Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Zdrowe koktajle >

Jarmużem ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

internet a babcia >

Myślę, że da radę ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

To musi być naprawdę smaczne. Muszę wypróbować.

olgamala, 21.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29732
najnowszy wpis: 21.08.2017 09:41

Mamy 26981 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ JAMIE OLIVER: JAK JEŚĆ I PRZEŻYĆ

więcej >>

LillyWaters

18.10.2009 16:06

Migotka - święte słowa!
Zachwyciłam się totalnie Ministry of Food! Z niecierpliwością czekałam, kiedy ruszy - niemal wisiałam na internetowej stronie Jamie'go. Zrobiłam masę kolacji, ale zaledwie 1 osoba puściła to dalej!!! Reszta chętnie przychodziła, jadła, nawet zachwycała się, ale na tym koniec, mam wrażenie, że traktując cały pomysł, jako moje nieszkodliwe dziwactwo.
Wisiałam "na tablicy" Ministry of Food jako najlepszy indywidualny, mnożyłam swoje Pass-It-On, ale szczerze mówiąc zapał mi zgasł po jakimś czasie, bo ani nikt mnie nie gonił w rankingu, ani moi znajomi nie chcieli się zaangażować, podając beznadziejne argumenty, typu "ja nie mam dużej kuchni" i "nie umiem gotować"...
Szkoda wielka, bo projekt idealny właśnie dla nieumiejących gotować i jednocześnie bardzo urozmaicający życie towarzyskie...

migotka333

18.04.2009 09:55

i będzie tak jak zdarzyło się w innym programie Jamie'go - Ministerstwo Żywności...
Ludzie zaczną się migać, wykręcać to brakiem czasu, pieniędzy itp. Pewnie zdarzyło by się kilku co by podchwyciło pomysł, ale tu chodzi bardziej o zmianę stylu życia tysięcy, milionów ludzi.

minutka

17.04.2009 21:26

Może Jamie rozszerzy działanie fundacji i dotrze do Polski...

kucharek

15.04.2009 00:47

Jamie to czlowiek ktory wie czego chce,jego idea to gotowanie ale to ma glebsze podloze.Osobiscie chcialbym go poznac lub choc raz na zywo zobaczyc jak gotuje.Chcialbym miec taka szanse jak ludzie z Fifteen.....

minutka

31.03.2009 15:21

Wydaje się to dobrym pomysłem. Kuchnia.tv już zaistniała, sprawdza się bardzo dobrze, jest kanałem cenionym i lubianym. Poza tym oprócz programów czysto kulinarnych nadaje również programy dokumenty uświadamiające.
Jamie robi dobrą robotę, ale to za mało. Poza tym potrzeba kogoś z naszego gruntu, kto cieszy się autorytetem, ma wiedzę i jest przekonujący.
Nie wiem, czy wystarczyłaby jedna osoba, by lawina ruszyła. Ale na pewno warto próbować, bo cel jest istotny. Może jedna osoba zainspirowałaby pozostałych.
Poza tym dobra kuchnia i zdrowe nieprzetworzone wysoko jedzonko stanowiłyby pewną całość.

Swoją drogą podałeś szokujące wiadomości.

MarcinO

30.03.2009 21:00

Zgadzam się, że przydałoby się w Polsce uświadamiać ludzi odnośnie do tego co jedzą. Niestety sam Jamie nie wystarczy. Potrzeba jakiejś inicjatywy rządowej, tak jak to zrobiono w Finlandii. Finowie wdrożyli program zdrowotny w 1977 co przyniosło wymierny skutek. Liczba zgonów z powodu chorób kardiologicznych spadła o 85%. Wg badań za 20-30lat na choroby układu krążenia będzie cierpiało aż 90% pokolenia obecnych dzieci i nastolatków nastolatków (wyczytane w Newsweeku). Strasznie brzmi, prawda? może nie będzie to aż taka skala jak podają autorzy tych badań, ale faktem jest, że przydałoby się zacząć myśleć. Może kuchnia.tv mogłaby na swojej antenie rzucić pierwszy kamyczek, a lawina powstałaby sama?:) Co Wy na to?

minutka

30.03.2009 14:43

Rzeczywiście program jest inny. Ale też Jamie skoczył oczko wyżej - stał się kucharzem nie tylko świadomym składników, jakich używa czy potraw, jakie przygotowuje, lecz również kucharzem uświadamiającym. Dla Brytyjczyków taka osoba jest wspaniałym rozwiązaniem (nam też by się przydała). Mało tego Jamie ma szansę na sukces w tej dziedzinie, bo jest znany, wyrobił sobie pewien autorytet, zna się na rzeczy i Mu zależy (i w tym ostatnim dostrzegam młodzieńczą werwę, wkrótce może opaść z sił i zapału). Próbował uświadamiać rodziców, kucharzy w stołówkach szkolnych, rząd. Skutek? Mierny. Teraz czas na terapię szokową. Może ta przyniesie spodziewane efekty.
Nie wspomnę już o tym, że rola taty-kucharza też zobowiązuje.

MarcinO

30.03.2009 10:41

a mnie program zawiódł...:(
Wszystkie inne programy Jamiego przypadały mi do gustu, ale ten jest jakiś inny. Dla mnie jest po prostu nudny. Jamie chyba już po prostu wydoroślał, a co za tym idzie stracił to młodzieńcze szaleństwo, za które go bardzo ceniłem. Szkoda...

minutka

29.03.2009 19:50

Właśnie oglądam ten program i jestem w szoku.
Maniaczko Orientu, pisałaś o Brtyjczykach. A ja mam nadzieję, że Polacy też wezmą sobie do serca ten program i informacje w nim przekazywane.
Od dawna zmniejszyłam ilość spożywanej soli, po tym programie zejdę do jeszcze niższych jej ilości.
Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego programu, polecam. Wiadomości i badania naprawdę szokują i nieważne, czy jest się szczupłym czy otyłym, wegetarianinem czy jedzącym mięso.

alex1616

27.03.2009 13:57

uwielbiam tego faceta, jego ksiazki i programy. To on mnie natchnal do gotowania, wczesniej wydawalo mi sie, ze to nie dla mnie. Super przepisy i podejscie do jedzenia. Cenie go takze bardzo za starania jakie wnosi szczegolnie jesli chodzi o zywienie dzieci w szkole. Pozdrawiam

Maniaczka Orientu

24.03.2009 19:07

Jamie Oliver to swietny kucharz,cenie go za zdrowe podejscie do gotowania :)
To jeden z tych ludzi,ktory zaczal sie przejmowac losem Zywienia Brytyjczykow...
mam nadzieje,ze jego fenomenalny wklad w odchudzanie ich przyniesie oczekiwane rezultaty i ich ociezalosc oraz otluszczone serca zostana wreszcie wyleczone :)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow bardzo serdecznie :)

Elcia3

19.03.2009 10:29

Lubię oglądać programy Jamie Olivera, ale jeszcze nie robiłam żadnej potrawy zgodnie z jego przepisem

magda529

18.11.2008 13:31

Bardzo lubię Go oglądać i robić potrawy zgodnie z Jego przepisami

wiesiawojciechowska

16.11.2008 19:02

Uwielbiam Jego gotowanie i to coś wiesia

gia1982

15.11.2008 23:23

bardzo lubie jamie oliviera
pozdrawiam

obser

03.11.2008 14:07

Leci reklama Jennego i jest dana taka fajna melodia "yes,yes" Proszę podajcie tytuł i kto to spiewa