Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26978 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wydajemy przyjęcie

FORUM kuchnia+ drinki z wanny

julka9837

17.10.2011 21:32

Oho. Cos orginalnego :) Nooo...może komuś spodoba się ten pomysł ? Pozdrawiam :*

jacek1f

26.04.2009 14:27

taka wanienka zawsze sie znadzie na wsi...:-) Moze tez byc plastikowa, dawna dziecieca, ale te pękają :-) za łatwo przy nadgorliwyc amatorach...

KATARZYNKA

26.04.2009 14:20

No Jacku niezłą mieliście imprezę. Pierwszą w sezonie? Świetny pomysł z tą wanną - funkcjonalnie i zabawnie. U znajomych mieliśmy kiedyś piwo & Co. w beczce wypełnionej lodem. Ale niestety zaczęła przeciekać :(

MarcinO

26.04.2009 11:18

od razu przypomina mi się chłodzenie piwa na Mazurach:) płynie się spokojnie łódeczkę, a piwka przyczepione sznurkiem w owiniętym folią wiadrze chłodzą się i czekają na spragnionych po rejsie żeglarzy. Oby do lata! Mazury, łódki, tawerny, szanty, śpiewy i zabawa do białego rana. Ale się rozmarzyłem:)

minutka

26.04.2009 10:59

Zaintrygował mnie temat. Zanim tu weszłam, pomyślałam sobie, że chodzi o drinki serwowane do kąpieli w wannie (taka babska logika;-) ). Patrzę, kto jest autorem - Jacek - i mówię - nie, musi chodzić o coś innego.
Świetny pomysł z tą wanną, Jacku. Kiedyś trzymaliśmy napoje w stawie - obok było miejsce na grilla. Ale od kiedy staw zamieniliśmy na staw zarybiony, trzeba było zaprzestać tego procederu;-) Przenieśliśmy się na inną część podwórka, gdzie stoi studnia głębinowa. I gdy przychodzi okazja, butelki wkładamy do wiadra, a wiadro spuszczamy do studni. Czasem mam wrażenie, że z tej studni mamy napoje bardziej lodowate niż z lodówki.

snoozy

26.04.2009 08:27

Rozumiem,że po wypiciu wszytskiego była ochłoda w tej wannie :-) Świetny pomysł w tej wannie

jacek1f

25.04.2009 20:39

:-)))
aha, praktyczne wskazówki:
jesli nie mamy wielkiej zamrazarki, to zaprzyjazniamy sie z panem/panią ze sklepu malego pobliskiego i dostarczamy tam do lodówy wode w butelkach po wypitej uprzednio naleczowiance lub innej takiej. Potem takie zamrozone batony wycinamy ostroznie nozem z butli (rozcinamy butle, i walimy siekierecką.
Dobrze jest jednak kupoic ze dwa worki drobnego gotowego lodu tez. I pomieszac.

migotka333

25.04.2009 20:35

dla hardcorovców proponuję skoki przez ognisko na rozgrzewkę :-D

u koleżanki na działce też stoi taka wanna, i m.in do takich samych celów jest wykorzystywana (bardziej latem).Kiedyś kolega się w niej "kąpał", skutek opłakany :-)

jacek1f

25.04.2009 20:16

wlasnie na wsi mialem przyjecie z wanny pod nazwa wanna pelna piwa:-)

Ale inne drinki tez byly, a co.

Metalowa wanienka, pelna lodu potluczonego siekierka plus 2 torby drobnego kupionego, a w ty puszki i buteleki piwa i innych drinkow i alko i soft.... I otwieracz na sznurku przy wanience:-)

Pelno ludzi dookola wanny, abok oginisko a obok jeszcze grill.
Tylko nadal ziiiiimno nocką, oj zimno.