kuchni.tv to nadal podtrzymuję to co napisałam kiedyś, że naprawdę robią kawał dobrej roboty. Wszak są prekursorami, jako kanał kulinarny, w polskiej telewizji. K.tv często jest porównywana ze stacjami zachodnimi, ale trzeba wziąć pod uwagę lata doświadczeń tamtych, podczas gdy nasza "kuchenka" jest dopiero w "przedszkolu". Więc biorąc to pod uwagę, oraz jeszcze wiele innych aspektów, to sądzę, że mamy do czynienia z "uzdolnionym dzieckiem, któremu trzeba po prostu pozwolić się rozwijać, mimo, że wiąże się to z popełnianiem błędów. Ale kto błędów nie popełnia ten się nigdy niczego nie nauczy. A co się tyczy polskich produkcji to mimo, że odbiegają poziomem od wielu produkcji zachodnich, to mam nadzieję, że z czasem będą coraz lepsze. Wszak "nie od razu Rzym zbudowano", bo wszystko wymaga czasu. Mimo, że czasami chciało by się mieć wszystko od razu, to niestety się nie da.

Więc nie szczędźmy zarówno słów pochwały jak i krytyki (ale nie tylko pisząc, że w danym programie to czy tamto jest "be", ale przede wszystkim wyjaśniając dlaczego tak uważamy i jakie ewentualnie pomysły na zmiany na lepsze mamy).

weszlem

29.08.2009 14:20

Witam,
dziękuję za odpowiedzi, które pojawiły się w tym wątku. Zasadniczo mógłbym podpisać się pod wypowiedzią nikity666:

"Prosze wziac pod uwage jedno. Nasza krytyka nie jest dlatego, ze mamy taki kaprys. Jestesmy milosnikami kuchni (chyba smialo moge napisac w liczbie mnogiej) i nam wszystkim tez zalezy na fajnej telewizji dla osob, ktore kochaja gotowac lub chca sie uczyc gotowac.

Nie sadze aby zadna osoba krytykujaca k.tv miala na celu wytykanie bez wiekszego sensu tak o dla zabawy. My jestesmy tylko odbiorcami a odnosze wrazenie, ze o wiele bardziej nam zalezy na tej telewizji od was."

bo moim zdaniem to jest najważniejsze zdanie, które się tutaj pojawiło. Dlatego nieodmiennie dziwi mnie, że zawsze w takiej chwili pojawia się ktoś, kto wyskakuje z (moim zdaniem najgłupszym) argumentem "nie chcesz - to nie oglądaj". Bo prawda jest taka, że dla kuchni.tv nie ma w tej chwili w polskiej telewizji ŻADNEJ alternatywy. A ja zżyłem się z tą stacją i uważam ją za najlepszą propozycję dla kogoś takiego jak ja. CHCĘ ją oglądać. MarcinO napisał, że stacja wystartowała z "wysokiego C" i ja się z tym w stu procentach zgadzam. Dlatego mając to w pamięci po prostu nie potrafię się pogodzić z faktem, że wraz ze wzrostem oglądalności poziom musi tak drastycznie spadać. Jest to naturalne zjawisko, w końcu jak mawiał T. Pratchett: "iloraz inteligencji tłumu równy jest IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników". Tylko zastanawiam się, czy ten wzrost oglądalności jest skutkiem zmian programowych czy dzieje się raczej pomimo ich?

Co do polskich programów - podtrzymuję to co wcześniej powiedziałem. Nowe programy są fatalne. Jeśli ktoś czytał by moje posty mógłby zauważyć, że początkowo np. do Brygidy podszedłem bardzo pozytywnie! Naprawdę dawałem tym programom duży kredyt zaufania. Opłaciło się to w wypadku np. "Słodkiego Drania", którego uwielbiam, bo pomimo wad (kto ich nie posiada?!) umie ciekawie opowiadać o jedzeniu i jest naprawdę dobrze zrealizowany. A prowadzący jest sobą.
"Szefowie kuchni" po otrzaskaniu się z kamerą też są u mnie częstymi gośćmi, bo punktują sobie profesjonalizmem! Do tego stopnia, że w obu programach udaje mi się przełknąć nachalny product placement (a po prostu nie trawię tego rodzaju reklamy)! Więc nie, to nie jest po prostu niechęć do programów produkcji polskiej. To jest niechęć do programów jakości miernej!

Na forum kilka razy, a w "realu" mnóstwo - chwaliłem kuchnię.tv. Uważam się za fana, nie malkontenta. Więc proszę mnie tak traktować, będzie od razu mniej nieporozumień.

buba

28.08.2009 23:25

A w kwestii ramówki i programów--Kuchnia.tv jest kanałem tematycznym, a jako taki z założenia ma prawo do licznych powtórek, bo taka jest specyfika kanału tematycznego. W każdym kanale tematycznym na świecie, czy to będzie Discovery czy Animal Planet będą liczne powtórki, bo taka jest uroda tego rodzaju niszowych kanałów. I na to akurat nie ma co narzekać.
Jeśli chodzi o własne produkcje--wszystkich niezadowolonych proszę o wskazanie jednego satysfakcjonującego ich programu polskiej produkcji. A może po prostu nie lubicie rodzimych produkcji? Nikt nie każe Wam ich oglądać. Znam osoby, którym te programy bardzo się podobają. Tak, przyznaję, często to osoby, które dopiero wyskakują poza poziom schabowego i kapuśniaku. I coś w tym złego? Nie wszyscy muszą być tak wyrafinowanymi ekspertami kulinarnymi, jak elita tego forum.
Na koniec--nie rozumiem, dlaczego niektórzy poczuli się tak obrażeni przez komentarz admina. No, nie kumam i już. I mam nadzieję, że powrócą--bo choć wkurzają mnie ich wyniosłe komentarze, dotyczące programów i prowadzących, to doceniam ich wiedzę, fachowość i pasję.

buba

28.08.2009 23:14

Szkoda, że odeszły z tego forum takie osoby, jak Snoozy czy Minutka. Miejmy zresztą nadzieję, że się "od-obrażą" i powrócą.
Ale czy to oznacza pustkę? Może pojawią się nowe osoby, które do tej pory czuły się nieswojo wobec swoistego monopolu kilku osób. Może te właśnie osoby, które pozostawiają jeden wpis, odważą się napisać więcej? A poza tym--w pokoju z własnymi przepisami udziela się całkiem sporo osób, które może nie zostawiają kilku czy kilkunastu dziennie wpisów krytycznych dotyczących programów Kuchni.tv, ale za to mają coś do powiedzenia na temat gotowania, czym chcą się podzielić.
Myślę, że jest całkiem sporo osób, które najzwyczajniej w świecie nie mają czasu wstukiwać na kilogramy wpisów, komentujących (nieuniknione) potknięcia programów Kuchni.tv. Trudno uznać wpisy kilku osób za głos ogółu. Programy Kuchni.tv są różne--jedne lepsze, inne gorsze, a przede wszystkim--adresowane do różnego odbiorcy. Większości widzów najwyraźniej nie chce się kilkanaście razy dziennie wpisywać swojej opinii. Ani tez robić z forum prywatnego czatowiska. Ale myślę, że jest wiele takich osób, jak ja, które chętnie korzystają z umieszczanych na forum porad i przepisów--i dla nich warto nadal dzielić się swoim doświadczeniem. Bez obrażania się na Bogu ducha winnego admina, który nie odpowiada przecież za ramówkę ani za programy Kuchni. tv.

Ela LISA

28.08.2009 21:28

Mgotko 333, a z kim bedziesz sie tymi przepisami wymieniala?
Marcin zaglada na forum,kiedy ma czas.Czasami dlugo nie pisze.Nie ma Snooziego, ani Minutki. Nowe osoby,pisza pare postow, i wiecej na forum nie zagladaja.Odeszly najwazniejsze osoby.Co zostalo? Pustka.

migotka333

28.08.2009 19:42

nie czuję się urażona ani obrażona ani nic innego...
będę dalej pisała (tak jak Marcin O) i się udzielała na forum.
Bo znalazłam wreszcie miejsce i ludzi którzy chcą się dzielić swoim kulinarnym doświadczeniem. Pasją jaką jest dla nich ( i dla mnie) gotowanie.

:-D

Ela LISA

28.08.2009 06:54

Po slowach krytyki z naszej strony, dla programow bubli.Dziwnym trafem, pod nszymi wypowiedziami, od razu, pojawialo sie z 10 wpisow nowych osob, bedacych za programem, i przeciw nam.Te osoby, pojawiaja sie tylko raz czy dwa razy na forum, nie udzielajac sie nigdy wiecej.Jak to wytlumaczyc.? Kolejne znajomosci? Kolejne swinstwa ,czy kumoterstwo.? Moze poparcie dla tak zwanej wladzy ?
Przypominaja sie dawne zaklamane czasy.

MarcinO

27.08.2009 12:10

Ja nie poczułem się obrażony. Każdy ma prawo do własnego zdania. Admin też jest człowiekiem, a forum służy do swobodnej wymiany poglądów. Nie rozumiem jednak zachowania Admina, który usunął konto Nikicie666. Świadczy to o braku argumentów do merytorycznej wymiany zdań i pójściu na łatwiznę. Ja nie czuję się obrażony i w dalszym ciągu zamierzam pomagać innym, którzy poszukują przepisów, produktów, sklepów etc. Zamierzam też w miarę pogłębiania wiedzy kulinarnej dzielić się z innymi przepisami. Jeśli natomiast zostanę bezpodstawnie zbesztany czy moje konto zostanie usunięte przez redakcję kuchni.tv, to podzielę los Pawła, Ani i Nikity opuszczając to forum. Liczę jednak na to, że sytuacja zostanie załagodzona i powrócimy na właściwe tory i będziemy dzielić się przepisami długo i szczęśliwie.

Odnośnie do programów emitowanych aktualnie na antenie kuchni.tv to muszę zgodzić się ze swoimi przedmówcami. Frustracja spowodowana "brygidyzacją" czy "atelierizacją" ramówki nie jest spowodowana wyłącznie marną jakością tych programów, ale przede wszystkim powtarzaniem w kółko tego samego i brakiem alternatyw. Na obronę pozostają takie perełki jak: kuchnia jak życie, rick stein, jacques pepin itp. Kuchnia.tv zaczęła z "wysokiego C" i niemożliwością było utrzymanie takiego poziomu przez cały czas. Czasy Jamiego, Carluccio itd. minęły bezpowrotnie:(

Zgadzam się z Elą, że mamy prawo wypowiadać się (często nawet bardzo krytycznie) na temat programów, a nasze zdanie powinno być przyczynkiem do zadumy dla redakcji kuchni.tv, a nie do wylewania żali, że wszystko krytykujemy. Zgadzam się z Minutką, że nie robi się nic, aby zachęcić do wpisywania postów na forum. Można odnieść wrażenie, że ktoś stworzył forum i zostawił je na pastwę losu jakby to był konieczny dodatek do strony internetowej.
Zgadzam się z Nikitą, że zależy Nam wszystkim na jak najlepszej telewizji dla takich maniaków kulinarnych, którymi niewątpliwie jesteśmy i dlatego chcemy jak najrzetelniej oceniać programy przez Was emitowane.
Zgadzam się ze Snoozym i Katarzynką, że nie docenia się pracy forumowiczów, którzy poświęcili na wpisywanie przepisów najmarniej kilkanaście godzin. Jednak, jak stwierdził Paweł, znajomości zawarte na tym forum są bezcenne.

GosiaS

27.08.2009 12:04

Witam,
Padły w tym temacie ciężkie i nie do końca uzasadnione zarzuty pod adresem Admina i Redakcji Kuchni.tv.
Wypowiedź Admina była komentarzem do wypowiedzi nikity666, cytuję:
"Kuchnią TV rzadza amatorzy, admin szałowy, tlumaczenia non stop z bledami i praktycznie wszystkie polskie produkcje ponizej jakiejkolwiek krytyki." i dalej "Gratulacje, trzeba byc slepym, glupim i chyba celowo niszczyc kuchnie.tv takim dzialaniem."

Nie boimy sie krytyki, zwłaszcza konstruktywnej, i dziekuję tym forumowiczom, którzy ją nam serwują. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ macie na powstawanie tej stacji. Post "weszlem" był taką konstruktywną krytyką, za którą - ponownie - dziękuję, natomiast wypowiedź nikity666 - już nie.
Kontrowersyjna wypowiedź Admmina dot "bywalców" i "głosu narodu", dotyczyła "niektórych" forumowiczów, którzy nie przyjmują do wiadomości, że inni widzowie mogą mieć inne zdanie na temat ogladanych programów, i wulgarnym słownictwem domagają się, aby ich gust był szanowany, nie respektując poglądów innych.
Kuchnia.tv, jak każda inna telewizja komercyjna, kieruje się wynikami oglądalności. Jeżeli programy polskie przez nas produkowane mają dobre wyniki, są powtarzane. Jeżeli nie, ściągamy je z anteny albo przesuwamy na gorsze pasmo.
Natomiast przy wymyślaniu i produkowaniu nowych bierzemy pod uwagę w bardzo dużym stopniu Wasze zdanie. Przykładem są programy o kuchni polskiej - jakiekolwiek macie o nich teraz zdanie, powstały właśnie jako odpowiedź na Wasze posty.
Codziennie czytamy wpisy na forum i są one dla nas tym istotniejsze, że uznajemy je za komentarz naszej pracy przekazany na gorąco przez najwierniejszych widzów. Masz rację, Elu, dla Was robimy programy i PRZEPRASZAMY Wszystkich, którzy poczuli sie obrażeni, choć nie taka była nasza intencja.
Pozdrawiam,
Małgorzata Seck
Dyrektor Zarządzająca Kuchni.tv

Kfiatosss

26.08.2009 23:23

A co takiego napisał Admin, że się tak unosicie i obrażacie? nie kumam tej afery szczerze mówiąc.

Ela LISA

26.08.2009 22:07

Wiesz co, forum jest wlasnie dla nas.
Co do Glosu Narodu, to my jestesmy GLOSEM NARODU GOTUJACEGO.
Dzieki nam, pracuja, i placa rachunki. Dla Nas robia programy.My je ogladamy.Mamy prawo, wypowiadac sie o tym, co ogladamy, i pisac czy nam to odpowiada.
A to, ze ktos nie ma tyle oleju w glowie, zeby przeczytac to, o czym piszemy, i wyciagnac z tego wnioski, swiadczy o jego glupocie. Popelniaja te same bledy.Robia swinstwa.
Pamietasz jak po zlosci, usuwano mi posty, nawet wtedy kiedy tylko kogos cytowalam. Tak dla pokazania z kim mamy do czynienia. Wiemy z kim.

snoozy

26.08.2009 21:23

Daj sobie spokój Elu.Powiedziano tu dziś o jedno zdanie za dużo.Forum jest dla Admina, nie dla nas.

KATARZYNKA

26.08.2009 20:44

Sama nie wiem od czego zacząć, bo chyba mnie trochę zatkało.

Napisałeś Adminie, że jest Ci ogromnie przykro, że jesteś źle odbierany razem z całą redakcją. A jak teraz czują się forumowicze którzy są tutaj od dawna i wnieśli wiele do tego forum? Wrzuceni do jednego worka razem z osobami które pojawiały się tutaj sporadycznie, a których posty naszpikowane były różnymi niewybrednymi epitetami, i określeni wspólnym mianownikiem jako "głos narodu".

Przykro też, że reagujesz od razu na uwagi krytyczne, natomiast pozytywne opinie Waszej pracy pozostawały często bez echa, a wystarczyło by zwykłe "dziękuję".

Ela LISA

26.08.2009 20:43

Moze powinnismy wszyscy razem, wziasc sie za Admina.
Jakas gora chyba istnieje, i jest zainteresowana naszymi opiniami,a nie tylko kumoterstwem i niekompetencja tej osoby.

Ela LISA

26.08.2009 20:38

Adminie - Spizarni Brygidy, nie bylo.Co do naszych Polskich produkcji, to opinie innych popieram. Pomimo krytyki wielu programow,sa one przy innych zagranicznych programach, zwyczajnie na niskim poziomie. Nie wazne jest dla Was to, jak odbieraja je Ci, ktorzy je ogladaja. Gotuje od 30 lat. To moja pasja. Na tym forum, przekonalam sie, ze sa tu osoby,dla ktorych gotowanie jest jeszcze wieksza radoscia i pasja, niz dla mnie.Myslalam ze to nie mozliwe. A jednak tak jest.Produkujecie buble, po znajomosci chyba. Wciskacie ludziom to, czego ogladac nie chca.Dodatkowo, przekonalam sie wielokrotnie,ze po znajomosci, mozecie kogos zniszczyc.
Wystarczy komus, nadepnac na odcisk.Tak byc nie powinno.Kumoterstwo, nie powinno tu dzialac.
Ogladalam przez cale zycie , programy kulinarne.Mam cos do powiedzenia o tym , co nam pokazujecie, bo produkujecie je dla nas. Z tego zyjecie. Nie szanujecie tych, ktorym nalezy sie szacunek.Snoozy, Minutka. To wstretne. Czy ktos jeszcze oprocz Admina, ma wplyw na to, co dzieje sie na forum.?
Jezeli tak, to prosze sie tym zainteresowac.Moze zmienic Admina. Przeprosic tez tych, ktorzy zostali obrazeni.

snoozy

26.08.2009 19:41

No cóż.Okazało się,że forumowicze są zbędni, szczególnie Ci z długą historią określając ich jako "bywalców"
Na szczęscie są inne fora kulinarne gdzie tworzący je forumowicze są traktowani jako partnerzy a nie zło konieczne co krytykuje i czepia się wszystkiego czego nie powinno.
Czy uważam za stracone tu swoje prawie 5 miesięcy pobytu i ponad 2000 wpisów?Jeśli chodzi o wyrażanie swich opinii i podawanie masy przepisów to na pewno.Jeśli chodzi o zawarte znajomości, to jedyny plus tego forum.
Dziękuje
MINUTCE
ELI
KASI
NIKICIE
MARCINOWI
MIGOTCE
JACKOWI
MARGHE
ARCZIEMU
HANI-KASI

Były forumowicz
Snoozy-Paweł

post edytowany 2 razy, ostatnio 26.08.2009 19:47

minutka

26.08.2009 19:02

Dawno tu nie zaglądałam, ale po dzisiejszym wpisie admina nie żałuję. Żal tylko spędzonego roku na tym forum, żal wniesionego wkładu.
Nigdy nie uznawałam samej siebie za głos narodu, adminie. Ale twoje słowa odbieram bardzo osobiście, bo są obraźliwe. I w zasadzie zaprzeczają faktowi istnienia forum. Skoro czuwający nad jakością i przestrzeganiem regulaminu sam pozwala sobie na jego łamanie, to sięga to granic absurdu. I przyznaję całkowitą rację nikicie - admin (a myślę, że również całe grono ślęczące nad zamieszczonym niżej wpisem) się nie sprawdził.
Wydawałoby się, że admin i redakcja mają za zadanie m.in. zachęcanie do pisania tutaj. Tymczasem dziś skutecznie to zabiliście wpisem i zablokowaniem konta komuś, kto zwrócił Wam uwagę i skrytykował konstruktywnie. Tylko taką krytykę trzeba umieć znieść.
Dziękuję Wam natomiast za fantastyczne znajomości,jakie dzięki forum zawarłam i które - mam nadzieję - przeżyją to forum dzięki klasie, wysokiej kulturze i szacunkowi do siebie nawzajem.
Pozdrawiam
minutka - była forumowiczka

PS. Oczywiście liczę się z tym, że ten wpis zostanie przez admina usunięty, ale już mi na tym nie zależy.

snoozy

26.08.2009 18:07

Nie moge w to uwierzyc.To jest już przegięcie.Czy rówież przepisy które umieszczamy tez bedą niedługo cenzurowane bo zamiast pecorino wpisze parmezan?Jedno okreslenie.DNO i możecie też mnie zablokowac.Wisi m i to.

bart222

26.08.2009 17:52

sp. nikita666

zeby nie bylo watpliwosci kto to pisal chociaz na pewno to usuna norma tutaj

bart222

26.08.2009 17:49

no i moje konto zostalo ZABLOKOWANE, jak na forum komunistow, inne zdanie wylatujesz, nie wroce tu bo brzydze sie takim postepowaniem, pozdrawiam snoozy, ela i reszta

snoozy

26.08.2009 17:31

I proszę mi zdjąc znaczek "Forumowicz Miesiąca" bo przecież na niego nie zasługuje!

nikita666

26.08.2009 17:21

Mowilem ze admin tu jest kretynem, niestety ten czlowiek juz samego siebie przechodzi, przeciez nikt nam nie placi za to ze tu jestesmy i razem tworzymy te forum. Ktos taki jak snoozy z takim wkladem na foruma adminek pisze takie cos.

Wstyd czlowieku, wstydz i marne wychowanie.

Czesc osob podaje tu znakomite wlasne przepisy, porady a czlowiek ktory powienien zachecac do bycia na forum tak wlasnie ocenia. Zero szacunku ma do bywalcow forum i tyle.

post edytowany 1 raz, ostatnio 26.08.2009 17:22

snoozy

26.08.2009 17:18

admin napisał 26.08.2009 16:56:
Witam
Nasze produkcje również cieszą się dużym powodzeniem, co oczywiście może wydać się dziwne, zwłaszcza bywalcom tego forum, którzy uznają siebie samych za reprezentantów i zarazem głos narodu.
No to świetnie OCENILIŚCIE i DOCENILIŚCIE osoby, które z czystej sympatii zasiadają przed kompem by współtworzyc w jakiś sposób tą strone i kanał TV. Nie mówie tu o sobie po jestem zbyt krótko ale Ci co są od ponad roku na pewno "miło" im się zrobiło. Nie ma co.Brawo.To jest prawdziwa "zachęta" do dalszego "bycia" na tym forum.Brawo

post edytowany 1 raz, ostatnio 26.08.2009 17:27

nikita666

26.08.2009 17:14

Norma, nic sie nie zmieni.

Prosze wziac pod uwage jedno. Nasza krytyka nie jest dlatego, ze mamy taki kaprys. Jestesmy milosnikami kuchni (chyba smialo moge napisac w liczbie mnogiej) i nam wszystkim tez zalezy na fajnej telewizji dla osob, ktore kochaja gotowac lub chca sie uczyc gotowac.

Nie sadze aby zadna osoba krytykujaca k.tv miala na celu wytykanie bez wiekszego sensu tak o dla zabawy. My jestesmy tylko odbiorcami a odnosze wrazenie, ze o wiele bardziej nam zalezy na tej telewizji od was.

Program jest ciagle ten sam wiec zmian nie ma niestety ale dzieki temu, ze sie pojawia nasz glos to zawsze jest wieksza szansa na jakies zmiany chociaz wy jestescie tak betonowi jak dawny pzpr i chyba bedzie ciezko...

Jeszcze jedna sprawa. Tez kilka osob o tym pisalo, mianowicie prywatne wiadomosci i linki inne, linki zablokowane (to chyba jedyne forum w sieci, ktore blokuje wszystkie linki nie konkurencyjne! szok). Naprawde nie da sie z tym nic zrobic? Robicie nam łaske? Myśle antyrynkowe po raz kolejny na zasadzie "nie podoba sie to spadac" no i w koncu spadniemy ale potem spadniecie i wy...

snoozy

26.08.2009 16:59

A Ty możesz sobie tak Nikita pisac i pisac i pisac i dalej tak bedzie.Patrzyłem na program we wrześniu.Każdy dzień Brygida Adam i Ateliery a z nowości może z 1 lub 2 programy.
Obecni tu forumowicze jako,że Oni właśnie tu piszą przedstawiają tylko swoje racje a nie wszystkich oglądających ten kanał.Mam kilku znajomych, którzy nie są na tym forum ale Kuchnie TV oglądają od prawie początku.Ich opinie są podobne do tych panujących na forum.Nikt nie twierdzi,że wszystkie Polskie produkcje są "denne".Wystarczy poczytac opinie nt Spiżarnia Maryli.Prawie 100% jest pozytywnych.Widomo jest,że nie wszytskim się dogodzi ale jeśli czyta się opinie nt Brygidy czy Atelieru to chyba nie musze ich przytaczac bo wszyscy wiedzą jakie są.
Każdy z nas sobie narzeka ale i tak oglądamy ten świetny kanał.Jak nam nie pasuje to przłączamy na inny, tylko niestety coraz częściej się to zdaża.

post edytowany 1 raz, ostatnio 26.08.2009 17:08

26.08.2009 16:56

Witam

Całej redakcji programu Kuchnia.tv jest niezmiernie przykro, że w taki sposób nas odbieracie. Jak twierdzicie, nie reagujemy na negatywne posty, zwłaszcza, że ostatnio pojawiają się one nagminnie w przypadku kilku najnowszych polskich produkcji - określanych przez Was jako "denne". Liczymy się z Waszym zdaniem, niemniej nie sposób jest dogodzić wszystkim. Ponadto takie wpisy nie są wielkim zaskoczeniem, a wręcz stały się już chyba tradycją, do której zdążyliśmy się przyzwyczaić. Są czymś normalnym, nienormalne stają się wtedy, kiedy są opatrzone niewybrednym słownictwem. Od samego początku istnienia Kuchni.tv, na forum kanału, przy każdym nowym polskim programie pojawiały się niepochlebne opinie. Było tak na samym początku kiedy na antenę wchodziła "para w kuchni", cytat:

" program jest trudny do zniesienia, rodzenstwo nawet nie umie sie posprzeczac, slabi aktorzy, ostatnio wyczulam nutke checi nasladowania mistrzyni Nigelli lecz Pan Brat biorac makaron w palce sie krzywi z obrzydzenia, a Pani Siostra robi to maxymalnie na pokaz - jacy to my nie jestesmy luzni;-)
Do tego opowiadaja 7 razy w ciagu kilku minut ze u nich makaron jest robiony codziennie, tak tak duuuza rekalama.
Najsmieszniejsze byly ich miny jak Pani ktora robi ten "ich " makaron pokazywala jak to sie dzieje to widac bylo po nich ze pierwszy raz na oczy widza jak to sie dzieje... nie ma to jak swietni szefowie wiedzacy co i jak sie u nich robi."

skończywszy na ostatnich produkcjach. Rzadko pojawiał się program, który nie zebrałby batów, ostatnio nawet dość solidnych. Jednak nadal staramy się trafić w Wasze gusta, podejmując kolejne próby w tworzeniu nowych kulinarnych magazynów. Może w końcu się uda? Prawdą jest, że przy produkcjach polskich pracujemy z kilkoma sprawdzonymi firmami. Próbowaliśmy współpracy z innymi, jednak efekty nie zadowoliły ani nas, ani Was.

Jakimś cudem jednak kanał ma coraz większą oglądalność i zyskuje nowych widzów, tak przynajmniej wynika z przeprowadzanych badań oglądalności. Nasze produkcje również cieszą się dużym powodzeniem, co oczywiście może wydać się dziwne, zwłaszcza niektórym bywalcom tego forum, którzy uznają siebie samych za głos narodu.

Co do braku nowości w ofercie Kuchni.tv, to pragniemy zaznaczyć, że nie jest to jedna pozycja miesięcznie lecz kilka. W samym lipcu i sierpniu (są to miesiące wakacyjne gdzie normalnie w wielu stacjach trwa sezon urlopowy) pojawiło się ich kilkanaście: Adam na lato, Spiżarnia Brygidy, Słoneczne Atelier Smaku, Sobota w kuchni z Jamesem, James Martin i jego ogród, James Martin w Bretanii, Duet, Wakacje Billa, Wino, Dlaczego chudzi nie tyją?, Niebiańskie przysmaki Niny, Słodki James, Nowe imperium kulinarne, Ucieczka do River Cottage, Rick Stein i kuchnia śródziemnomorska.

Staramy się różnicować naszą ofertę i nie zamykamy się na propozycje z zewnątrz. Redakcja Kuchni.tv bezustannie pełna jest zapału do pracy. Mimo, że ci sami ludzie pracują nad tym projektem od początku jego istnienia, nadal czynią to z prawdziwą przyjemnością z myślą o ludziach, którzy to doceniają, bo liczymy że tacy też istnieją.

pozdrawiam

nikita666

26.08.2009 11:37

Pisalem o tym nie raz i nie tylko ja. Kuchnią TV rzadza amatorzy, admin szałowy, tlumaczenia non stop z bledami i praktycznie wszystkie polskie produkcje ponizej jakiejkolwiek krytyki. Chcialbym aby taki kanal tematyczny byl bo to cos pieknego ale w obecnym ksztalcie to jest jedno wielkie szambo. Zauwaznie, ze ciagle ci sami ludzie zajmuja sie tymi programami, zobaczcie napisy na koncu polskicg programow, to jest ciagla ta sama banda nieudadcznikow.

Prosze o wywalenie admina i wyciagniecie wnioskow bo wiele osob pisze to samo, malo wam krytyki programu przykazy czy brygidy?

A co na to k.tv? Dalej powtarza!

Gratulacje, trzeba byc slepym, glupim i chyba celowo niszczyc kuchnie.tv takim dzialaniem.

Opamietajcie sie poki nie jest za pozno. Starczy wam jedna konkurencja i k.tv przestaje zyc bo poziom odpowiedzi admina na forum, poziom programow jest juz tak zenuajcy ze gorzej sie nie da. Programy zagraniczne sa niektore wspaniale to inne para kaloszy.

pozdrawam fanow kuchni , ludzi z pasja.

post edytowany 1 raz, ostatnio 26.08.2009 11:38

snoozy

25.08.2009 20:50

W każdym miesiącu pojawia się jakiś bardzo fajny program ale najczęściej tylko jeden.Od mniej więcej kwietinia jesteśmy katowani non stop Brygidą , Adamem i Atelierem.Kiey człowiek nie włączy Kuchni TV tam oni są.Mam wrażenie,że niedługo otworze lodówkę i tam będą.To jest już gruba przesada.Ja rozumiem,że są określone czasy prezentowania jakiś programów ale nie codziennie i przez pare miesięcy.Tego nie da się już wytrzymac.Podejrzewam,że Słoneczne Atelier i Adam na lato zostaną z nami do następnego lata.TYLKO CZY ZOSTANĄ WIERNI WIDZOWIE?

weszlem

25.08.2009 20:20

Napisałem kiedyś na tym forum długiego posta o tym, jak fantastycznym kanałem jest kuchnia.tv. Odkąd przeprowadziłem się do nowego mieszkania dwa lata temu - kuchnia.tv była obecna u mnie w domu codziennie. W kółko mogłem oglądać Jamiego Olivera, czy pana Pepina. Na pamięć znałem przepisy Sophie. Zaśmiewałem się z serialu Chef! W zasadzie każdy program można było oglądać z przyjemnością, a jak zapraszałem do siebie znajomych (nijak kuchnią nie zainteresowanych) to i razem oglądaliśmy to co akurat się nawinęło.

Niestety, po dwóch latach kuchnia nie ma mi już najwyraźniej NIC do zaoferowania! Wszystkie stare programy przetrawiłem kilkakrotnie i już nie mam ochoty oglądać ich znowu i znowu. Nowe - szczególnie polskie są tak DENNE, że to się w głowie nie mieści! Mimo notorycznego pojawiania się negatywnych komentarzy nikt nie ma najwyraźniej zamiaru nic z nimi zrobić, co moim zdaniem jest strzałem w kolano, jaki sobie funduje stacja.

Co się dzieje? Panowie i drogie Panie redaktorki, gdzie jest kuchnia.tv, którą da się lubić?

Pozdrawiam!