Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26977 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Kącik zdrowia

FORUM kuchnia+ dieta a praca

aleksandrace

03.08.2017 07:41

Tak, podstawowym warunkiem przejścia na zdrowe odżywianie jest nastawienie psychiczne. To dzięki własnej głowie możemy dokonywać zdrowych wyborów i przynajmniej na początku opierać się pokusom.

tomasz2727koc

31.07.2017 11:59

pierwsze co trzeba mieć to właśnie chęci żeby zdrowo się odżywiać

Weronikatym

31.07.2017 11:55

vvv

aneczkam

30.07.2017 23:55

Generalnie dieta jak dieta, pracując ciężko sobie to wszystko dobrze zaplanować. Czasem warto pomyślęć o bardziej agresywnych rozwiązaniach, jak np. suplementy diety. Mamy na rynku szereg produktów bardziej i mnie skutecznych. Jeżeli nie masz na siebie pomysły, polecam zerkać na comiesięczny ranking tabletek na odchudzanie

ExitDoor

21.07.2017 09:21

Nie wszyscy pamiętają, że odpowiednia i zbilansowana dieta jest niezbędna dla zachowania zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. Warto czasami wspierać się suplementami, żeby nasze mięśnie i mózg były bardziej wydajne. Ostatnio odkryłam stronę <a target="_blank" href="http://www.exitdoor.pl/">exitdoor.pl</a>, w której można przeczytać wiele wskazówek na ten temat. Do moich ulubionych artykułów należą teksty o diecie kopenhaskiej, oleju kokosowym czy nasionach Chia.

maggy91

11.07.2017 11:33

Ja biorę sałatki w pudełkach. Ostatnio dorwałam fajne pudełka w Biedronce, więc mam motywację, żeby z nich korzystaćbiedronka za tydzień :D

Barbara35

11.06.2016 22:02

Nie stosuję diety. Do pracy zawsze biorę sałatki i kaszy.

Malwina45

23.02.2016 11:53

Najlepsza sprawa. Trzymam dietę i jem regularnie także pojemniczki towarzysza mi często ;)

namdu

23.02.2016 09:10

Ja także robię sobie pojemniczki do pracy, które odgrzewam na miejscu. Czasem są to zupy kremy, czasem jakiś makaron, albo kasza. Zdarza, się też sałatka. Najważniejsze to różnorodne menu. A jeśli z lenistwa czegoś sobie nie przyrządzę dzień wcześniej, to w pracy zawsze mogę zrobić sobie tosty <3

rEwelka

08.02.2016 15:38

Ja zawsze przygotowuję sobie posiłki, które można zjeść i na zimno i na ciepło. Np kurczaka w sosie pomidorowym z ryżem i sałatą albo makaron z warzywami i tuńczykiem. Można podgrzać w mikrofalówce (tak, wiem że to złe) albo jak ktoś ma możliwość to na patelni szybciutko.

Mariolka88

08.02.2016 10:36

Ja robię sobie sama sałatki w domu i pakuje w pojemniki. Czasami robię także potrawy na ryżu i odgrzewam w pracy w mikrofali.

barbassia

02.02.2016 11:30

Sama miałem problem z wyborem diety, bo również mocno zapracowana jestem... Koleżanka poleciła mi stronkę dietoteczka.pl na której są opisane poszczególne diety. Mi najbardziej przypadła do gustu paleo, ale wybór należy do każdego z nas :)

post edytowany 1 raz, ostatnio 02.02.2016 11:31

szalviqa

28.01.2016 23:59

Ja robię sobie rózne koktajle np. na bazie kaszy jaglanej i do tego banan, jabłko i ananas. Pycha i syci :)

grzybol

01.09.2015 13:35

ten pomysł z tortillą mi się naprawdę podoba, sałatka z ryżem już mi się przejadła

wiki_w

15.07.2015 09:52

Ja gotuje w domu rozne potrawy, gotuje oczywiscie wiecej porcji, zebym mogla nastepnego dnia zabrac do pracy. Najbardziej lubie ryż z warzywami i kurczakiem w sosie curry na ostro. I po prostu biore taka porcje ze soba do pracy w odpowiednim pojemniku. W pracy podgrzewam, bo na szczescie mamy kuchnie. Jak nie masz mozliwosci podgrzac potrawy, to proponuje rozne salatki.

PizzeriaZuzola.pl

10.06.2015 14:55

Akurat tutaj pomysłów na dietę jak i jadłospisów znajdziesz naprawdę bardzo wiele,od Ciebie zależy na co się zdecydujesz,ale sałatki plus owoce,warzywa,na pewno będą wskazane jeżeli chcesz schudnąć,w pracy również możesz się racjonalnie odżywiać,nic nie stoi na przeszkodzie.

www.PizzeriaZuzola.pl

herbatnik

15.04.2015 14:02

W pracy często jem to samo co w domu bo mam mikrofalę. Posiadam takie pojemniki silikonowa torebka cooking bag i zabieram sobie w nich gotowe makarony z sosem.

Sos zazwyczaj robie najprostszy bez mięsa i jest na prawde smaczny. Składniki to 1 cebula, 3 ząbki czosnku i kartonik sosu pomidorowego taki w okolicach 400g, czasem są też w butelkach.

Kroje cebule i czosnek. Podsmarzam cebule az się zeszkli następnie dodaje czosnek i po 30s wlewam sos. Dodaje łyżeczkę soli, 2 łyżeczki cukru, troche pieprzu (do smaku) i trochę bazyli, oregano.

Taki posiłek zajmuje około 12 minut i jest na prawde pyszny. Makaron można dać jaki kto lubi.

Robię też czasem sos śmietanowy z boczkiem.

post edytowany 1 raz, ostatnio 15.04.2015 14:03

Justa1988

15.04.2015 13:33

wieszco fajnym pomysłem do pracy jest jakaś sałatka. Teraz jest dużo pomysłów na sałatki np. taka z kurczakiem zdrowa i pożywna. Można przygotować sobie w domu i zjeść w pracy.

FiGunia

08.03.2015 20:15

Coś ciepłego to niezwykle rzadko, ponieważ to wymaga podgrzania albo termosu.

Najczęściej robię sobie tortillę (z zieleniną, warzywami, kurczakiem lub indykiem, czaaaasem kawałkiem ryby), sałatki albo różne wersje śniadań "deserowych".

Ponieważ wszystko musi być przygotowane na świeżo by całkowicie atrakcyjnie dotrzymało do czasu kiedy zostanie zjedzone, więc niestety same placki przeważnie kupuję gotowe.
Nie należę do osób, które wstają na tyle wcześnie, żeby przed wyjściem do pracy sprzątnąć mieszkanie, zrobić przepierkę czy umyć okna, wprost przeciwnie, wszystko robię w pośpiechu, więc wielkie drugie śniadania wymagające czasu raczej w moim przypadku odpadają.
Tortille robią się same:
- białko przygotowuję sobie wieczorem, wrzucam w przyprawy, przykrywam i się gryzie przez noc
- podobnie robię z sosem
- w drodze z łóżka do łazienki wyjmuję toto z lodówki, włączam piekarnik, płuczę warzywa i zawijam w ściereczkę (żeby szybciej obeschły)
- w drodze z łazienki do łóżka (żeby się przebrać i pościelić) wrzucam białko do piekarnika

itd.
wszystko się robi samo w trakcie kiedy ja się szykuję

Podobnie robię z sałatkami.

Przepraszam za zbyt dużą ilość szczegółów, ale od razu chciałam "pokazać", że takie potrawy wcale nie są pracochłonne i naprawdę można je przygotować w ramach wychodzenia do pracy.

RoundHereB

06.03.2015 16:08

Ja Ci mogę polecić dietering.com mają pyszne jedzenie i przede wszystkim dietetyczne

basiaczek

03.03.2015 16:08

my często zamawiamy z mlunch.pl :) jak nie mam nic przygotowane to zawssze fajnei zjeść coś takiego smacznego i domowego ;)

ewiczka

03.03.2015 15:14

powiedzcie mi prosze jak przygotowujecie sobie posiłki do pracy? co i jak przynosicie? bo ja do tej pory zazwyczaj kanapeczki a jednak jak się zje coś ciepłego i pożywnego to zupełnie inaczej się działa