Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26978 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wydajemy przyjęcie

FORUM kuchnia+ imprezka

jacek1f

24.10.2007 13:19

mozesz wieprzowe, jasne, choc najmilej jedna wychodzi mieszane ...
Ale po doprawieniu i dłuuuugim spokojnym gotowaniu i tak pyszne będzie.

Chenia

24.10.2007 13:09

Spodobała mi się opcja nr 2 :-) - właśnie wydrukowałam sobie przepis na chili con carne Jamiego. Czy ja mogę użyć wieprzowiny?
Trzy razy do roku robię takie fajne spędy :-) - urodziny Olka, moje i Patryka.
W sumie dorosłych będzie z 14 osób, reszta to dzieci, a one najadają się ciachem, więc do kolacji raczej je nie liczę :-), podjadają sałatki od rodziców.
Zawsze można na Ciebie liczyć Jacku :-)))

jacek1f

24.10.2007 12:52

20 osoób, to wyzwanie:-)

opcja 1.

Rozważ 10 poledwiczek wieprzowych upieczonych w dowolnym smaku - to jedna blacha w piekarniku - to ważne:-)

Oraz 40 ziemniaków - albo Złote Mojej Mamy, ale ja bym leniwie postapił i "jak z ogniska" zapodał:
czyli umyte, nieobrane, wytarzane solidnie w mące zmieszanej z sola i papryką. 40 minut w piecu w 200 st.
(raczej 2 blachy..)

Kapusta kwaszona z cukrem - jako dodatek i juz.

opcja 2.
chili con carne - zaleta, wczesniej robisz, potem z gara ciągle ciepłego wydajesz ile chcesz...

podajesz z bagietkami z piekarnika gorącymi.

oraz ogórki kwaszone pocięte w paski w misce duzej, polane miodem i z dodatkiem papryczki chili (niewiele, tylko by zaostrzyć troszkę...) to wspaniale do chili con carne pasuje.

opcja 3.
porządne sakiewki z rybą.

w folii alu (20 sakiewek) ukladasz na warzywach dodowlnych kawałki ryby - od łososia po pange..., zioła, plaster cytryny, mozna pokruszyć fetę, lub inny słony ser. I do piekarnika na 20-30 minut (dwie blachy).

Chenia

23.10.2007 23:54

Szybkim krokiem zbliżają się urodziny Olka, w tamtym roku było przyjęcie niespodzianka, ale w tym - proszona wyżera na 20 luda przy stole. Chętnie poznałabym Wasze propozycje dania na ciepło. Znudził już mi się bigos, pieczony kurczak i schab ze śliwkami... Jakieś pomysły?, bo zrobię powtórkę pasztecików z barszczykiem z urodzin Patryka :-)