Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Jadalnio-kuchnia i stół >

KrystynkA, powiem Ci, że drewno też może być luksusem i też może...

Jagoda39, 16.08.2017 | czytaj dalej

dieta bezglutenowa >

Czy nie jeść glutenu, to powinien być wniosek alergologa, albo dietetyka. Ja...

maniotek, 14.08.2017 | czytaj dalej

Marki sprzetu kuchennego >

ciekawe rzeczy można znaleźć też na www.galerialucznik.pl nie wiem czy znacie, ale...

basiaczek, 14.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1944, wpisów: 29721
najnowszy wpis: 16.08.2017 00:38

Mamy 26973 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Ulubione restauracje, puby, kawiarnie

FORUM kuchnia+ Kiedy odwiedzam Warszawę

hilskam

15.05.2017 09:59

Kiedy ja ostatnio wyszłam zjeść coś na mieście to trafiłam do Bubbles. Przepysznie, mówię Wam! Przepysznie! Świetnie dobrane kompozycje smakowe, do tego szampan idealnie dobrany. Nie sądziłam, że można tak normalnie do obiadu pić szampana. Rewelacja!

kipson

23.01.2017 11:28

Jeśli mam ochotę na kuchnię włoską to wybieram jedną z dwóch restauracji w Warszawie. Pierwsza jest na Wilanowie. Jednak podejrzewam,że szukasz raczej czegoś w centrum i niekoniecznie chce Ci się do Wilanowa jechać. Jeśli tak to proponuję zarezerwować sobie miejsce na wieczór na Kruczej w trattori Rucola:
http://www.trattoriarucola.pl/

Serwuja tam najlepszą kuchnię włoską w Warszawie .

zdrowitka

22.01.2017 10:46

A polecicie jakaś dobrą włoską restaurację?

basiaczek

16.06.2016 19:20

W Warszawie uwielbiam restaurację Salto. Mają dużo owoców morza i wołowiny - wszystko to co lubię. Do tego prowadzi ten lokal zwycięzca top chefa, wiec źle być nie może. Jedzenie tam to święto dla podniebienia

marek90

08.06.2016 09:15

Dobre porcje serwują w Ganesh na al. KEN w Wawie. Podoba mi się, że takie dodatki jak ryż czy chlebek naan mają już wliczone w cenę, zupełnie inaczej to wygląda u konkurencji, gdzie za każdy dodatek trzeba osobno dopłacić. Tutaj faktycznie można się najeść. Mają swojego FB web.facebook.com/GaneshUrsynow.

post edytowany 1 raz, ostatnio 08.06.2016 09:15

izu

21.05.2016 08:07

Bardzo lubię grillowaną pierś i skrzydełka z Hell's Chickens na Puławskiej w Warszawie, to fajna odmiana od wszechobecnych kebabów i pizzy, odpowiada mi też klimat restauracji. :)

post edytowany 1 raz, ostatnio 21.05.2016 08:08

majeczka31

11.05.2016 13:51

Faktycznie można się najeść samym burgerem w Bart's Burger. Oj, brakowało takiego miejsca na kulinarnej mapie Warszawy. W końcu gdzieś dają burgery robione na miejscu ze stu procentowej wołowiny i nie żałują dodatków. Warto tutaj zwłaszcza ze znajomymi wpaść

post edytowany 1 raz, ostatnio 11.05.2016 13:52

kaszka720

14.04.2016 07:29

ja zawsze wszystkim przyjezdnym i nie tylko polecam odwiedzić restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich http://www.belvedere.com.pl/ Panuje tam niesamowity klimat. Świetne jedzenie

malina_

03.03.2016 16:25

Jeżeli lubicie polskie przysmaki, koniecznie zajrzyjcie do Gospody Zbójnickiej na Mehoffera 68, mają naprawdę smaczne jedzenie - duże porcje i domowa atmosfera.

Tama

01.02.2016 21:32

Ile osób, tyle ulubionych miejsc i... ja też mam swoje. :) W Warszawie bywam co najmniej raz w miesiącu, głównie służbowo. Podczas jednej z takich podróży, znajoma zaprosiła mnie na popołudniową kawę do Paul'a przy Emilii Platter. Skusiłam się wtedy na pyszną cytrynową tartaletkę, następnym razem na makarony, naleśniki ze szpinakiem i... tak wsiąkłam! :D Zaglądam za każdym razem, jak jestem w stolicy - czasem na śniadanie, prosto z dworca, innym razem na popołudniowe spotkanie albo po prostu... na zakupy. :) Zawsze przywożę do domu chlebki i słodkości z ich piekarni, bo posmakowały też mojej rodzince. Ktoś zna restaurację Paul? :) Jeżeli nie, to polecam uwadze! :)

karolajna

08.01.2016 14:29

Bezglutenowcom polecam restauracje Groole w Warszawie ! Mają lokalizację m.in. na Willowej , Śniadeckich , Ciołka i KEN .

basiaczek

23.12.2015 12:29

Znacie saltorestauracja.pl?
Moim zdaniem i wielu innych osób to najlepsza restauracja w stolicy :)

Ostatnio dowiedziałam sie, że szefem kuchni jest tam Martin Gimenez Castro!

post edytowany 1 raz, ostatnio 23.12.2015 12:30

Pyszniawka

31.08.2015 23:24

Sporo mówi się teraz o gęsinie. Postanowiłam spróbować dobrze przyrządzonej w warszawskiej restauracji Halka, bo sama nie umiem :( Była pyszna - delikatna, pełna smaku. Wybieram się tu ponownie 11 listopada na święto gęsina na św. Marcina - podobno będzie wtedy najlepsza!

himera2

30.07.2015 10:05

taka ciekawostka. Na początku sierpnia przyjeżdza Food Truck do Warszawy. Dokładnie na Food Port 3-9 sierpnia. http://bit.ly/1DcuEgq

zdrowitka

13.03.2015 17:34

W Warszawie mieszkam od zawsze tak wiec zdążyłam już poznać wiele restauracji. Od jakiegoś czasu przynajmniej 2 razy w tygodniu chodzimy z mężem do restauracji Besuto. Serwują tam najsmaczniejsze sushi w całym centrum ( może i nawet w Warszawie - przyznaję się, nie odwiedziłam wszystkich restauracji sushi ale jest ich prawie 90 tak więc można mi wybaczyć ;:).
Krótko i zwięźle: sushi smaczne, świeże oraz apetycznie podane.

anetta123

10.03.2015 10:59

Ja nie wyobrażam sobie być w Gdańsku i nie odwiedzić mojej ulubionej restauracji www.mercatorestaurant.wordpress.com
Uwielbiam przygotowane przez nich ryby :) Oczywiście każdy je to co lubi :)

post edytowany 5 razy, ostatnio 12.03.2015 10:50

myszsza

10.09.2014 23:35

sylwia4012: drogo jak nie wiem co. Pierogi ruskie za 27? Smalec za 16? śledź za 20? Wolne żarty.

sylwia4012

10.09.2014 20:49

Ja szczególnie polecę kuchnię w Bernie Grill&Beer http://bernie.pl/. Fantastyczne miejsce! Mega smaczne. Czyste. Obsługa na poziomie. Miałam okazję zjeść tam grillowaną doradę, a mój towarzysz żeberka. Dawno, ale to dawno nie jedliśmy tak dobrze w restauracji. Czuć, że najlepsze produkty, a kucharz wie co robi. Ceny ok, chyba dla każdego. Jedno z najlepszych miejsc w Warszawie.

rzviro

02.09.2014 23:05

Zawsze, kiedy odwiedzam warszawę żałuję, że nie mam dostępu do takiej małej "zabawki" o mocy np. 1 Mt. Chętnie bym ją w tej warszawie zostawił...... :)))

post edytowany 1 raz, ostatnio 07.07.2015 18:00

Marek87

31.08.2014 20:38

Dla mnie przydatną inspiracją jest ten mini przewodnik po restauracjach godnych polecenia w Warszawie: http://www.hellozdrowie.pl/lifestyle/ miejski-przewodnik-kulinarny-warszawaDo tego też lubię czasami wejść gdzieś całkiem przypadkiem, nie kierując się jakimiś rekomendacjami.

ewcia56

02.07.2014 14:58

sprawdzcie restauracje www.salon-kulinarny.pl/, bylam tam wczoraj z przyjaciolka i naprawdę maja pyszne jedzonko, od jakiegoś czasu zaglądam tam częściej, polecam

jan_wygoda

27.06.2014 15:29

Ja mam rózne ulubuione restauracje, a że nie mam za bardzo czasu do zamawiam do domu. Jak bedziecie głodni to zajrzyjcie na serwis Bistro24.pl i tam możecie wyszukać wg własnego uznania dobrą restaurację z dobrym jedzeniem.

Gryczan

24.06.2014 10:06

http://www.rozdroze.pl/, najlepsze jedzonko w Warszawie :D

thomasnowak

13.06.2014 11:42

Gorąco polecam www.cesarski-palac.com.pl
Wyśmienite jedzenie!

basiagotuje

19.05.2014 21:36

Polecam serdecznie Karczmę Soplicowo przy Górczewskiej - pyszne jedzenie (filet z łososia palce lizać!), a przede wszystkim desery :) Swojski, przytulny klimat. Fajne miejsce :)

milena77

03.03.2014 09:15

orient corner i ich posh set <3

basiagotuje

09.02.2014 21:09

Jeszcze nie byłam, ale opinie znajomych są b. pozytywne - koniecznie odwiedzę Papaya. Tajskie klimaty - mniam :)

crimewavy

05.02.2014 12:23

W Warszawie najbardziej lubię odwiedzać Banjalukę, kuchnia bałkańska, oprócz niecodziennych potraw, mają super ofertę lunchową, 3 opcje do wyboru. Zawsze smacznie i zdrowo. Polecam :)

xaveryponek

17.01.2014 08:43

Odwiedziliśmy Blue Cactus w zeszły weekend w piątkę i jednogłośnie stwierdziliśmy, iż dania serwowane w Cactusie są olbrzymie.

Próbowaliśmy zupy farmera, chili con carne, kombinacji przystawek, burritos z kurczakiem i New York Steaków. Wszystko pyszne, choć zupa farmera to żywy ogień i nawet wkrojone do niej awokado nie zmniejsza uczucia pieczenia na języku, a steak to wyzwanie raczej dla dużych chłopców i nie umniejszając paniom, nie powinien być im serwowany ze względu na swoje spore rozmiary.

Wystrój raczej standardowy dla restauracji specjalizującej się w tex-mex.

Obsługa trafiła nam się bardzo dobra i mogę spokojnie napisać, iż w zupełności spełniła nasze wymagania.

Ceny: za cały wyżej wymieniony zestaw dań zapłaciliśmy około 300zł na 4 osoby. Najdrożej wyszły steaki, ale swoja ceną nie odbiegają od średniej lokali, w których jadłem. Uważam, iż przy lepszej selekcji potraw i dokładniejszemu przyjrzeniu się stosunkowi ceny do jakości i wielkości potraw, można spokojnie zjeść coś pysznego za połowę tej ceny (na 4 osoby).

cv angielski
seo

post edytowany 2 razy, ostatnio 11.04.2014 12:55

pixi

23.11.2013 19:36

Ostatnio też tam byłam. Wpadłam tam głodna i myślałam, że to kolejny fast food a'la Mc D. (jak to bywa w Wawie), ale mocno się zdziwiłam. Trochę mnie zdrażniło to, że musiałam czekać długo na jedzenie, ale jak już dostałam swoje danie to było już tylko lepiej. Okazało się, że oni przyrządzają wszystko ze świeżych składników, dlatego też trzeba poczekać na jedzonko. Z zewnątrz lokal taki sobie, ale w środku jest super. Podejrzewam, że Pani Hania, o której piszesz to kelnerka - i jeśli dobrze myślę, to ta Pani jest rzeczywiście niesamowita :) Jeśli więc ktoś zajrzy na Saską Kępę to koniecznie trzeba odwiedzić Gallo d'oro i zjeść boskie Tiramisu :)

post edytowany 1 raz, ostatnio 23.11.2013 20:02

katrin111

19.11.2013 11:08

Byłam w wielu restauracjach w Warszawie ale Gallo d'oro jest nie do przebicia. Czułam się jak we własnym domu. Kuchnia włoska, smaczna... wchodząc na próg restauracji można już poczuć ciepło i opiekuńczość pani Hani, która doradzi, zapali świeczki czy poda koc jak jest zimno :) Świetnie :)
https://www.facebook.com/restauracjagallodoro

mniami

27.10.2013 14:00

A czy ktoś z Was był już w tym Pook Pasta prowadzonym przez blogerów? Bo właśnie czytałam fajną recenzję recenzja ale nie widzę jeszcze opinii na forach?

basement

22.10.2013 15:49

Przed przyjechaniem do Warszawy zazwyczaj biorę się za wyszukiwanie restauracji które zazwyczaj szukam przez stronę http://gastrowawa.pl
W ostatnim czasie, dzięki niej udało mi się znaleźć bardzo przemiłą knajpkę na starym mieście która zwie się Bistro Warszawa

avelonka

11.10.2013 18:57

Ja polecam każdemu wybrać się do Besuto na Nowym Świecie - nowoczesna restauracja z japońską kuchnią. Serwują tam potrawy których praktycznie nigdzie indziej się nie dostanie. Oprócz standardowego sushi - sałatki orientalne, potrawy z owadami, egzotyczne desery ...
Często chodzimy tam ze znajomymi aby spróbować nowych smaków ;)

Karla

01.10.2013 09:21

Moja ukochana restauracja którą odwiedzam zawsze ze znajomymi to Karpielówka na Ursynowie. Przepyszne jedzenie. Znajomi z południa i północy kraju są zachwyceni a mi wychodzi przeważnie taniej ugoszczenie w restauracji niż ugotowanie podobnych potraw w domu. Z czystym sumieniem polecam.

zbytko

11.07.2013 15:16

Moja ulubiona restauracja Brooklyn Bakery & Wine. Lubie przychodzić do niej z znajomymi. Zawsze można znaleźć w niej coś nowego. Ceny są niskie, a dania przepyszne warto spróbować

trenre

14.03.2013 21:09

Ja jednak gustuję mocno w polskim jedzeniu i kiedy mojej żonie nie chce się za bardzo gotować idziemy na typowo polski obiadek do Zapiecka przy rondzie de gaulla. Jedzenie jak u mamy i ceny sensowne:)

jagggoda

30.11.2012 20:34

Zawsze raz w miesiącu staram się odwiedzać jakąś nową restaurację i próbować nowych dań i smaków. W tym tygodniu padło na Olive Garden, bliskowschodni smak, izraelsko - palestyńskie dania i nawiązujące do nich nazwy. To co ja miałąm okazję skosztować to smaczny hummus, dobrze przyrządzona jagnięcina, niespotykane desery :)

ignacy797

17.11.2012 14:24

Ulubione miejsce na spotkanie z przyjaciółmi to Ole! Tapas Steak Restaurant oraz Villa Riccona.

Jamie_w_spodnicy

08.11.2012 23:02

Ja, zawsze gdy odwiedzam Warszawę odwiedzam restaurację z (moim zdaniem) najlepszym sushi w Polsce - SushiBu, przy ul. Wielkickiej 43. Kocham tamtejsze sushi na słodko i gotowane w słodkim sosie grzyby shitake - rewelacja, polecam!

tomaszBI

08.11.2012 17:15

W Warszawie lubię dwie restaurację- jedną z nich jest sushi Sakana Sushi bar oraz Ole! Tapas Steak Restaurant. Ole! to typowo hiszpańska kuchnia, więc zazwyczaj jak tam jestem zamawiam sobie albo krewetki albo steki. Są doskonale przyrządzone i smakują wybornie. Chętnie do nich wracam, bo mają całkiem normalne ceny jak na Warszawę i na potrawy które podają. Jeśli ktoś lubi konkretnie zjeść wykwintne dania powinien tam zajrzeć.

Kasia36

11.10.2012 15:08

http://portofino.waw.pl/
Super knajpa, z prawdziwym włoskim jedzeniem.
Polecam

Mustang

09.10.2012 13:08

Podpisuję się pod głosem MichaWok odnośnie Ole! Tapas Steak Restaurant. Też byłem i uważam, że knajpa warta polecenia. Chętnie do niej wracam na steki i hiszpańskie sery owcze z marmoladą z pigwy. Jak dla mnie niebo w gębie i jeśli ktoś lubi coś innego niż tylko kuchnia polska to myślę, że Ole! Tapas to dobry wybór.

MichaWok

07.10.2012 13:27

jacek1f napisał 09.11.2007 11:30:
Cheniu, mam cos dla Ciebie znów:-)
Cafe Retro na Żoliborzu od zawsze ma dobrą markę rodzinnej wspaniałej światowej kuchni, niezły miks? :-)

Ale przpomniałem sobie, ze to jedno z nielicznych miesjs gdzie ZAWSZE sa raki, prawdziwe po polsku, duszone w śmietanie i koprze.

Bylem z cudzozimcami i mru! Za 32 zł, jest mo.że nie kopa, bo kopa to 60, ale ze 30 raków, czyli półkopy nam talerzu.
Oczywiscie nie mozna sie przejsc tym, ale przygoda z zrecznym rozprawieniem sie z rakami jest, a ten sos, to coś!

(oczywiscie, jesli lubi ktos takie stwory z polskich słodkich wód)
Ja na pewno spróbuję, bo już od dawna poszukuję miejsca w Warszawie, gdzie można skosztować raków. Nigdy wcześniej nie jadłem, miałem przyjemność próbowania jedynie homara, jeśli chodzi o skorupiaki, a jestem bardzo ciekaw jak smakują nasze polskie raczki:)
Co do innej restauracji którą mogę polecić od siebie to będzie to Ole! Tapas Steak Restaurant, przy ulicy Brackiej w Warszawie. Tam szczególnie lubię steki, które są doskonale przyrządzane i za każdym razem jak tam jestem nie mogę narzekać na jakość samego mięsa. Cena steka za 100g waha się od 28 do 50 zł więc uważam, że koszt dobrego kawałka mięsa też nie jest zawyżony.

owocowadziewczyna

22.03.2012 11:16

Witam, dzieki niektóre wasze opinie mi pomgły ... aby zrobić sobie liste małą gdzie warto wstąpić... jeśli jeszcze one w większość nie zostały zamknięte i otwarte tam nowe lokale..:)

jacek1f

12.01.2012 13:38

opinie nie sa najlepsze..:-(

tu gastro -

ja unikam przybytkow w scislym centrum z powodu automatycznie zawyzanych cen okolicy.. Z tych klimatow wole polecic Maharadze na MDMie, z wlasciecielem i obsluga i kuchrzamai Sikhami.

Tikka

12.01.2012 12:45

Cześć. Czy ktoś z odwiedzających słyszał/był może w indyjskiej restauracji Ganesh? O ile wiem to z samego centrum, na wilczej, znajoma mnie wyciąga bo podobno fajna, a mam wyjazd do Warszawy w przyszłym tygodniu i szukam info. Z góry dzięki!

manilla1

03.11.2010 20:02

Masz racje.Ja co prawda jestem z Warszawy,ale czasami kiedy chce juz sobie dobrze podjeść i niekoniecznie nasza,rodzimą kuchnie to własnie wybieram sie na coś toskańskiego.
I rzeczywiście w Antich Caffe jadłam najlepsze mule w sosie porowym w mieście.

marghe

10.09.2010 17:01

W Orchidei byłam 3 krotnie (pierwszy raz z własnej nieprzymuszonej woli, pozostałe dwa zostały mi "narzucone" ) i więcej nie wrócę.
Jedzenie tam serowane niestety niewiele ma wspólnego z egoztyką..
Po tajskie przysmaki warto się przejść do innych przybytków (taki Suparom na Wałbrzyskiej na przykład - może nie najładniejsze miejsce, ale przynajmniej jedzenie podobne do oryginału)

samsmak

10.08.2010 11:53

ja polecam klasykę gatunku, czyli restaurację fukier.

kamil

10.08.2010 11:25

jak polecacie restauracje, to podawajcie np. przykładowe ceny. Bo nie sztuką jest zapłacić 200 zł za dobry stek. Sztuką jest zapłacić 50 zł i by był dobry.

Fidzio

09.08.2010 17:50

Z moich ostatnich eskapad po restauracjach warszawskich trzy są godne polecenia. Pierwsza z nich jest maluśka knajpeczka na ulicy Nowogrodzkiej (na wysokości Smyka) o nazwie Cafe Alibi. Menu bardzo przekrojowe od naleśników francuskich po makarony i steki. Obsługa w postaci właściciela lub właścicielki. Bardzo lubię tam wracać. Druga restauracja to Indyjska knajpa na Emilii Plater o nazwie Klub Mandala. Ot po prostu kuchnia w bardzo dobrym wykonaniu i za rozsądne pieniądze. Trzecim odwiedzonym i godnym polecenia miejscem jest stosunkowo nowy przybytek o nazwie Green Patio również na ulicy Nowogrodzkiej (w tym samym budynku co Teatr Roma). Fajna przekrojowa kuchnia świata z dużym naciskiem na "zdrowe" i w "rozsądnej cenie". Da się zjeść smacznie i zielono będąc na diecie.

Majeczka

13.07.2010 21:47

Co do Orchidei-owszem miejsce fajne. Nieduży lokal z dużym potencjłem, he. Obsługa zainteresowana klientem, doradza. Potrawy dobre a wiele z nich próbowałam. Godna polecenia jest kawa mrożona- mistrzostwo.
Ceny nie są wysokie, co jest atutem tego lokalu. Warto zajrzec :)

kejter

21.06.2010 10:39

Mnie przypadła do gustu Orchidea na ul. szpitalnej; może dlatego, że bliska mi jest kultura orientu, a może dlatego, że jest tam naprawdę dobrze. Zazwyczaj jak raz pójdę do restauracji i coś zamówię i mi nie smakuje (weryfikuje też opinie współtowarzyszy) już tam nie wracam choćby nie wiem co. A tu byłem chyba 4 razy i ani razu się nie zawiodłem. Wrażenia ogólnie bardzo pozytywne.

Manilla

15.06.2010 21:48

Jeeej, ta kaczka na mariensztacie to ja z nią miałam długą przygodę. Kiedyś powiedzieli mi o niej znajomi, że najlepsza kaczka po pekińsku jaką można zjeść w Warszawie. Wspominali jeszcze długo po tym jak na niej byli, że jaka pyszna. Ze dwa lata się zbieraliśmy, żeby tam wreszcie pojechać. Cali szczęśliwi, że wreszcie udało się zebrać... Przeżyłam mega zawód. Po pierwsze zapach w knajpie sprawił, że jeszcze przed jedzeniem straciłam apetyt. Sposób podania dań, które zamówiliśmy nie zachęcał do ich konsumpcji. Kaczka - jadłam lepszą w WIELU miejscach nie słynących z kaczek. Rzeczywiście spektakularnie ją kroili i podawali ale droga jak cholera a czy dobra? Nie była zła, za to brzuch po niej bolał mnie przez następne 4 dni. Więcej tam nie poszłam. Wspominam to jako koszmar. Lubię włoskie. Polecam Antich Caffe (Kabaty i Skorosze), bez zadęcia, bez wysokich cen, przemiła knajpeczka z rodzinną atmosferą i fajnym ogródkiem gdzie może usiąść na winko w ciepły wieczór. Ale też niezłe śniadania mają, często umawiam się tam na służbowe spotkania.

paryzanka

17.05.2010 09:37

O tak, Zgoda jest miejscem wartym odwiedzenia. Na ul. Zgody gdzie ta restauracja jest, wiele lokali się znajduje ale połowa z nich to "przerost formy nad treścią" co jest przykre. W Zgodzie jest swojsko, niedrogo i smacznie. Takie jedzenie jak u babci które doceni i student i przeciętny warszawiak (tudzież gość :) i nawet państwo w garniturkach.

welonka

22.04.2010 14:11

Jeśli ktoś lubi prosto i swojsko to Grill Bar Zgoda jest fajnym miejscem. Pierogi, makarony, codziennie inne zestawy obiadowe (jak domowe) z cielęcinką, wieprzowinką i wołowinką. Są i ryby a jeśli chodzi o rzeczy lekkie to można zamówić sałatki (oprócz stojącego cały czas baru sałatkowego). Na finał deser i np. omlecik owocowy prażony na miodzie. na 1 osobę pyszny obiad za 20-25 zł

jacek1f

20.04.2009 09:11

aj, to nie dobrze:-(

Zartan

16.04.2009 21:50

jacek1f napisał 26.03.2009 11:16:
Słowo sie rzekło:
moge polecic szczerze W oficynie - na Chmielnej przy JPII, prawie na przeciwko kina Atlantic. Pierowgi ze szczupakiem i łosoiem - jedyne takie w kraju.
Oficyna przeniosła się w inne miejsce
Cafe Miejsce
Polna 40

jacek1f

26.03.2009 11:16

Słowo sie rzekło:
moge polecic szczerze W oficynie - na Chmielnej przy JPII, prawie na przeciwko kina Atlantic. Pierowgi ze szczupakiem i łosoiem - jedyne takie w kraju.

jacek1f

03.03.2009 07:58

mex - szczerze - nie.

anja

22.11.2008 18:58

witam, mozecie mi polecic jaka dobra knajpke meksykanska?

żarłoczka

29.09.2008 21:14

aja mieszkam w warszawie

hania-kasia

14.05.2008 08:02

Il Caminetto przy Zwycięzców rzeczywiście jest restauracją godną polecenia - makarony robione na miejscu i rewelacyjne sosy!

yatsec

29.02.2008 10:43

Oj dla kaczki zawsze warto! (choc Bliss Garden na twardej mam pod nosem!) Sprawdziłem na ich stronie i jest to ten sam własciciel. W ciagu dnia prawie zawsze jest na Twardej choc czasem zatepuje go małzonka. Przesympatyczni ludzie.

post edytowany 1 raz, ostatnio 29.02.2008 10:44

jacek1f

29.02.2008 10:00

to radze Ci wybrac sie samochodem, parkujesz na Mariensztacie przeciez bez problemu, lub pod mostem i wierzchnie ubranie (kurtka, płaszcz... zostawiasz w samochodzie:-)
A lekkie ubrania upierzesz po powrocie:-)

Bo dla kaczki - warto!

:-)

yatsec

29.02.2008 09:46

Tylko ja na tą kaczkę wybieram się juz od dłuższego czasu a zanim otworzą ogródki to jeszcze trochę minie :)

jacek1f

28.02.2008 16:38

o, ciekawe, ale wole sprawdzic to latem w ogódku:-)

yatsec

28.02.2008 13:05

jacek1f napisał 03.12.2007 15:47:
Dlatego rada od razu od mądrego po szkodzie: wybierajcie Blissa na ucztowanie latem, kiedy w ogródku sa stoły...

Ide prac kurtke zimową:-(
Przypuszczam ze to ten sam właściciel co Bliss Garden na Twardej przy Związku Wędkarskim. Ciekawe czy jest duza roznica miedzy tym a tym na Mariensztacie...

jacek1f

31.01.2008 19:23

Byłem w Centrum Olimpiskim na dachu:-) Nie polecam jakoś jako rozkosze niebywałe gardła:-), poprawnie choc nie adekwatnie drogo, ale widoki wieczorową porą piękne.

jacek1f

22.01.2008 13:27

polecam Wam stroniczke zawodowa "gastronauci".

Chenia

03.12.2007 16:23

Dzięki za ostrzeżenie :-)))

jacek1f

03.12.2007 15:47

ach, kaczka bombowa! Jak zwykle - to najlepsze miejsce w Warszawie z pewnoscia, jak nie w Polsce.
Sami Chinczycy dookola stołujacy sie:-) A to cos znaczy.

Ale przypomnialem sobie czemu chodze tam tylko 2-3 razy w roku góra...

Niestety WSZYSTKIE rzeczy wierzchnie a i spodnie:-)) sa do prania po pobycie tam... Zła wentylacja powoduje ze czasteczki smazeliny są wszedzie... błeeee. Jak tam jestes to nie czujesz, ale potem, uch!

Dlatego rada od razu od mądrego po szkodzie: wybierajcie Blissa na ucztowanie latem, kiedy w ogródku sa stoły...

Ide prac kurtke zimową:-(

Chenia

03.12.2007 15:14

I jak kaczka?

jacek1f

02.12.2007 16:34

ha, dzis coroczna kaczka po pekinsku w Blissie wlasnie zamowiona 3 dni temu... nie moge sie doczekac....

Treska

12.11.2007 10:18

No tak. Faktycznie. Zdaje się, że wygłupiłam się z tym pytaniem. Na pewno składniki nasze umywać się nie mogą do tamtejszych. Wierzę, że tęsknisz za wakacjami. Za słońcem, zapachem, ciepełkiem.
Już niedługo !!! Byle do wiosny :)))

Chenia

11.11.2007 21:21

Mam już taką karteczkę z nazwami i adresami restauracji w Warszawie, noszę w portfelu... dopisuję Jacku Cafe Retro :-) Dzięki za pamięć!

jacek1f

09.11.2007 22:49

to proste - składniki.
Kuchnia grecka jest prosta jak konstrukcja cepa i jej zaletą jest jakość skladnikow.
Salatka grecka z pomidorami kapiacymi od slonca i aromatu, paprykami, gdzie pare paskow daje smak jak kilogram, cytrynami, oliwa prawie z drzewa, feta z kotla 30 litrowego odkrojoną wlasnie i wymoczona z solanki...

itd
itp

Pisalem o tym nieraz, kuchnia grecka w Polsce, to rozpaczliwa próba oddania niemożliwego, oglnego zamysłu jedynie. W Zorbie na Ursynowie rozmawialem kiedys z wlascicielem, czy nie wstydzi sie nazywac tego co podaje w zimie "grecką alatką" - z pomidorow holenderskich z hydroponiki, z bladych papryk naświetlanych pod foliąw belgii...? I co? Wstydzi sie, ale skad ma brac skladniki? I ile ma kosztowac salatka w Polsce???

Tak jest ze wszystkim - od oregano poczynając - tam rosnie za domem i w gorach takie, ze achhhh, a tu co - kamisa? A czosnek, a cebula?

Jagniecina, kroliki, kozy - jak mam sie zachwycac czyms, co mialem szczescie i miewam stale probowac tam, gdzie hasają i nadziewaja sie ziloami i ich aromatem na stokach gor....?

Nie mam nic przeciw "greckim" restauracjom, ale jak juz tam bylas, to nie chodź tu:-(

Treska

09.11.2007 22:07

Jacku,
tak naprawdę, czemu warszawskie restauracje "greckich smaków" nie przemawiają do Ciebie ?
To bynajmniej nie żadna zaczepka, ale ciekawam, co jest nie tak. Ja się nie znam. Byłam kilka razy w "Santorini". W prawdziwej Grecji nie byłam (buuuuu :(....), a wiem z Twoich wcześniejszych wpisów w różnych "topicach", że od nastu lat bywasz w Grecji regularnie. Zdradzisz co nieco ?

post edytowany 2 razy, ostatnio 09.11.2007 22:09

jacek1f

09.11.2007 11:30

Cheniu, mam cos dla Ciebie znów:-)
Cafe Retro na Żoliborzu od zawsze ma dobrą markę rodzinnej wspaniałej światowej kuchni, niezły miks? :-)

Ale przpomniałem sobie, ze to jedno z nielicznych miesjs gdzie ZAWSZE sa raki, prawdziwe po polsku, duszone w śmietanie i koprze.

Bylem z cudzozimcami i mru! Za 32 zł, jest mo.że nie kopa, bo kopa to 60, ale ze 30 raków, czyli półkopy nam talerzu.
Oczywiscie nie mozna sie przejsc tym, ale przygoda z zrecznym rozprawieniem sie z rakami jest, a ten sos, to coś!

(oczywiscie, jesli lubi ktos takie stwory z polskich słodkich wód)

jacek1f

24.10.2007 21:17

:-) polecam na przystawke bakłązany, a na głowne kaczke.
dla 2-3 osób - spoko.

Chenia

23.10.2007 12:12

No właśnie jak mi się uda pobyć kilka dni, to mogę jeździć po całej Warszawie :-) - ten Mariensztat brzmi interesująco :-)
Dzięki Jacku za sprawdzone namiary :-)

jacek1f

22.10.2007 21:08

Ale obszae ma być jaki?
Kuchnia jaka?

I tak powiem od razu - nie jestm MaciejemNowakiem i moge z 1300 knajp polecic niewiele 0 szczerze:-)

Otóż:
1.
nieustająco jedyna najlepszą (i pierwsza zresztą w Polsce i Warszawie) chińską... od lat jest Bliss, na Mariensztacie.
Z kultowymi bakłażanami w sosie czosnkowym! Od 20 lat właściciel nie chce podać mi jak robia sos jego szefowie:-)))

A i kaczka (3-4 osoby) po pekińsku jest podana zawodowo i - tania! (I najlepsza!)

2.
Z hinduskich - Maharadża na MDMie - sami Anglicy i nasi warszawscy hindusi - to o czymś świadczy:-)

3.
japońzycy - mimo 43 lokali polecam nieustająco INABĘ, na tyle pl. Zawiszy, tam gdzie Wyższa SZkoła POl-Jap. (ul. Nowodrodzka.)

4.
przygodę z golonką, lub największym sznyclem wiedeńskim:-) sugeruję odbyć w Adlerze na ul. Mokoowskiej lub (to golonka) w Kompanii Piwowarskiej.

A że nie ma - powtarzam odpowiedzialnie! - nie ma , dobrych greckich, (przeprasz\am Pani Agnieszko! :-)
to z podobnych klimatów - zakochany jestem nieustająco w Bania Luce, na Puławskiej 101.

AHA, jakby to był czwartek - to owoce morza - the best in Warsaw!

Wszystko znajdziesz w necie:-)
Smacznego.

Wszystko "subiektywne", nie marketingowe, sprawdzone i sprawdzane często.

Chenia

22.10.2007 20:19

No właśnie - znowu się wybieram. Przyjaciel polecał mi Zielnik-Cafe na Mokotowie. Jacku jakieś inne Twoje typy?

Chenia

22.10.2007 14:54

jacek1f

22.10.2007 11:36

Udało Ci się:-)
Udało nam się:-)
uff.

Chenia

22.10.2007 10:31

Uf!!!! Nie będziecie mnie straszyć :-)))

jacek1f

20.10.2007 14:56

znaczy tym dobrym jak zabraknie:-)
, a nie tym pisiorkowym...

jacek1f

20.10.2007 14:54

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

ale jak zabraknie JEDNEGO głosu... to bedziemy Cie straszyć po nocach!

Chenia

20.10.2007 12:38

A tak w ogóle to nie zdążyłam wziąć karty do głosowania, wyjazd był na wariackich papierach i jeszcze cały tydzień miałam w rozjazdach służbowych. Mea culpa, wiem... kajam się niniejszym,

Chenia

20.10.2007 12:34

Nie dam rady... ale jakbyśmy założyli, że miałam głosować na PIS, to nie będzie źle co? ;-)

jacek1f

20.10.2007 09:10

bardzo się cieszę!

ALe Cheniu 0 TY na wybory masz zdążyć do domu!

Chenia

20.10.2007 01:49

Byłam w piątek w Barze w Officynie na Chmielnej! Spróbowałam pierogów z łososiem, zupy kremu z pomidorów i grzanego wina. Przy kolejnych wizytach wypróbuję resztę dań :-) Same pyszności, polecam! Jacku wielkie dzięki za namiar. W sobotę jak nie będzie tak lało wybieramy się na orientalne przygody kulinarne w okolice stadionu :-)

magitalia

15.10.2007 13:30

Polecam do odwiedzenia Paradox Cafe, jest to świetna kawiarnia, moim zdaniem najlepsza kawa w Warszawie, lepsza niż dobre sieciówki czy małe kawiarenki..
Ponad to świetna atmosfera, oblbrzymia czytelnia ksiażek fantasy, horror, s-f...
Lokal mieści się w Alejach Ujazdowskich 6a wejście od strony Matejki(to tuż przy sejmie)...
wiecej na www.paradox-cafe.pl

jacek1f

05.10.2007 14:14

ajjjjjjjjj:-(

szkoda.

next time.

Chenia

05.10.2007 11:21

Miejsce magiczne, tylko dotarliśmy tam już po zamknięciu kuchni :-(
Wszystko jednak przede mną, chcę się wybrać na filmfest, więc już niedługo pewnie skoczę tam na jedzonko :-)

jacek1f

04.10.2007 15:08

i jak tam Cheniu wrazenia?

jacek1f

02.10.2007 22:02

IMO tak, ale prosze zadzwon - w sieci jest pelno ich namiarow:-)
powodzenia i smacznego

Chenia

02.10.2007 21:46

Wielkie dzięki za info :-) - już mi ślinka cieknie... Mam nadzieję, że ok. 22 będzie jeszcze otwarte...

jacek1f

02.10.2007 18:55

Polecę Ci Bar w Oficynie, na Chmielnej. Zapytasz o kino ANtlantic i Chmmielna 28 na przeciw sklepu Troll.

Polecam pierogi ze szczupakiem i łososiem i wszystko co tam jest. Znamy go dobrze ze spotkan forumowych kucharskich
:-). co dobrze świadczy o nim.

Złote Tarsy to pomyłka kulinarna wszedzie..... i cenowa.

Chenia

01.10.2007 18:30

W środę wieczorem (po 21) przyjadę na Centralny, czy ktoś może mi polecić smaczną i niezbyt ekskluzywną (ale też nie fast food) kuchnię może w Złotych Tarasach, albo gdzieś blisko centrum?

Rajmond

21.09.2007 18:19

Polecam IL Caminetto- jako miejsce, gdzie można spróbować prawdziwych włoskich przysmaków.
Pizza,jakiej nie jadłem nigdzie indziej, makarony własnej produkcji , mięsa pieczone w kominku, świeży chleb, wina w karafkach i świetne włoskie aperitify z Aperolem.
Polecam zwłaszcza teraz, gdy wprowadzono nową kartę menu.
Jest w czym wybierać.

nutella

21.09.2007 13:45

Jeśli chodzi o kuchnię hinduską to polecam SADHU CAFE na ul. Wałowej (www.sadhucafe.pl)- jedzenie pyszne, może nie w 100% indyjskie ale inspirowane kuhnią hinduską. W każdym razie wystrój jest wyjatkowy, wspaniały, bardzo nastrojowy i klimatyczny.

koamr

03.09.2007 16:04

Polecam Restauracje Sofa Clubistro na ul. E.Plater 28 (wejście od Nowogrodzkiej) w Warszawie. Kuchnia fusion plus doskonała muzyka, w tygodniu jazz na żywo a w sobotę brzmienia klubowe puszczane przez dj.

polecam

tutut

17.05.2007 19:15

ja ostatnio w warszawie znalazłam świetne przyprawy na "targowisku na dołku", takiego pieprzu nigdy wcześniej nie kupiłam- jest dużo mocniejszy od tych kupnych w sklepie, łatwo jest znaleźć ludzi, którzy tam sprzedają- przyjeżdżają z dużymi skrzyniami w których mają towar, a dla mamy na 26 maja kupiłam migdały w czekoladzie- fajnie je pakują, podobno są tylko w sobotę, ale i tak warto do nich się przejść

zaz

18.04.2007 14:54

jesli szukacie dobrego sushi to zdecydowanie tomo, na kruczej, albo mala knajpka na grzybowskiej-nie ma tam nigdy duzo ludzi, a kurczak teriyaki najlepszy w warszawie.

morderska

17.04.2007 14:01

Odwiedziłam Il Caminetto. Atmosfera cudowna, miła, słoneczna, włoska (i ta muzyka!!). Obsługa świetna. Dania pyszne - choć mój szwagier musiał domówić, bo nadal był głodny - ja z siostrą za to z przyjemnością miałyśmy miejsce na tiramisu (osobiście uważam, że cukier w cacao osypującym ciastko był zbędny). No i na koniec likier cytrynowy dla wszystkich jako prezent od szefa kuchnii - mniam mniam! Na pewno wrócę.

morderska

12.04.2007 21:23

Co do jedzenia, to a dla fanów mięsa polecam Jeff's, przy czym nie daję ręki uciąć za obsługę. Czasem państwo kelnerstwo obsługuje jakby robiło wielką łaskę. (to moje doświadczenie w 2 na cztery knajpy właścicieli Jeff'sa - Kompanii Piwnej i u Szwejka i 2 Jeffsów). Ceny jak ceny, ale naprawdę można się najeść. I liznąc prawdziwej "amerykańskiej restauracji rodzinnej" (nie McDonaldsa ;) ) Zwłaszcza miałam to uczucie w Jeffsie na Polach Mokotowskich w którąś niedzielę. Pyszne steki, muza na żywo - fajnie było.
Co do jedzenia tex-mex zawsze uwielbiałam Tortillę. Jeśli chodzi o jedzenie i właścicieli, nadal ich lubię - za to obsługa do wymiany. Od menadżerów poczynając a polskich młodych szefach kuchni kończąc. Tym niemniej - tortille, burritos, quesadilla pycha, nachosy domowej roboty the best. Wszystko w bardzo rozsądnych cenach.
A na wykwintną kolację to Restauracja Kurta Schellera w Rialto. :) bardzo cudowny i intymny klimat. Niezwykle elegancki. No i tu ceny nie są :) średnie :) niestety.

Aha jeszcze jedno - dla tych co na morzu - ;) najzabawniejszy pomysł na bardzo wyjątkową kolację we dwoje, to zdecydowanie i absolutnie kurs kulinarny w Akademii Kurta Schellera - gotujemy razem pod okiem doświadczonego szefa, potem jemy, jednocześnie do dyspozycji mamy dobre wino, soczki, kawę herbatę - bardzo miło bardzo wesoło. NIESAMOWICIE POLECAM. Ja byłam na lekcji z kuchni włoskiej ;) Moja wątroba błagała o litość, zwłaszcza przy śmietanowe zupie z salami, ale udałam, ze jej nie slysze. warto bylo.

morderska

12.04.2007 21:15

Zajrzałam na stronę Il Caminetto - na pewno odwiedzę!

Lola

11.04.2007 20:54

Podpisuje sie pod rekomendacja Ediego - ja tez lubie indyjskie zarcie i dlatego ciesze, ze w Warszawie jest choc jedna pozadna indyjska knajpa - India Curry. Jedzenie przygotowuja tam rodzimi Hindusi (mozna nawet to ogladac bo sciana kuchenna jest przeszklona), maja duzy wybor dan i wszystko jest po prostu pyszne. Dodatkowo, mozna zamowic u nich lunche z dostawa. Polecam. :)

Edi

10.03.2007 12:59

Ja gustuję w kuchni indyjskiej. W Warszawie są dwa fajne lokale. Jesli ma się czas i (niestety) troszkę obszerniejszy portfel, proponuję India Curry przy ul Żurawiej 22. Porcje są spore, miła atmosfera i świetna obsługa.
Na "szybko" natomiast polecam Namaste India (Nowowiejska 15). Ceny nieporównywalnie niższe, potrawy wyśmienite, no i dodatkowo można tam kupić indyjskie przyprawy, przekąski (np chrupki) no i kosmetyki - taka swoista masala.

Gaja

22.02.2007 23:46

Cześć,
Polecam restaurację SZAFRAN na Lanciego, jadłam tam kilka dań (na chybił trafił) i wszystkie godne polecenia, ponadto ciekawy wystrój i sympatyczna obsługa. Zobaczcie sami - www.szafran.com.pl
Gaja

Monia1970

21.02.2007 09:20

Delicja Polska na Koszykowej - rewelacyjna polska kuchnia, dania podane w bardzo elegancki sposób, poza tym naprawdę bardzo profesjonalna obsługa

Hudini

20.02.2007 19:48

Karczma pod Czerwonym Wieprzem. Niezłe jedzenie, ale otoczenie inne niż większości knajpek. POLECAM!!!!

sorayka

07.02.2007 12:03

Hard Rock Cafe w Zlotych Tarasach....dzisiaj otwarcie wiec niedlugo bedzie mozna zrobic test....mam nadzieje, ze bedzi etak fajnie jak w innych miejscach na swiecie....

sorayka

01.02.2007 13:48

Ale Gloria Plac Trzech Krzyzy 3 .. ..Jak juz jestem to polecam sushi- rzeczkea - Tomo przy Kruczej
http://www.tomo.pl/... Z dan najlepsze maki - pieczony łosos ....

sorayka

01.02.2007 13:42

Ale Gloria Magdy Gesler..bylismy z mezem..REWELACJA..truskawki i bardzo mila atmosfera, swietna obsluga, wysmienite dania....bardzo czesto wychodzimy do restauracji dla poznani smaku i atmosfery, ta jest dl amnie rewelacyjna..polecam:-))

Regina

22.01.2007 10:39

Moi mili, polecam fajną knajpkę na Ursynowie " Karpielówkę" przy Dereniowej. Dobre, polskie jedzenie. Może trochę za głośno.
Na Lanciego też ciekawa restauracja z rosyjską kuchnią. Smacznie i z ładnym wystrojem lokalu.
U Włocha na Kabatach napijecie się najlepszej kawy w Warszawie.

tomi

21.01.2007 23:11

fajnie tez jest na w "gospodzie" na grzybowskiej.Typowe Polskie jedzonko ale smaczne:)

ryker

19.01.2007 18:55

najlepszy jest kebab w takiej knajpce ''Sahara'' czynnej 24\h!! polecam

Tom601

07.01.2007 21:09

W Warszawie polecam Cafe Presto na rogu Wilczej a Kruczej.

Rewelacja uczta dla podniebienia !!!

Młody kucharz

02.12.2006 15:48

Polecam restaurację "Sfinks". Jedzenie jest pyszne tylko w każdym lokalu jest dużo ludzi. Pierwszy raz jadłem tam na starówce w Gdańsku ponieważ mieszkałem tam i nawet miałem okna na tą restauracje. W Warszawie jadłem w dwóch miejscach. Jeden "Sfinks" znajduje się w carrefour "bemowo" a druga jest gdzieś na mieście ale jako dziecko nie pamiętam dokładnych ulic. Polecam jeszcze raz.

makadamia

28.11.2006 22:06

Niedawno byłam w Rodizio el Toro (w Wawie - Waliców 9) rewelacyjna orginalna kuchnia brazylijska - mięcha z ognia na szpadzie, czarna fasola, biały ryż a na deser pieczony ananas, ciekawy wystrój, dobra karta win i wyśmienita obsługa

włoski degustator

25.11.2006 12:23

Dla mnie najlepsza restauracja włoska w Warszawie - to IL Caminetto na Saskiej Kępie. Świeże składniki, domowej produkcji makarony- pycha. Do tego mięsa, ja uwielbiam żeberka jagnięce z kominka - po prostu wspaniałe. Chyba ten kominek i ciepło z niego płynące robi na mnie największe wrażenie. Ceny nie są wygórowane. Bardzo smakuje mi jeszcze deser Panna Cotta i wina z Umbrii.

dorka

11.11.2006 10:44

Ja ubostwiam dobre jedzonko i całą oprawę związaną z jedzeniem. Ubóstwiam Tajską kuchnię. Ktś tutaj chawlił Kwai. Sorki, ale barbarzyństwem jest zaprawianie wszystkiego ketchupem!!! Fuj! Zsecydowanie lepiej dają jeść w Suprom!!!
Jadlam Tajski w Stanach i Europie, nigdzie tak dobrze jak w Suprom! Palce lizac!!!

Piskoor

10.11.2006 23:49

Pyszne włoskie jedzenie jest w Piccola Italia. Tylko wystrój i lokal taki sobie...

Ale jedzenie fantastico

Przygi

06.11.2006 21:04

Witajcie,
Rewelacyjne jedzenie, miła obsluga i przystepne ceny zagwarantowane w Klubie "ORANGE" przy ul. Kruczej w Warszawie.
Dla milosników makaronu i smaku prawdziwej kaczki = polecam tagiatelle z kaczka w sosie z czarnymi truflami i parmezanem REWELACJA.
Deser to wyśmienity Torcik Romeo - pyszny serek
mascarpone podany na biszkopcie - poprostu palce lizac...
POLECAM GORACO

Michał ;)

chomik

05.11.2006 19:59

No właśnie co do restauracji w Warszawie... szukam jakiejs miłej z romantyczną atmosferą, gdzie nie będzie natłoku ludzi chcących sie szybko posilić. Co do rodzaju kuchni to nie chciałabym tylko azjatyckich specjałów. Czy ktoś możemi takową polecić??

Sałatka

04.11.2006 17:15

W Warszawie - po włosku bardzo przyjemne miejsce to Basilia na Kabatach; po hiszpańsku - Casa To Tu na Nowym Świecie, a po tajsku - Kwai, choć ostatnio byłam w Dzikim Ryżu i było ciekawie. Ale Kwai wygrywa. W każdym z tych miejsc byłam póki co tylko raz - muszę koniecznie wszystkie odwiedzić ponownie!

MaxRedaktor

03.11.2006 14:49

Aha, i jeszcze przypomniała mi się doskonała restauracja węgierska Bor Pince w samym centrum, na ul. Zgoda. Szczerze polecam.

MaxRedaktor

03.11.2006 14:46

A z kuchni włoskiej polecam restaurację Il Caminetto na Zwycięzców. Prowadzi ją Włoch z Umbrii. Ceny przystępne, a jedzenie rewelacyjne. Co najważniejsze - z oryginanlnych składników.

ewa

31.10.2006 14:14

W Wawaie najlepszy jest chińczyk na rakowieckiej! tanio dobre żarcie i ładne kelnerki! POLECAM

amator

13.10.2006 14:22

Szkoda tylko, że obsługa taka powolna i że sos truflowy do makaronu równie dobrze można pomylić ze śmietanowym.

giada

03.10.2006 18:46

Kiedy odwiedzam Warszawę staram się wygospodarować czas, żeby zaglądnąć do restauracji przy ul. Rzymowskiego 34. Szef Giancarlo proponuje wyśmienite i proste (harmonijne w smaku, bez przesadnych, tłumiących smaku sosów i przypraw) dania. Tym razem miałam przyjemność skosztowania sera scamorza (uwaga z polskiego mleka!) i borowików z rusztu oraz posypanejo białą truflą jajka sadzonego z kieliszkiem wybornego czerwonego wina Gaia.
Obiad u Giancarlo, to podróż do kulinarnego serca Włoch (ale, bez stresu na lotnisku):)