Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej


Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej


Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26977 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ fusion czesc 1

enigma

postów: 24

15.03.2008 10:09

Kuchnia Fusion


Europejskie akcenty są obecne w naszych kuchniach od dawna. Znamy włoską szynkę parmeńską, hiszpańskie oliwki, delektujemy się francuskimi serami. Od dawna też wiemy, że polskie piwo odpowiada nam bardziej od niemieckiego, a na naszych stołach coraz częściej goszczą wina z Nowej Ziemi czyli nowozelandzkie, kalifornijskie, chilijskie czy argentyńskie... Nasze kuchnie i stoły coraz częściej stanowią przegląd światowych trendów i upodobań.

Coraz popularniejsza i bardzo "trendy" staje się kuchnia fusion, czyli umiejętne łączenie etnicznych kuchni: smaków, technik gotowania, przypraw, surowców, sposobów podawania. Przyszedł więc czas na łączenie tego co już od dawna znane i włączanie do naszych potraw nadchodzących nowości.

Podczas światowego kongresu WACS, o którym wspominałem już w poprzednim numerze magazynu "Kulinaria", miałem okazję pracować z szefami kuchni z całego świata. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie, gdyż wiele z zaobserwowanych przeze mnie pomysłów można w obliczu coraz bardziej popularnej kuchni fusion przenieść na polski grunt.
Bardzo ciekawie wyglądały np. wszystkie potrawy przygotowywane w woku przez szefów kuchni z Tajlandii. Tajska kuchnia łączy smaki skorupiaków i mięsa, posługując się mleczkiem kokosowym i cytrynową trawą.