Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

pozyczki online >

Ja polecam [url=https://aasadlabiznesu.pl/]pożyczka przez internet[/url] skorzystałam z niej miesiąc temu, Aby otrzymać...

kosmag91, 22.08.2017 | czytaj dalej

Diety >

Zastanawiam się nad skorzystaniem z Dietmap ... Stosował ktoś tą dietę? Polecilibyście?

aneczka95, 22.08.2017 | czytaj dalej

Olej kokosowy dobry na wszystko >

Dlatego warto poczytać czym różni się nierafinowany od rafinowanego, jakie mają właściwości...

Olivia, 22.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1947, wpisów: 29735
najnowszy wpis: 22.08.2017 21:07

Mamy 26985 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Urządzamy kuchnię

FORUM kuchnia+ Garnki nie tylko na prezent

rzviro

07.10.2015 18:11

Następny spamer.............

Błaszko12

07.10.2015 13:31

Garnki to bardzo dobry pomysł, ja ostatnio kupiłem bardzo fajne nierdzewki z tej strony,http://picturesell.eu/ polecam gorąco

rzviro

31.08.2015 22:16

Spam..... Szkoda czasu

tandoor

31.08.2015 11:39

Tandoor - nowy smak, którego jeszcze nie poznaliście!!!
http://www.tandoorpl.info

ladyshining

28.08.2015 10:43

ja garnku kupowałam w sklepie dajar, moim zdaniem bardzo dobry wybór, bo świetnie się sprawdzają.

maciejka1814

02.03.2015 16:19

No zgadzam się z Wami dobre garnki to podstawa w każdej kuchni. Aż wtedy się przyjemniej gotuje, nic nie przypala i łatwo się je myje. Poprostu prezent idealny dla każdej Pani domu - i Pana też :-)

agoszka7

11.02.2015 13:56

Ja mam te garnki...rewelacja
KPL.GARNKÓW 5SZT.SIGMA 00475000 do kupienia w http://domzfantazja.pl/

wilettka1991

10.02.2015 11:19

Ja mam garnki fiskars i jestem z niego zadowolona. garnki fiskars

babelek089

20.01.2015 12:56

Nie ma co dyskutować bo moim zdaniem każdy kupuje po prostu takie rzeczy na jakie go stać i nie ma tutaj innego żadnego lepszego wytłumaczenia...Po prostu te droższe nie są zawsze wykonane z lepszego materiału heeh

rzviro

19.01.2015 13:40

Pozwolę sobie zacytować myszszę:

myszsza napisała 18.07.2014 18:39:
Bardzo proszę o odpowiedź: w czym lepszy jest stalowy garnek za 2500 zł od stalowego garnka za 70, ta sama grubość dna i stal chyba też ta sama? Bo ma ładniejsze uchwyty?
Jaka jest różnica pomiędzy szybkowarem Tefal za 450 od Welmaxa z 3000?
Na czym polega dbanie o zdrowie w garnkach firmy Welmax?
Czy patelnia grillowa IKEA, która służy mi już 3 lata, z powodzeniem, grozi śmiercią lub kalectwem?
Czy macie, mili forumowicze, za dużo pieniędzy?
Wg. mnie wystarczająca odpowiedź.....

smakosz091

19.01.2015 12:37

Jak snobizm? Możesz bardziej rozwinąć tę myśl ? Uważam, że na lepszym sprzęcie robi się zdecydowanie lepiej i wygodniej. Trzeba po prostu mierzyć jaki ma się budżet i wtedy działać już tak całkowicie na 100 %. Moim zdaniem to prawda bo złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

rzviro

13.01.2015 21:17

DOBRY kucharz zawsze zrobi dobre żarełko - nieważne, w czym. Kiepskiemu i gary ze złota nie pomogą. A wydawanie worka forsy na sprzęty kuchenne to, wg. mnie zwykły snobizm..........

post edytowany 2 razy, ostatnio 13.01.2015 22:07

Nanako

13.01.2015 10:45

Osobiście wydaje mi się, że wydawanie kilku tysięcy na garnki to naprawdę przesada. Do gotowania domowego garnki za maks. kilkaset złotych to naprawdę optymalna cena. Do tego można poszukać również takich pomocy, jak chociażby garnek rzymski, który można za grosze kupić w sklepie Piwnica Jana - http://piwnicajana.pl/ . Kwestia tego, że na rynku jest sporo dobrych produktów mniej znanych producentów, ale ich trzeba samemu szukać, bo skoro nie wydają dużych pieniędzy na reklamę to mogą zaoferować niższą cenę, ja to przynajmniej tak rozumiem.

post edytowany 2 razy, ostatnio 13.01.2015 10:46

Kuchniaz_pl

10.12.2014 15:54

Jeżeli chodzi o dobrej jakości garnki to śmiało można poszukać ich także w sklepach internetowych z artykułami kuchennymi,w koncu tutaj znajdziecie szeroki wybór i niższe ceny,tym bardziej teraz przed świętami.

BoaBea

04.11.2014 13:55

Moja koleżanka polecała mi firmę Ballarini - kupiła sobie taką patelnię do grillowania i jest zachwycona. Ja jeszcze nic od nich nie mam, ale ich produkty wyglądają naprawdę solidnie. Ktoś z was używa?

edit
widzę, że szukacie linków, to ta patelnia => www.ballarini.pl/patelnia-grillowa-cortina-black

post edytowany 1 raz, ostatnio 04.11.2014 13:57

Matompol

23.10.2014 20:23

WMF do kupienia tylko w galeriach handlowych i poprzez internet.
Tanie nie są ale design funkcjonalność jakość i trwałość przemawiają za tym że warto.
Ceny najniższe w kraju na dostępny asortyment.
W razie pytań [email protected]

bonnie

23.10.2014 14:54

odwiedźcie stronę sklepu internetowego Dajar, tam w zakładce Ambition znajdziecie całe zaopatrzenie do kuchni. Jak dla mnie są to rewelacyjne sprzęty.

NozWidelec_pl

16.10.2014 15:42

Jeżeli mowa o dobrych i nie drogich garnkach,to zapraszam takze do nas,chętnie pomożemy podczas wyboru i doradzimy coś odpowiedniego.

myszsza

20.08.2014 18:25

sabciu, proszę o drobną pomoc. Przejrzałam całe storepedia.pl i nie znalazłam żadnych garnków. Możesz podać jakiegoś linka?

sabcia

19.08.2014 15:41

ja kupiłam zestaw garnków na storepedia.pl, na razie czekam na dostawę, ale wyglądają na stronie baaardzo zachęcająco :)

Niczek

21.07.2014 21:29

A ja się nie zgadzam jeśli chodzi o klasyfikację kucharzy. Początkujący gotują w byle czym . Z resztą jak ktoś zaczyna zwykle młody jest i biedny;)Potem chce czegoś porządnego jak np Welmax. A mistrzowie...Tak, oni być może mogą tworzyć dania na czymkolwiek ale większość w kuchni domowej nie dochodzi do takiego poziomu.

myszsza

21.07.2014 20:10

lordzie stark, niewątpliwie masz rację. Można jeździć oplem, można lamborgini, funkcja ta sama, tylko inna marka, stylizacja i cena. Zgadzam się co do joty.
Jak już pisałam, mam mały zestaw Zeptera, którego prawie nie używam. Bo przeszkadza mi w kuchni. Mam 20 letni garnek stalowy z targowiska, po odkręceniu ebonitowych łapek mogę go wstawić do piekarnika.
Sądzę, że takie wypasione naczynia kupują początkujący kucharze domowi, po paru latach gotowania wolą żeliwne naczynia i miedziane patelnie,

lordstark

21.07.2014 10:01

Bo tak naprawdę różnica w cenie jest zakodowana w głowach i jako produkt luskusowy tak nalezy welmax traktować. Nikt mi nie powie, np. że champagne dom perignon za 4 tys za butelkę można mierzyć miarą np. mocy alkoholu czy "smakiem". Takich przykladów jest mnóstwo. Jeżeli jest marka, którą ludzie cenią za jakość, wykonanie, stylizację itp. nigdzie nie jest powiedziane, że ten produkt musi być równowarty np. cenie kg skupu złomu stalowo-niklowego:) Tu wchodzi pewne zjawisko mody, może trochę przywiązania do marki, może trochę dobrego marketingu? A podsumowując, jeżeli ktoś ma pieniądze to dlaczego nie może wydać ich wg uznania? Wolna wola przecież.

Niczek

20.07.2014 19:41

Z tego co czytałam, to nie jest tak, że każda firma wykonuje garnki ze stopu tych samych materiałów. Nie jestem chemikiem ale sądzę, że są to indywidualne patenty. Tak jest z teflonem. Może być tańszy lub droższy.Ja widzę różnicę w zużywaniu się garnków Welmax czy Zepter a tymi, które zakupiłam za kilkadziesiąt złotych na targowisku. To samo z patelnią Tefal a pierwszą lepszą z marketu.
Pewnie Twoja patelnia o ile nie jest bardzo podrapana a zatem nie przypala dań, nie grozi chorobami. Także, do końca, w to nie wierzę.Dbanie o zdrowie polega raczej na ułatwieniu stosowanie małej ilości tłuszczu, gotowania na parze.
Co do szybkowaru to nie wiem czym się różnią bo niestety nie posiadam.

myszsza

18.07.2014 18:39

Bardzo proszę o odpowiedź: w czym lepszy jest stalowy garnek za 2500 zł od stalowego garnka za 70, ta sama grubość dna i stal chyba też ta sama? Bo ma ładniejsze uchwyty?
Jaka jest różnica pomiędzy szybkowarem Tefal za 450 od Welmaxa z 3000?
Na czym polega dbanie o zdrowie w garnkach firmy Welmax?
Czy patelnia grillowa IKEA, która służy mi już 3 lata, z powodzeniem, grozi śmiercią lub kalectwem?
Czy macie, mili forumowicze, za dużo pieniędzy?

lordstark

18.07.2014 10:17

No tak niby ten zestaw welmax jest dużo tańszy ale nie odmawiam nikomu prawa do kupowania pojedynczego garnka. No pieniądze to faktycznie, wypadałoby mieć przygotowane:P

Niczek

17.07.2014 22:51

Jak już ktoś jest w stanie wydać 3000 na jedną rzecz to pewnie 5 na 10 naczyń nie będzie stanowiło problemu.

lordstark

17.07.2014 06:44

No właśnie, lepszy jest zestaw ale często lepiej jest kupić jeden element niż od razu wywalac kase na całość - myślę tutaj o patelni grilowej, która zbiera dobre recenzje

Niczek

16.07.2014 20:49

Zgadza się:/Weszłam do ich sklepu.Kurcze aż mi głupio bo to rodzina mi dała.Przyjęłam to jak królowa;)
W takim układzie same naczynia zupełnie się nie opłaca.Lepiej tańszy komplet. Chociażby ten podstawowy.

myszsza

15.07.2014 23:36

niczek: nie. Patelnia mała 2100 zł, patelnia grillowa 2650 zł
http://sklep.welmax.pl/gotujemy
Za cały zestaw to sobie chcą około 8000 zł.

Niczek

15.07.2014 20:18

Nie...Bez przesady. Patelnia w Welmax też kosztuje coś koło tego. 2500 to chcą za całe komplety;)

myszsza

15.07.2014 18:21

niczek: jest chyba różnica w cenie, patelnia za 500 albo za 2500?

lordstark

15.07.2014 17:28

Hehe ilu ludzi tyle opinii:) Nikomu nie dogodzisz:) Duki ani tej drugiej firmy nie znam, welmax trochę jaśniejszy pod względem info. Chyba najbardziej podoba mi się to, że duży nacisk kładą na zdrowie

patelka

15.07.2014 15:57

Chciałam się zapytać, czy ktoś miał już patelnie/garnki z Duki? Podobają mi się, ale nie wiem jak to wygląda na poziomie jakość-cena.

Niczek

14.07.2014 15:09

Winciu, jak tak patrzę na tą stronę, to mam wrażenie, że te garnki wiele się nie różnią od wspomnianego Welmaxu. Zarówno w wyglądzie jak i cenie. To jeszcze jestem się w stanie zgodzić, że ta patelnia z powłoką ceramiczną o jakiej wspomina myszsza, daje jakąś inną jakość gotowania.

lordstark

14.07.2014 08:08

A ja nadal twierdzę, że jest to kwestia gustu.. przez weekend złapałem znajomego, który jako kucharz dał mi chyba najlepszą opinię, na jaką mogłem trafić. Więc, ekskluzywne garnki muszą być zakupem przemyślanym i nie może być to zbytnio odczuwalne dla domowego budżetu. On akurat też sobie sprezentował jakiś turbo sprzęt ale ma go od tak dawna, że nawet nie pamięta co to:) A polecać poleca, bo wytrzymały naprawdę długo. Więc chyba różnie to bywa, ja jeszcze poczekam, do 29.09 mam czas

Winciu

10.07.2014 17:04

Jeśli chodzi o dobre garnki to polecam Lagostinę ( http://www.lagostina.pl/ ) włoski wyrób stal nierdzewna 25 lat gwarancji, można je dostać w sklepach Home&Cook, jest kilka serii, bardzo ładnie się prezentują i szybko się nagrzewają. Nie są najtańsze w porównaniu do Tefala czy innych marek dostępnych na allegro czy w sklepach. Patelnia 28 cm seria Accademia z pokrywką to po rabacie w Factory Outlet Luboń to jakieś 460 zł ( dokładnie nie pamiętam ) a rondelek do sosów około 200 z pokrywką. Naczynia są dość ciężkie.

post edytowany 1 raz, ostatnio 10.07.2014 17:04

lordstark

10.07.2014 07:32

Ha, no właśnie wiem, że tanie nie jest.. Widzę jednak te opisy na stronie i nawet do mnie przemawia. A i jeśli ktoś się przyłożył do produkcji takiego sprzętu to podejrzewam, że i tak może być to wyższe o klasę od innego.

myszsza

09.07.2014 21:14

Drobie jak diabli i niech mi nikt nie wmawia, że patelnia kosztująca 3000 zł jest tego warta. Robertowi Sowie jeszcze płacą za używanie tych garnków.
Ja gotuję od 30 lat, dużo, chętnie i z pasją. Jakieś 25 lat temu odbiło mi i kupiłam maleńki zestaw Zeptera za równowartość kilku moich pensji. Dziś patelnia nieużywana od 10 lat zajmuje tylko miejsce w szafce, naczynie 3 litrowe służy mi do gotowania kalafiora, a 1,5 litrowa maskotka do kaszy gryczanej. Teraz używam zestawu 3 patelni z powłoką ceramiczną za niecałe 80 zł, żeliwnego naczynia z IKEI za 200 zł do pieczenia, zestawu 3 garnków z makro, które można wstawić do piekarnika. Do tego 3 fajne noże, deska, tarka i starczy.
Wydawanie 7000 zł za mały zestaw uważam za fanaberię, nie mającą nic wspólnego z dobrą kuchnią. Proszę zwrócić uwagę na patelnie i garnki, jakich używa Jamie Oliver, stare, pogięte, pewnie pamiętające Babcię.

lordstark

08.07.2014 19:15

No właśnie, ja te opinie że welmax jest super itepe mam jedyne zasłyszane.. Widzę że jest to drogie, ale też i polecane przez znane osobistości. Np. widzę niejakiego Roberta Sowę:D

Niczek

07.07.2014 16:16

Dostałam taki komplet jakiś czas temu. Powiem szczerze, że ciężko mi porównać z innymi markami ekskluzywnymi bo zwyczajnie nie miałam z innymi do czynienia. Na pewno na prezent wypada dać coś eleganckiego i dobrej jakości.Eleganckie są a jakość też jest w porządku.Inne kryteria to pewnie funkcjonalność, design oraz pieniądze jakie się chce poświęcić. Co do funkcjonalności podpatrz czy rodzice gotują raczej małe porcje czy większe, czy potrzebują kilka patelni czy raczej więcej rondli itd. Jest to kwestia indywidualna. Tak jak wygląd bo to, że eleganckie to nie znaczy, że trafione w gust.

lordstark

04.07.2014 17:07

Witajcie, mam rodziców, którzy uwielbiają gotować. Wpadłem na pomysł, żeby sprezentować im prawdziwie ekskluzywne garnki od Welmax, pytanie mam do użytkowników tego sprzętu: jak się sprawują no i czy warto kupić?