Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Zdrowe koktajle >

Jarmużem ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

internet a babcia >

Myślę, że da radę ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

To musi być naprawdę smaczne. Muszę wypróbować.

olgamala, 21.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29732
najnowszy wpis: 21.08.2017 09:41

Mamy 26981 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ BABECZKI WIGILIJNE

więcej >>

czushka

19.03.2013 10:24

No ubaw po pachy:D Widzę że kuchnia na fali zmian przesunęła czas o kilka miesięcy do przodu:) Super! Program wigilijny w marcu, zawsze o tym marzyłam. Czekam na Jakubiaka w sezonie: Wigilia:D

verde

18.03.2013 10:06

ktos nie obudzil sie ze snu zimowego, mamy Wielkanoc, a nie Boze Narodzenie, a te Panie juz mialy swoj czas,

snorkmaiden

23.12.2012 12:32

no to moje wrażenia są o 180 stopni odmienne: starsza pani jest kulturalna, jej przepisy tradycyjne i sprawdzona, natomiast ta wytatuowana z ADHD - arogancka, skrzywiona, z fochem. ta sałatka na wigilię (zgrillowane, a włąściwie podduszone w jakimś dziwacznym ustrojstwie shiitake, rukola, papryka) OHYDZTWO. ja rozumiem założenie: zderzenie tradycji z "fjużyn", ale na litość boską, czy nie am normalnych osób SMACZNIE i apetycznie gotujących nowocześnie? czy na wigilię faktycznie trendy i dżezi jest <ocenzurowano> rukolę? OMG

generalnie, polscy prowadzący są do d... (co z tą cenzurą???), naprawdę przykro patrzeć na tle zagranicznych. ja już pomijam takiego showmana jak jamie, nigellę czy sophie dahl. ale choćby taka anna olson - aż się chce piec to, co ona pokazuje. miła, uśmiechnięta kobieta, chciałoby się z nią pogadać przy kawie...
nie rozumiem tego zalewu blogerów w kuchni.tv, to, że ktoś pisze o jedzeniu, robi fajne zdjęcia nie znaczy automatycznie, że się nadaje na wizję... ba, w 99% się NIE nadaje, jak widzimy na ekranie.

PS. i oduczcie ich smazyć na oliwie!!!! mamy wspaniały olej rzepakowy, zdrowszy, tańszy i smaczniejszy. po chusteczke polewać wigilijne śledzie włoską oliwą???

BeeJay

23.12.2011 01:41

W tym roku wigilijne babeczki nie dla nocnych marków. 6 rano, przed świtem to chyba jednak przesada.

keval

03.01.2011 12:16

Dziwny, ale i fajny program....mnie własnie ta złosliwość P. Szymanderskiej bardzo nie przeszkadza i jej przepisy bardziej mi "podchodzą"-bardzo lubię tradycyjną kuchnię, o której bardzo mało się mówi. Zresztą gdyby była Polska wersja " histroii na talerzu" P. Hania mogłaby być kucharką i gotować staropolskie potrawy.

funkyfood

24.10.2010 23:32

...filety ułozyć na gazie i nałożyć na nie farsz. a potem zwinąć śćiśle w rulon, gazę zawiązać sznurkiem z obu stron i gotować w wywarze rybnym najlepiej w rynience do gotowania ryb (ale spokojnie mozna tez sobie poradzić przy pomocy duzego garnka).

jolac

24.10.2010 17:34

Szukam przepisow na Wigilie. Bardzo spodobal mi sie ten na rolade z Sandacza. Niestety wyraznie brakuje konca. Wyraznie jest tylko przepis na farsz. Czy rolade gotuje sie i jak?
Pozdrawiam

JullCia.xd

18.08.2010 14:01

Program BABECZKI WIGILIJNE jest świetny !!! Pani Hania i Pani Gosia to połączenie tradycji z nowoczesnością . Uwielbiam oglądać KUCHNIE.TV. podczas Bożego Narodzenia ( szczególnie polskie programy ) , a ten program jest moim faworytem !!!

Hors Dewre

22.01.2010 16:48

Lubie, ale zgadzam sie z pinezką i caminoix - Pani Hanna, choc z pewnoscią ma dużą wiedze, zachowuje sie troche jak niechętna całemu przedsięwzieciu ciotka-klotka. Patrzy na wzystko z rezerwą, odzywa się rzadko, w niczym nie beirze udziału - mam wrażenie, ze jest obrazona na p. Gosię o nie-wiadomo-co.

Z kolei p. Gosia jest spontaniczna i wesoła, choc czasem odrobine zbyt infantylna. Jakby za bardzo dala sie wpuścić w role: Hanna - nadąsany autorytet, Małgorzata - smarkata podfruwajka. Ale program ma tez przez to jakis urok i charakter, wiec dla mnie ok. Mam nadzieje, ze pomysł na kolejną edycje sie znajdzie.

Ela LISA

17.01.2010 11:02

Widzialam nowa ksiazke Pani Hanny.
Pierogi - bardzo interesujaca pozycja. Polecam.

Ela LISA

24.12.2009 16:34

Pani Hanna, jest wspanialym kucharzem.Osoba, z ogromnym doswiadczeniem.
A jednak, z zyczliwym usmiechem, pozwala, bez wtracania sie, na zabawe, mlodszej i malo doswiadczonej osobie.Takich osob, jest na swiecie malo.To ktos wyjatkowy.
Widuje czesto Pania Hanne pod Hala Banacha,jak rowniez w Hali.To urocza osoba, ciepla i zyczliwa,bardzo mila.Serdeczna i wyjatkowa.Zdecydowanie wole,gotowanie takiej osoby, i potrawy przez nia proponowane.

gab

22.12.2009 16:30

a mnie bardzo boli pora emisji programu poniewaz ani razu nie udalo mi sie jeszcze go obejrzec :(

pinezka84

21.12.2009 13:52

"P. Gosia - 5, p. Hanna - 1.
Moze i p. Hanna jest uznana kucharka, ale ten program wyglada tak, ze p. Gosia uwija sie po calej kuchni, wszystko robi, zagaduje i sie usmiecha, a p. Hanna stoi po srodku zawadzajac w przejsciu, nic nie pomoze, nawet nie doradzi za bardzo, tylko ma wiecznie skwaszona mine i co chwile dogaduje, ze cos nie jest tradycyjnie polskie.
No, oczywiscie, ze nie jest, bo przepisy p. Gosi z definicji maja takie nie byc. I wlasnie o to chodzi, bo jesli wlaczam kuchnie.tv, to po to, zeby sie czegos nowego nauczyc, a nie znowu zobaczyc cos, co i tak jem od dziecka."

Zgadzam się z tą wypowiedzią :) Jak dla mnie P. Gosia mogłaby sama poprowadzić ten program i byłby lepszy. Przyjemnie się ogląda żywiołową P. Gosię :) ale to nie jest dobry duet zamiast P. Hani pasowałaby inna równie żywiołowa osoba

amsmedia

23.12.2008 18:07

ja starałem się zrobić coś wg ich przepisu, a dokładnie gołąbki. ....i ten kto pisał ten przepis jest trochę .........., co zdanie to brak informacji. zrobić coś wg tego przepisu może ktoś kto świetnie czyta w fusach.
no może ja po prostu jestem za słabym kucharzem, to właściwie prawda nie uważam się za geniusza w kuchni. ale to właśnie dla takich jak ja jest ten cały projekt!

katastrofa

23.12.2008 11:44

bardzo cieszy mnie to, że na antenie kuchnia.tv sa programy świąteczne. jestem świeżo upieczoną żoną i w tym roku organizuję pierwszą wigilię - w Babeczkach znalazłam kilka inspiracji (dzisiaj robię pasztet z grzybów).
Program oglądam z przyjemnością.

Malutka

22.12.2008 01:14

I ja się cieszę, że Babeczki powróciły - są równie fajne jak w poprzednich odcinkach Wielkanocnych :-))
Rzeczywiście fajnie byłoby gdyby tym razem zostały na dłużej...

Pozdrawiam wszystkich sympatyków :-)

caminoix

20.12.2008 19:24

P. Gosia - 5, p. Hanna - 1.
Moze i p. Hanna jest uznana kucharka, ale ten program wyglada tak, ze p. Gosia uwija sie po calej kuchni, wszystko robi, zagaduje i sie usmiecha, a p. Hanna stoi po srodku zawadzajac w przejsciu, nic nie pomoze, nawet nie doradzi za bardzo, tylko ma wiecznie skwaszona mine i co chwile dogaduje, ze cos nie jest tradycyjnie polskie.
No, oczywiscie, ze nie jest, bo przepisy p. Gosi z definicji maja takie nie byc. I wlasnie o to chodzi, bo jesli wlaczam kuchnie.tv, to po to, zeby sie czegos nowego nauczyc, a nie znowu zobaczyc cos, co i tak jem od dziecka.

micro

13.01.2008 12:32

Program był dobry , prowadzące okej , przepisy niektóre pojawiły sie u mnie na stole , może na Wielkanoc wrócą pod nazwą zajączki/babeczki/jajeczka wielkanocne ? ;)

kompocik

06.01.2008 02:03

serio wam się to podbało???? dla mnie żenua, zwłaszcza ta wytatuowana z przepaską.

tobika

26.12.2007 14:30

babeczki są świetne. wspaniała Pani Hania i przesympatyczna Gosia.

ja poproszę nie tylko na wigilię

prawie Jamie

25.12.2007 03:09

Długo trzeba było czekać na jakąś pozytywną polską produkcję :) Babeczki nareszcie sprawiły, że program kulinarny może być całkiem sympatycznie poprowadzony. Mam nadzieję, że będą nowe odcinki!

BeeJay

23.12.2007 16:03

Babeczki są super. Także dlatego, że program nieco odbiega od innych polskich produkcji. Przy okazji odświeżyłem (raczej odkurzyłem :D) książki pani Hanny Szymanderskiej. A młodzieńczy odświeżający powiew Gosi dał całości jakąś taką lekkość w oglądaniu.
Czekam na kontynuację (może w karnawale, może przed Wielkanocą).

jacek1f

22.12.2007 17:18

Marietto, wszystkie Szefowe - a one mało gotują, więcej dyrygiją, ale maja jednobarwne - bezbarwnym pociągnięte specjalnym, krótkie paznokcie, bo jak sie jest modnym i wszystko łapkami - jak nasz Jamie:-) - i sałatkę z sałaty i z buraków i klopsy rybne i mus, i nadzienia i inne itp itd... to jak dochodzi kamera na ręce - TAK TRZEBA.
I juz.

A pomysły jak mówiłem, ma fajne na różne nrmalne inne dania, IMO nie wigiljne, ale poza tym super.

Wyrabiaja sie jak wspaniali dwaj Szefowie. Błyskawicznie.

I powodzenia im życzę!

I Wesołych Świąt!

:-)

marieta5

22.12.2007 01:31

Treska :)
Dokładnie o to mi chodziło. I z tą Agnieszką W. przed 'przemianą' to masz rację.

A Jacku... :)

jacek1f napisał 21.12.2007 18:02:
1
Ale włosy - nie rozpuszczone powinny być i nie przeczesywane tak często (w ogóle!).
A paznokcie - sorry.. albo się gotuje i walczy z jedzeniem (krótkie, jednobarwne), albo się pozuje...
No, ale która z gotujących kobiet w telewizji ma związane włosy? :) Trish, Nigella, Agnieszka K., Anka O., wszystkie mają rozpuszczone włosy, a do Gosi się akurat przyczepiłeś ;-)
A dlaczego paznokcie MUSZĄ być jednobarwne? Krótkie, to jestem w stanie zrozumieć (choć jako kobiecie chyba trudniej mi to zaakceptować - i nie mówię tu o dłuuuugich tipsach;)), ale jednobarwne już trudniej. I z pozowaniem nie ma to nic wspólnego. Zapewniam :)

jacek1f

21.12.2007 18:02

1. to nie był parmezan:-) żeby byc dokładnym to byo gładkie grana padano;
2. jest literówa w przepisie na ekranie - "kwaśniej śmietany"..
3. pomysł dwójkowy na program, najpierw zakupy, potem jedna i druga nie jest oryginalny ale zestawienie kontry fajne.
4. tylko to powinny być
Babeczki świąteczne!
lub
Babeczki Polskie!

Wtedy po pierwsze - nie byłoby podstawowego zgrzytu, że jednak Wigilia w Polsce to wigilia i Tradycja, a nie tzw Nowa Tradycja. Bo święta to wolna amerykana smaków i nowości i kombinowania, ale Wigilia zbyt wiele znaczy dla nas w Poslce, zeby nibyparmezanowe koszyczki robić... sorry! I wiem, co mówię, bo jak najdalej jestem za "wąską, tradycyjną kuchnią", ale Wigilia.? Nie.

I po drugie mozna by ciągnąć pomysł spokojnie.

5. Pani Hanna jest autorytetem w pisaniu książek. W pisaniu. Jest sztywna i nie lubi kamery, ale z każdym odcinkiem jest lepsza.

6. Gosia jest urocza i ma atut uśmiechu promiennego i zachowuje sie wspaniale i naturalnie przed kamerą, super!
Ale włosy - nie rozpuszczone powinny być i nie przeczesywane tak często (w ogóle!).
A paznokcie - sorry.. albo się gotuje i walczy z jedzeniem (krótkie, jednobarwne), albo się pozuje...

7. Operator za bardzo skupia się na częściach ciała:-))) oj, za bardzo....:-) Załoga kręci za wiele elementów dookoła,a nie właściwych "jedzeniowych"..

8. po Kuchennej Jeździe - program kolejny świetny i bombowy.. I tak.

O, a miałem nic nie pisaać.:-(

Treska

21.12.2007 17:35

Zapomniałam wcześniej o tym wspomnieć:
1.
Lubię patrzeć jak Pani Hanna okiem starej - ups, przepraszam - wygi podchodzi do Gosinego nowatorskiego spojrzenia na potrawy wigilijne. Wyrozumiale, z zaciekawieniem, a nawet z pewnym podziwem. A Gosia korzysta w pełni z rad Pani Hanny i wcale nie wygląda na przemądrzałą smarkulę, która wie wszystko lepiej.
PODOBA MI SIĘ TEN PROGRAM (ale nadal nie lubię podkładu muzycznego - sorry Lenaaa - ja tak mam po prostu) !
2.

marieta5 napisała 19.12.2007 21:47:
:)
Pani Gosia ma bardzo ładny uśmiech i nie wiem dlaczego przypomina mi Agnieszkę Włodarczyk :) Ot tak jakoś.
Toż mnie też ona się z kimś kojarzyła. Dopiero Ty, Marietko, naprowadziłaś mnie na właściwy kierunek. Ale mnie z tą A.W. z kiedyś, nie z teraz. Teraz jest dla mnie za "drapieżna". A Pani Gosia jest tu delikatna i "świeża", powiedziałabym.
3.
rymcimcim napisał 20.12.2007 03:16:
podziewałem się ciut więcej ale renifer na koniec programu rozmiękczył moje serc. tak trzymać.
Dokładnie tak. Jak zobaczyłam go topiącego się w barszczu czerwonym .... Wczoraj - za przeproszeniem - wyrżnął o wałek do ciasta....

Och, żeby nam ich nie zabrali po Świętach. Wymyślmy jakieś święta, bo do Wielkiej nocy tak daleko :)
Może "Babeczki Karnawałowe" z przepisami na imprezki dla znajomych ?
Pozdrowienia :)

marieta5

21.12.2007 13:10

Papryczko, kompromitujesz się teraz niestety :)
Bynajmniej nie chodzi mi tu o to, że masz odmienną opinię (każdy ma przecież prawo do własnego zdania), ale o to w jaki sposób ją przedstawiasz...no i niewiedza też po oczach daje :)
Proponowałabym chociaż przeczytać informacje o programie, kilkając na 'więcej'
Pozdrawiam

Treska

21.12.2007 11:06

papryczka napisała 20.12.2007 23:24:
tylko co robi obok ta starsza kobieta. Jeśli to hostessa do zadawania pytań w imieniu moim i tzw widza to gratuluję.
Papryczka
Zmiłuj się i pomyśl trochę, Papryczko, zanim coś wklepiesz w klawiaturę. Pomyśl, poczytaj, zastanów się. I co to za tekst "laski". Może "d..y" jeszcze ?
Ta "starsza kobieta" to Pani Halina Szymanderska, która napisała ponad trzydzieści książek kucharskich. I co z tego, na litość boską, że starsza?!!! To na odstrzał wszystkich starszych ?!!!
Według mnie program jest przesympatyczny. Dzięki obu paniom pokazuje płynne łączenie się tradycji z nowoczesnością bez wyszydzania jednej przez drugą.

A wczorajsze góralskie gołąbki mnie zafascynowały i po świętach na pewno je przyrządzę.

Wiem, że każdy może mieć swoje zdanie, ale o wymiotach, proszę, nie pisz, tylko uskuteczniaj je w toalecie.

post edytowany 1 raz, ostatnio 21.12.2007 11:07

papryczka

20.12.2007 23:24

No błagam, co to za głosy. Zwariowaliście, przecież ten program jest żenujący. Włączam, a tu jakaś laska z drugą (wcale nie laską) próbuje mi pokazać coś co wzbudza odruch wymiotny. Oglądałam właśnie jakiś kulebiak i nie chciałabym tego zjeść, zapewniam. To raczej kuchnia dla studentów, tylko co robi obok ta starsza kobieta. Jeśli to hostessa do zadawania pytań w imieniu moim i tzw widza to gratuluję. No i jeszcze gratuluję stylizacji. Paw.
Papryczka

ruda

20.12.2007 09:55

Świetny program,tempo,kolor,uśmiech.Ciekawa formuła-tradycja i nowe trendy.Przesliczna pani Gosia.

rymcimcim

20.12.2007 03:31

po ostatnim programie jestem pod wrażeniem, otóż realizacja i tempo robią wrażenie produkcji naprawdę "zagranicznych" : )

moje pokłony dla Pani Szymanderskiej, wytwarza bardzo miły klimat i w towarzystwie Pani Gosi buduje nastrój jak z kultowego programu "Sonda". Dobrze się to miejscami ogląda. Takie kontrolowane starcie między tradycją a nowoczesnością. Fajnie widzieć jest to na forum sztuki kulinarnej.

Już wypróbowałem jeden przepis. ; )

warto zapamiętać.
pozdrawiam.

rymcimcim

20.12.2007 03:16

panie Babeczki niezle sobie poradziły z temaem śledzi. całkiem oryginalne podejście. podziewałem się ciut więcej ale renifer na koniec programu rozmiękczył moje serc. tak trzymać.

marieta5

19.12.2007 21:47

:)
Bardzo sympatyczne babeczki, wigilijne ma się rozumieć ;)
Od razu mi się spodobało, czekam do 22:00 na następny odcinek.
Pani Gosia ma bardzo ładny uśmiech i nie wiem dlaczego przypomina mi Agnieszkę Włodarczyk :) Ot tak jakoś.

Chenia

19.12.2007 10:29

Wszystko jest super po Kuchennej Jeździe !!!
Ale serio, sympatycznie się ogląda :-) Będę chciała zobaczyć kolejne odcinki.

kiwi

18.12.2007 22:28

Wielki pozytyw - świetny pomysł i sympatyczne prowadzące! Do tego pochwała dla realizatorów ;>
Oby babeczki zostały na antenie po świętach!!!

Lenaaa

18.12.2007 15:37

Swietny program! Fajne prowadzące i forma, ciekawe przepisy. alternatywa dla istniejacych programów, które juz troche nudza. A muzyka jak dla mnie super- w koncu to funky kuchnia. Na pewno bede ogladać!

Treska

18.12.2007 09:30

Od razu je polubiłam. Wczoraj widziałam pierwszy raz ten program i obie Panie przypadły mi do gustu. Wdzięczne i naturalne :)))
Tylko ta muzyka w tle ! Zgroza. Nie chodzi mi bynajmniej o puszczanie kolęd, ale biedne dziewczyny muszą przekrzykiwać Jamesa Browna i innych. Podkład muzyczny wg mnie do bani :(