Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26978 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wszystko o... kuchni+

FORUM kuchnia+ Dobre jedzenie we Wroclawiu

Kaska33

09.02.2017 18:09

Jedliście kiedyś pizzę z partypizza.pl/pizzeria/wroclaw-ul-poboznego/ ? Jak wygląda ciasto? Czy mają dużo składników?

ksul94

19.12.2016 14:25

OKWineBar, to miejsce z duszą, w którym można napić się dobrego wina i zjeść fantastyczne potrawy. Niezależnie od tego co zamówimy, możemy być pewni, że kucharz włoży w potrawę całe swoje serce. Fantastyczna obsługa, chętnie doradza. Zdecydowanie polecam!

post edytowany 1 raz, ostatnio 19.12.2016 14:25

piotr_e

20.10.2016 15:01

Ja jestem miłośnikiem pizzy, przynajmniej raz w tygodniu muszę ją zjeść, najczęściej w weekendy kiedy nie chce mi się gotować, albo nie mam na to czasu. Zobaczcie sobie pizzerię http://one-more.pl/, mają dobre ceny i co najważniejsze smaczną pizzę, są na Kamieńskiego 12.

majeczka31

24.08.2016 12:11

Nadwaga :) Wcale po ich jedzeniu nie przytyłam, ale było naprawdę dobre. Trochę powrót do smaków dzieciństwa, bo mieli mielone z surówką i ziemniaczkami, a na deser sobie wzięłam naleśniki z twarogiem i rodzynkami...mmm kulinarna podróż do przeszłości.

majeczka31

24.08.2016 12:11

Jak byłam u znajomych we Wrocławiu ostatnio to jadłam w barze o wdzięcznej nazwie

malina_

07.03.2016 01:56

Jeżeli jesteście miłośnikami pizzy, zobaczcie sobie pizzerię na Jedności Narodowej 77 -http://www.pizzagastro.pl. Mają naprawdę dobre jedzenie, także sałatki i makarony, to jedna z moich ulubionych pizzerii, zdecydowanie.

Kasia97

08.10.2015 18:21

Mi też chyba jak do tej pory najbardziej przypadło OK Wine Bar- głównie ze względu na to, że uwielbiam wino a tam można degustować naprawdę dobre trunki! Poza tym [pyszne jedzenie i świetny klimat!

dziewczynaszamana

22.09.2015 15:35

zdecydowanie OK Wine Bar, w kwestii dobrego jedzenia, wina, atmosfery to jak dla mnie mistrzowie, jedna z ulubionych wrocławskich restauracji, jeżeli właściwie nie ta ulubiona

Klusza

30.08.2015 12:42

ja polecam OK WINE BAR - super widoki, taras pierwsza klasa, a jedzenie - niebo w gębie jak to mówią...na prawdę jedna z ciekawszych opcji na gastronomicznej mapie Wrocławia!

Poduszkowiec

24.07.2015 14:08

jak lubicie dobrze zjeść i fajne promocje i okazje to zajrzyjcie do https://restauracjapatio.eu/
na pewno będę częściej odwiedzać to miejsce!

tereskaf

25.06.2015 13:48

Polecam http://barmiszmasz.pl Mają pyszne jedzenie i duży wybór dań. Ceny są przystępne dla klientów, zwłaszcza, jeżeli załapią się na okresowe promocje. Często też zamawiam od nich jedzenie przez telefon. Wiem, że będzie mi smakowało. To miejsce należy do moich ulubionych.

iga525

26.04.2015 20:01

My ostatnio bardzo często zaglądamy tu http://restauracjaokrasa.pl/onas.html . Uwielbiam polską kuchnię a tutaj jest rewelacyjna.

Nanako

03.12.2014 12:06

Mi się wydaje, że to nie problem, czego brakuje we Wrocławiu, a jak zrobić, żeby nasza kuchnia była dobra. Ja ostatnio dość często goszczę w restauracji P2 dinner & club bardzo fajny lokal z dobrym menu - http://p2.wroclaw.pl/menu/ chociaż trzeba przyznać jasno we Wrocławiu jest już wszystko z tą różnicą, że niektóre lokale mają lepszą atmosferę i lepiej gotują od innych. Tyle.

nowawrocławianka

29.10.2014 15:41

Cześć wszystkim, niedługo planuje otworzyć mała restauracyjke we Wrocławiu, mam już niby pomysł jaka kuchnia w niej będzie, ale zawsze przydadzą sie rady i wskazówki. Czego najbardziej brakuje we Wrocławiu? Jakiej kuchni?

Maria2425

14.10.2014 13:41

Najlepszym miejscem zarówno na romantyczną kolację jak i sycący acz niedrogi lunch jest Restauracja Patio, mieszcząca się w Hotelu Patio przy ulicy Kiełbaśniczej. Serdecznie polecam Stek z antrykotu oraz filet z dorady.

Marek87

07.10.2014 09:54

Super jest ten przewodnik bo ciekawych lokalach we Wrocławiu: http://http://www.hellozdrowie.pl/lifestyle/ miejski-przewodnik-kulinarny-wroclaw Nie polecam konkretnego miejsca, bo jest ich naprawdę sporo, ale właśnie te miejscówki z tego tekstu są naprawdę godne polecenia, a przynajmniej wyglądają na takie :-)

romek003

06.03.2014 09:19

Ja polecam pizzerie Pizza Station, lista lokali jest na http://www.pizzastation.pl/

Kaska33

21.02.2014 16:27

Fajną pizzę można zamówić na partypizza.pl/pizzeria/wroclaw-ul-poboznego Zwykle zamawiamy popularne party, ale pozostałe pizze są równie dobre. Polecam!

myszsza

26.06.2012 23:41

We Wrocławiu jest wiele miejsc z dobrym i za dobrą cenę jedzeniem.
Omijajcie Splendido, drogo, mało.
Polecam "Pod Gryfami", "Novokainę", "Lwowską".

karolina268

26.06.2012 13:12

ja bardzo lubię posiedzieć w grand cafe na grunwaldzie z laptopem, jedzenie mają smaczne, burgery duże, wrapsy to moja słabość ;p fajnie, że net tam działa sprawnie, żadnych problemów z połączeniem

liza12345

20.06.2012 19:51

Zapomnialam dodac ze w tym "na strychu " bardzo mi smakowaly wlasnie suchi ze sledzia! Bajeczna fajna przystawka z nutka polskosci

liza12345

20.06.2012 19:47

Ja bym polecila "Strych" (lub "na strychu" nie pamietam dokladnie) zeby bylo smiesznie to restauracja jest w podziemiach, i jeszcz jedna meksykanska , nazwy nie pamietam, znajduje sie przy placu solnym ( na przeciwko )po przekatnej od tej greckiej. Powiedzialam kucharzowi na co mam ochote (i mimmo ze tego nie bylo w karcie) zrobil to dla mnie. Bardzo mile- N'est pas?

snorkmaiden

20.02.2012 07:54

o matkoboskoczęstochowsko, jak na forum programu telewizyjnego, który w założeniu powinni chyba ogladac SMAKOSZE, można polecać najgorszą z nędznych sieciówek serwującą coś, na widok czego Włoch czy Arab wytrzeszczyliby oczy ze zdumienia i uciekli z krzykiem?? pizza dominium i sfinx czy piramida??????

wracając do pytania: we wrocławiu oczywiscie jest mnóstwo świetnych restauracji na kazdą kieszeń, ja szczególnie lubię splendido a la carte na swidnickiej, pizzerię amalfi na więziennej, tamże okrasę i grecki akropol na placu solnym. radzę zajrzec na gastronautów i przejrzeć opinie.

i rada: szukając gdziekolwiek dobrego jedzenia, szerokim łukiem omijamy sieciówki. jeśli budżet mamy ograniczony albo znienacka dopadnie nas wilczy głód, lepiej wejśc do lokalnego baru mlecznego albo kupić kebab szy szałarmę (nie zaś shawarmę czy shaormę, bo sie na bank strujemy).

pozdrawiam!

dycha

20.01.2012 23:14

haha a nawet i znalazła sie nazwa ''Shawarma'' tego 560705 nie doczytałaś :) hehe

dycha

20.01.2012 23:07

nie ma to jak czepiać sie literówki... hahaha :))) schabowy to tez szybkie jedzenie czyli fast food... hahaha :) zajmuje mi tyle samo czasu co zrobienie kebaba.. nie wspominając juz o tym ze takie samo jedzenie spotkamy w Poznaniu czy Warszawie.... w wiekszości i w innych mistach :) wiec skupmy sie na tym co jest i jakie jest, jak napisałam o tym wcześniej, przynajmniej nie narzekam jak Wy...

a z waszych wypowiedzi wynika ze radą dla dusi77 jest aby wcale nigdzie nie jadła we Wrocławiu bo prawie wszędzie jest źle.. oj ludzie ludzie chyba Wam się nudzi... rozwalacie mnie do łez, a i dziękuje za wytłumaczenie co to jest kebab czy gyros :))))))))) hahaha

560705

20.01.2012 18:51

dycha napisała 19.01.2012 22:03:
a co do sushi, polecam ''sakana'' robią świeże sushi bo robią je na twoich oczach :) jak ktoś zna się na rybach to wie że świeży kawałek fileta z ryby jest twardy i jędrny, jeżeli ryba surowa jest jak masło to jest conajmniej 2 dniowa, zależy czy była trzymana w lodzie czy nie...
Ryba, w szczególności surowa, winna znaleźć się w ustach zamawiającego najpóźniej 3 dnia od jej wyłowienia. A ile czasu i jaką drogą wędruje taki tuńczyk od miejsca połowu do baru sushi we Wrocławiu (norweski łosoś może szybciej ale też za długo) ? To, że w barze ktoś przygotowuje sashimi na oczach klienta (no bo to, w końcu, jest istota serwowania takich dań) nie oznacza, że robi to z ryby (czy owoców morza) jedno lub dwudniowej. Nie ma takiej możliwości ! Czy oznacza to, że nie należy jeść ryb ? Wcale. Tyle, że po obróbce cieplnej (smażenie, gotowanie, pieczenie) lub marynowaniu (gravlax, ceviche, carpaccio, itp.), albo w miejscach ich połowu. Można też jeść sashimi ze starszych ryb - każdemu wolno ryzykować i delektować się, tym co robią "na oczach klienta". Tylko dajmy sobie wtedy spokój z tym mitem "świeżości".

Pozdrawiam

560705

20.01.2012 18:33

dycha napisała 19.01.2012 22:02:
Pani Saro, trzeba przeczytac jeszcze raz moją wypowiedz i wyciągnąć realne wnioski.... hmmm, shaorma to nie fast food, i napisałam ze prócz pizzy w restauracji dominium są różne makarony i inne dania, nie mówiąc o tym ze o Sfinksie napisałam ze jest przereklamowany.... Pani Saro i również dodałam kwestia gustu i smaku... i ze wszędzie jest podobnie a także w Splendido.... jadłam nawet w restauracji Gruźińskiej i tez były głównie kurczaki z grilla, frytki i sałatki... każdy może sobie wybrać co sie komu podoba... i tak od siebie jeszcze, beznadziejne i śmieszne jest to ze zawsze na forach znajdzie jakaś osoba która próbuje zabłysnąć mądrością i jej to niestety nie wychodzi bo nie rozumie czytanego tekstu... :)))
No trudno, zapewne zaliczą mnie do tych co to "nie rozumieją czytanego tekstu", ale się odważę i powiem:

1. oczywiście, że shoarma (a nie "shaorma") to "szybkie jedzenie", tyle, że bliskowschodnie; występuje w Grecji pod nazwą "gyros" a w Turcji pn. "kebab"; najczęscie podawana jest w chlebie pita lub jego odmianach, ale także na talerzu (gł. plastikowym); sporządzanie tego dania trwa chwilę a proces "produkcji" tego, niewątpliwie smacznego, fast - food-u, niczym się istotnym (poza mieszanką przypraw i brakiem panierki), nie różni od przygotowania "kubka" w KFC;
2. też "nawet jadłam" w Gruzińskiej, i nie ma tam po prostu dań kuchni gruzińskiej; to, że "ten i ów" zawiesi sobie szyld o tej nazwie na swoim przybytkiem, nie czyni kuchni gruzińską; właściwie mógłby sobie zawiesić dowolny szyld, i co z tego ...
3. w poście SARY nie zauważyłam, aby zagięła parol na wolność wyboru jedzenia (cyt. "każdy może sobie wybrać co się komu podoba");
4. co do gustu, to owszem, są różne: lepsze i gorsze;
5. co do poziomu oferty restauracyjnej Wrocławia, to SARA po prostu stwierdza oczywisty fakt;

Pozdrawiam

dycha

19.01.2012 22:03

a co do sushi, polecam ''sakana'' robią świeże sushi bo robią je na twoich oczach :) jak ktoś zna się na rybach to wie że świeży kawałek fileta z ryby jest twardy i jędrny, jeżeli ryba surowa jest jak masło to jest conajmniej 2 dniowa, zależy czy była trzymana w lodzie czy nie...

dycha

19.01.2012 22:02

Pani Saro, trzeba przeczytac jeszcze raz moją wypowiedz i wyciągnąć realne wnioski.... hmmm, shaorma to nie fast food, i napisałam ze prócz pizzy w restauracji dominium są różne makarony i inne dania, nie mówiąc o tym ze o Sfinksie napisałam ze jest przereklamowany.... Pani Saro i również dodałam kwestia gustu i smaku... i ze wszędzie jest podobnie a także w Splendido.... jadłam nawet w restauracji Gruźińskiej i tez były głównie kurczaki z grilla, frytki i sałatki... każdy może sobie wybrać co sie komu podoba... i tak od siebie jeszcze, beznadziejne i śmieszne jest to ze zawsze na forach znajdzie jakaś osoba która próbuje zabłysnąć mądrością i jej to niestety nie wychodzi bo nie rozumie czytanego tekstu... :)))

Sara

19.01.2012 21:46

niestety,gastronomia we Wrocławiu jest tragiczna.Zachwyty wielbicielki fast foodu w rodzaju pizzy,shaormy nie poprawiają wizerunku miasta.Sfinks to niska półka na długiej liście podobnych przybytków.Oferta Wrocławiu obliczona jest na mało wymagających klientów,turystów ze wschodnich Niemiec itp.
Na tym tle pozytywnie wyróżniają się bary i restauracje uczelniane.
Dwa miejsca zasługują we Wrocławiu na miano restauracji:Splendido i La Scala,reszta to bary turystyczne.
Przestrzegam przed zamawianiem sushi,bezpieczniej jest kupić gotową mrożonkę.

dusia77

19.01.2012 19:12

Dzięki za podzielenie się swoimi opiniami.
Generalnie to szukam jakiś ciekawych miejsc bez względu na położenie i sprawdzonych smaków, za które warto nawet więcej zapłacić i nie żałować.
Jak macie jakieś inne przetestowane restauracje podzielcie się:)

chefgregor

19.01.2012 07:49

Mam kilka. Zależy czy chcesz w centrum czy tez w bardziej na obrzeżach Wrocławia??

dycha

18.01.2012 20:53

oczywiście, troche ich sprawdziłam często jest podobne jedzenie wszędzię :/ kwestia gustu i smaku ale ja polecam Restauracje ''Pizza Dominium'' na rynku, jest to restauracja i pizzeria, prócz rewelacyjnej pizzy mają przepyszne dania i różne... w tym makarony :) warto wydać te 20-30zł za tak dobre i świeże jedzonko :) naprawdę polecam i czesto tam jadam i będe :) tuż obok 20m w lewo jest restauracja ''Piramida'' i również jest tam dobre jedzonko w stylu shaormy, lepsza niż słynny Sfinx :) w moim spisie te są godne polecenia, jak ktoś nie chce wydawać 50zł za porcje, oczywiscie jest pewnie wiele innych... pozdrawiam

dusia77

18.01.2012 15:43

Witajcie, mam pytanie czy macie jakąś sprawdzoną restaurację godną polecenia we Wrocławiu?