Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26977 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Posiej i zbierz

FORUM kuchnia+ KIEŁKI

Puenta

27.09.2016 21:48

Kiełki są pycha! Kupiłam kiełkownicę, teraz mam ich aż za dużo.

rEwelka

23.03.2015 21:31

W zeszłym roku postanowiłam zasiać pietruszkę, oregano, bazylie i kiełki fasoli na moim kuchennym oknie ale niestety nie wyrosło nic okazałego... Znacie powód? Może jakoś specjalnie trzeba się "opiekować" tymi roślinkami, bo podlewałam je co 3 dzień, doniczki były spore, a plony bardzo kiepskie :(

mare

16.10.2014 20:02

Kiełki są bardzo zdrowe i zjadam je prawie codziennie podczas śniadania. Kiełki sam hoduję i łupinkami się nie przejmuję. Od tego się nie umiera, ale rozumiem, że chodzi Ci o dyskomfort podczas jedzenia.

-------------------
Najwyższy standard lamp [url=http://www.naszela mpy24.pl/pl/producer/Italux/6] italux[/url]

ani_bania

12.10.2012 21:49

Zjadam. Chociaż przyznam, że takich mam mało.
I korzystam z kiełkownicy Lexen.
Pięknie rosną i samo urządzenie łatwe w obsłudze :)Lexen

garimicha

07.03.2012 16:35

osid napisał 24.02.2012 11:06:
A powiedzcie mi jeszcze czy po wykiełkowaniu usuwacie jakoś łupinki i nasionka które nie wykiełkowały ?
---ciach---
ja tam wcinam "Z" ale może niezdrowe są dla żołądka, ciężkostrawne, czy co ?!
Moim zdaniem one w ogóle nie są trawione, ale na pewno nieszkodliwe, bo przecież na przykład fasolkę różnych rodzajów normalnie jemy w łupince, nie?
Ja też to wcinam "z". Jedynym wyjątkiem jest słonecznik ;)

osid

24.02.2012 11:06

A powiedzcie mi jeszcze czy po wykiełkowaniu usuwacie jakoś łupinki i nasionka które nie wykiełkowały ?
nasionka łatwiej bo można do wody wrzucić i same na dno opadną ale łupinki na kiełkach zostają a na paczkach
napisane jest żeby przed spożyciem usuwać ! ja tam wcinam "Z" ale może niezdrowe są dla żołądka, ciężkostrawne, czy co ?!

bez

24.02.2012 10:56

Moje ulubione kiełki to brokuł, rzodkiewka i gorczyca

osid

16.02.2012 15:39

dziękuję za odpowiedzi
tak czy tak kiełki już spałaszowałem :) a przynajmniej rzodkiewkę, brokuł i rzeżuchę, por mi jakoś nie chciał wykiełkować, może dlatego że w ciemnym miejscu stał chociaż tak było napisane na torebce :( następnym razem postawię go w bardziej naświetlonym miejscu, a same kiełki... re - we - lacja !! najbardziej smakowały mi kiełki rzodkiewki na świeżym chrupiącym chlebku z masełkiem... smaki lata się przypominają :) no i rzodkiew kiełkuje tylko 3-4 dni i dzisiaj mija właśnie 4 dzień więc na kolację dziś kiełeczki 

myszsza

16.02.2012 12:46

osid: jeśli na opakowaniu masz napisane ""nasiona na kiełki", to nie są one zaprawiane. Nie należy używać zwyczajnych nasion do hodowli kiełkow.

refleks

16.02.2012 09:10

Polecam kielki jakiekolwie by one nie były.

osid

03.02.2012 11:51

Witam forumowiczów
Chciałem podpytać troszkę o kiełki bo ostatnio wpadłem do jakiegoś sklepu po termometr do mięs i przez przypadek natknąłem się na kiełki
A dokładniej na ich nasionka więc niewiele myśląc wziąłem pora, brokuła , rzodkiewkę, i fasolę mung a że kiełki lubię to po kilka paczek 
ale doczytałem później gdzieś w sieci że takie supermarketowe kiełki są do wysiewu w ziemi i że przez to maczane są w jakiejś chemii żeby nie pleśniały czy coś tam ?!
Moje rosną całkiem nieźle metodą na "słoik" ale chodzi o to że czytałem też że są kiełki "ekologiczne" właśnie bez owej chemii
I teraz pytanie do znawców: czy to prawda czy pić na wodę i każde kiełki są ok, a jeśli prawda to gdzie w okolicach Warszawy lub Legionowa
Można kupić kiełki eko ?? może jakiś sklep wysyłkowy ?? szukałem w sieci i kiełki są owszem ale nikt nie pisze czy ekologiczne czy nie 
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam