Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Zdrowe koktajle >

Jarmużem ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

internet a babcia >

Myślę, że da radę ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

To musi być naprawdę smaczne. Muszę wypróbować.

olgamala, 21.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29732
najnowszy wpis: 21.08.2017 09:41

Mamy 26980 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ ANTHONY BOURDAIN: BEZ REZERWACJI 4

więcej >>

Adam1322

11.09.2010 23:20

Mi Najbardziej w tym Programie podoba się ze on nie chodzi po jakiś ekskluzywnych restauracjach tylko po wszystkich i je to co zobaczy :P
Taką mieć robotę co on to tylko spełnienie marzeń :)

kasior

27.02.2010 13:33

bardzo dobry program. prowadzący mimo swojej wielkiej popularności nie zadziera nosa, wszędzie i wszystkeigo spróbuje, przekazuje uwagi trafne i konkretne. widać, że jeśli sytuacja tego wymaga to i wypije ze swoimi gospodarzami:)

k.tyczynski

26.02.2010 22:20

Program robiony przez profesjonalistę, który ma dużą wiedzę na temat kuchni. Ma bardzo trafne uwagi. Łączy dobry humor, sarkazm i trochę elementy filozoficzne. Ma bardzo ciekawy pogląd na istotę jedzenia. W większości programów tego typu prowadzący klepie kwestię i czeka na wyżerkę. Tutaj Anthony ma świadomość, że stek, który właśnie je pochodzi od zwierzęcia, które musiało zostać zabite, to każdy mięsożerca powinien mieć na uwadze. Szczerze mówiąc zawsze zazdrościłem prowadzącym takich programów. Podróże po świecie, kosztowanie potraw innych kultur, poznawanie innych osób.
Jest rzecz, która mnie niestety irytuje w Anthonym, palenie! Nie można czuć prawdziwego smaku potrawy paląc między posiłkami. Jak wiadomo dym upośledza receptory smaku....
Ale program jest na 6!

Widelec

24.02.2010 18:28

Najlepszy program na KuchniTV

creazy chef

22.01.2010 22:02

Oj ja tez i nie tylko zjadł,coś więcej,dla mnie gościu jest super,znam jego całą biografię proponuje poczytać....

masakra

22.01.2010 18:12

z tym facetem zjadlabym wszystko i wszedzie

marghe

04.01.2010 11:21

Arabia Saudyjska - jeden z lepszych odcinków. Imho.

szafranka

01.01.2010 16:56

Czy ważny jest tytuł? Dla mnie ważne jest, że Anthony jest autentyczny w tym programie. Uwielbiam go oglądac i oglądam niektóre odcinki parokrotnie - nigdy mnie nie nudzą. Podoba mi się, że pokazuje zwykłe życie zwykłych ludzi i ich kulturę kulinarną :-)

gulasz

01.01.2010 15:23

UWIELBIAM ten program. Obejrzałam wszystkie odcinki po kilka razy i czekam na następne. Zdaje sobie sprawę z tego ze wszystko tam jest wyreżyserowane ale tylko wielki szacun dla reżysera. Chcę jeszcze!!!!!!

Ela LISA

15.12.2009 11:09

Ludzie, czy Wy juz myslec nie potraficie.Czepiacie sie tytulu, zamiast stuknac sie w glowe i chwile zastanowic.
Antony , zawsze pracowal w restauracjach.W restauracjach, zwlaszcza lepszych, obowiazuje zarezerwowanie stolika.Na pare dni wczesniej, w niektorych nawet tygodnie ,czy miesiace.Jest tam ,sztywno i dretwo.
Tony, omija takie miejsca w 95 przypadkach.
Czy idac po chinszczyzne, czy kebaba,rezerwujecie sobie miejsce jak w restauracji?
Czy jedzac Hot Doga,reerwujecie sobie miejsce pod budka.
Gdzie on w tym programie jada? Na ulicy, w malej budce, na bazarach.W zwyklych miejcach, nie wymagajacych rezerwowania stolika. Najglupszy czlowiek, bedzie wiedzial, ze nazwa jest jak najbardziej poprawna.
Luz, jedzenie zwyklych ludzi.
Chyba ze czlowiek bedzie mial inteligencje kury, wtedy zeby cokolwiek powiedziec, czepnie sie tytulu.Poprawnego.

anka~

14.12.2009 10:05

program jest bardzo ciekawy.lubię go oglądać,dużo ciekawych rzeczy można zobaczyć.CHCIAŁA BYM BYĆ NA MIEJSCU ANTHONIEGO PEWNIE TEZ BYM BYŁA CZĘSTO NA KACU jak on;)

piani

27.09.2009 21:11

Anthony Bourdain zafascynowal mnie w pierwszych programach jakie z nim zobaczylam.
Jednak szybko dotarlo do mnie, ze z gory wiem, co Anthony powie, co mu bedzie smakowalo, co nie, jaka opinie wyrazi, itp. Slowem: jak w kiepskim amerykanskim filmie znam cd. scenariusza, nim uslysze komentarz glownego bohatera. Bardzo przewidywalny, schematyczny facet, bardzo przewidywalny program. Dobra czepiam sie, ale ten program ma taki budzet i takie mozliwosci, ze szkoda i zal iz tylko tyle...
Juz nie ogladam.

post edytowany 1 raz, ostatnio 27.09.2009 21:13

mereszka

27.08.2009 13:53

Co do tytułu, to z tego, co wiem miał być inny, ale niestety program wcześniej leciał na Discovery właśnie pod tym "nieszczęśliwym" tytułem i tak zostawili - więc to nie "zasługa" tłumacza kuchni.tv :-)

hanouk

25.08.2009 01:27

Program świetny , prowadzący zabawny , chociaż na mój gust zbyt często na kacu , co sam podkreśla , ale ogląda się super. A co do tłumaczenia - no cóż nie od dziś wiadomo , że przekład albo jest wierny albo piękny , ważne co z tego programu wyciągamy dla siebie

stefania

29.06.2009 22:42

Rzeczywiście, z błedów z bożej łaski tłumaczy moznaby stworzyć nie jeden, a kilka podreczników p.t.'Jak nie tłumaczyć'. Wracając do A.B., nieodparcie zabawny.

Don_Fiutaccio

29.06.2009 13:19

Ela LISA napisała 29.06.2009 12:20:
Moim zdaniem,tytul jest ok.
Rezerwujesz miejsca w restauracjach.AB,w wiekszosci jada w jakis budach,spelunach,na ulicy.Nie rezerwuje stolika.Nie robicie tego idac na kebab, czy lody.On tez nie ma takiej potrzeby. Co prawda,byl w kilku restauracjach. Jednak program jest na luzie.
tłumaczenie tytułu jest dosłowne, i jest doskonałe. z zawodu sam jestem tłumaczem i jest to jedyne najlepsze przetłumaczenie. jeśli chodzi o błędy w tłumaczeniach w programach kulinarnych są one nagminne, ale nie w tym przypadku. Osobiście najbardzie mnie irytuje częste i całkowicie idiotyczne tłumaczenie "scallops" jako "eskalopki" (jak wiemy, scallops to małże św. Jakuba/przegrzebki)

post edytowany 1 raz, ostatnio 29.06.2009 13:20

Ela LISA

29.06.2009 12:20

Moim zdaniem,tytul jest ok.
Rezerwujesz miejsca w restauracjach.AB,w wiekszosci jada w jakis budach,spelunach,na ulicy.Nie rezerwuje stolika.Nie robicie tego idac na kebab, czy lody.On tez nie ma takiej potrzeby. Co prawda,byl w kilku restauracjach. Jednak program jest na luzie.

stefania

29.06.2009 12:12

Cieszę się, że nie tylko ja zauważyłam dysonans między zawartością programu a jego tytułem. No, to pora coś zjeść w towarzystwie AB:)

kropiak

29.06.2009 10:41

Mnie też ten tytuł uderzył, już po pierwszym obejrzanym odcinku miałam wrażenie, że tłumacz wybrał nie to "reservation". Ale program bardzo lubię.

jacek1f

29.06.2009 10:33

bez rezerwacji:-)))

Co nie znaczy Olu, że pogratulowac nie nalezy tlumaczom wczesniejszym tez:-)

Cała idea programu jest zwalona przez to tłumaczenie, i to jednak zawsze bedzie wstyd.

stefania

29.06.2009 09:47

Opinii o programie dalej nie zmieniam. Świetny.

stefania

29.06.2009 09:45

Dzięki za wyjasnienie. Jestem wręcz 'porazona' (podobno modne sformułowanie) tłumaczeniem tłumaczenia. Dżentelmeńska umowa? A lgdzie logika? Typowe...

Ola_D

29.06.2009 09:33

stefania napisała 28.06.2009 05:30:
Proponuję inne tłumaczenie programu na język polski. "No Reservations' - 'Bez rezerwacji'. Jakich rezerwacji? AB niczgo nie rezerwuje. Wszystko ma przygotowane wcześniej. Reservations to zastrzeżenia. AB podróżuje, je, poznaje świat biorąc go takim, jakim jest, bez zastrzeżeń...
Witam,
jak już kilkakrotnie pisałam o tym na forum - tak ten tytuł przetłumaczył pierwszy kanał, który emitował NO RESERVATIONS w Polsce, a dżentelmeńska zasada mówi, żeby nie zmieniać tytułów - o ile nie są kompletnie idiotyczne i bez sensu - a ten nie jest.
Większość najlepszych tytułów to dwuznaczności i gry słów - przeważnie niemal niemożliwe do dosłownego przetłumaczenia. A ponieważ "reservations" oznacza zarówno i rezerwacje, i zastrzeżenia - tytuł, moim zdaniem, broni się.
Pozdrawiam,
OlaD

Ela LISA

28.06.2009 19:20

Zgadza sie,tu wejdzie,tam pojdzie.Nos go gdzies zaprowadzi.
Tytul jak znalazl.

KATARZYNKA

28.06.2009 19:01

Zgadza się. Dlatego tytuł od początku był dla mnie trafiony, i nie pojmowałam o co chodzi niektórym osobom.

Don_Fiutaccio

28.06.2009 18:45

stefania napisała 28.06.2009 05:30:
Proponuję inne tłumaczenie programu na język polski. "No Reservations' - 'Bez rezerwacji'. Jakich rezerwacji? AB niczgo nie rezerwuje. Wszystko ma przygotowane wcześniej. Reservations to zastrzeżenia. AB podróżuje, je, poznaje świat biorąc go takim, jakim jest, bez zastrzeżeń...
"No reservations" to angielskie określenie braku rezerwacji stolika w restauracji.. omg...

KATARZYNKA

28.06.2009 18:32

Po prostu "język" AB nie służy do obrażania i poniżania innych ludzi. Ot i cała różnica, ale za to kolosalna.

snoozy

28.06.2009 10:13

Jeżeli weźmiemy dwie osoby używające soczystej wymowy czyli AB i Gordona to AB bije go na głowe bo jeżeli używa przekleństw to robi to w taki spsób, który tak nie razi.Gordon używa ich w złości i w stosunku to ludzi więc jest beznadziejny

stefania

28.06.2009 05:30

Don_Fiutaccio

27.06.2009 23:36

Jak dla mnie to BEZKONKURENCYJNIE najlepszy program kuchni.tv. I tyle.

babsy

27.06.2009 18:29

Tłumaczenie wszystkiego 'in extenso' zamiast, jak to się dzieje w takich sytuacjach zagłuszanie niektórych wyrazów, nie jest najlepszą metodą populryzacji idei programu.

Tu się nie zgodzę. Bardzo cenię sobie, że przekleństwa Bourdain'a są tłumaczone dosłownie, bez żadnego pikania. Bez tego "pieprzu" program byłby mdły, a Bourdain nie byłby sobą. Wielki szacun dla Kuchni.TV za odwagę!
PS.
Nawet mój facet, który nie ogląda programów kulinarnych, zwrócił uwagę na Bourdain'a. Spodobała mu się właśnie ta "niegrzeczna" formuła dla nieco starszych dzieci ;).
PS2.
Wszyscy znani, lubiani, wartościowi ludzie (aktorzy, dziennikarze, inne autorytety) klną na czym świat stoi. Uwierzcie mi na słowo, sama słyszałam :).

stefania

25.06.2009 10:28

Zgadzam się z dominującą opinią, że AB jest 'the best'. Poczucie humoru, refleks, ironia, zmysł obserwacyjny, dystans do samego siebie, ekspresyjny język... Właśnie ten język, którego 'krwistość' mogłaby mnie cieszyć jako anglistkę jako narzędzie poznawania kolokwializmów (delikatnie sprawę ujmując)... Jenocześnie zgadzam się z tymi korespondentami strony, którzy uważają, iż odrobina troski o czystość języka (aż boję się wpomnieć tutaj o ustawie dotyczącej języka polskiego) byłaby wskazana. Tłumaczenie wszystkiego 'in extenso' zamiast, jak to się dzieje w takich sytuacjach zagłuszanie niektórych wyrazów, nie jest najlepszą metodą populryzacji idei programu.

Ela LISA

24.06.2009 09:13

Ulatwienie,swieci sie gwiazdka.Masz wiadomosc.Dobrze by bylo.Jak wygodnie.

snoozy

22.06.2009 16:23

Może kiedys sie to zmieni.Dzieki.Druga kolejka z mojej strony już nalana :-)

nikita666

22.06.2009 16:12

no to druga kolejka bo ja tez odp. :)

szkoda, ze nie ma jakiegos komunikatu ze przychodzi wiadomosc prywatna

snoozy

22.06.2009 15:51

Dzięki.Przeczytałem, odpisałem i wypiłem :-)

nikita666

22.06.2009 15:23

Odpisalem, mysle, ze dosc wyczerpujaco i zrozumiale. A zatem <wirtualne piwo> stawiam ja a co dalej to zobaczymy.

snoozy

22.06.2009 14:58

Nikita wysłałem Ci wiadomośc na priva.Odpisz jeśli możesz

nikita666

22.06.2009 14:08

doceniam to jednak na forum juz cenzura obowiazuje :)

ponad 20 lat (napisalem najpierw 28 ale nie mam pewnosci czy mu kilka nie dodalem) morderczej pracy w LH, przeciez stad sie biora te nawyki slownictwa, inaczej sie w takiej kuchni nie da aczkolwiek np. GR zdecydowanie przesadza. Kwestia podejscia jak kto to oceni, dla mnie to jest w miare normalne dopoki sie nie przesadzi. Akurat AB mozna to wybaczyc.

post edytowany 1 raz, ostatnio 22.06.2009 14:09

Ola_D

22.06.2009 13:47

nikita666 napisał 22.06.2009 12:57:
Ja rowniez glownie ogladam AB na discovery travel, jest czesciej i ogolnie jest to kanal ze swietnymi programami i bez cenzury takiej jak tu rodem z komunizmu.
O!
ja też oglądam AB na Discovery Travel & Living - ale czy zdarzyło Ci się usłyszeć tam (w polskiej wersji), jak NAPRAWDĘ mówi Anthony???
Z całym szacunkiem, ale jak na razie tylko w Kuchni.tv Anthony nie jest upupiony tłumaczeniem i pozwalamy mu mówić tak, jak mówi naprawdę.
(skoro już mowa o cenzurze...)

Pozdrawiam,
OlaD

nikita666

22.06.2009 12:57

Taki jest, taki ma styl, gdyby byl inny nie bylby soba. Ja tez czasem uzywam jezyka ostrzejszego stad kilka wpisow usunietych i po co jakis marny snoozy to wykorzystuje aby dopiec? Nie ma to sensu prawie kazdy sie zgadza, ze AB jest ok tylko jeden wielki mistrz musi go ciagle krytykowac ale uwazajcie z krytyka pana S. bo admin to jest ziom.

Ja rowniez glownie ogladam AB na discovery travel, jest czesciej i ogolnie jest to kanal ze swietnymi programami i bez cenzury takiej jak tu rodem z komunizmu. Kilka odcinkow bylo niesamowitych, mnostwo kuchni danego regionu, bardoz duzy szacunek ma Tony do innych kultur smakow zapachow.

PS. Ostatnio byl GENIALNY odcinek z Portland, ciekawe czy ktos z Was ogladal, po prostu niesamwoity. Swietne miejsce dobra kuchnia, sporo tajemniczosci i wielkich fanow jedzenia.

post edytowany 1 raz, ostatnio 22.06.2009 12:58

minutka

21.06.2009 13:10

Ja też chętnie oglądam, choć "rzucanie mięsem" sprawia, że uszy mi więdną - czytam niestety z ruchu warg i pipczenie w tym nie przeszkadza. Ale rozumiem, że nie wszystkim może odpowiadać ten humor.
Zgadzam się z Marcinem - konwencja idealnie pasuje do AB.

Ela LISA

21.06.2009 12:35

Ja tez,luz i przyjemnosc ogladania.

MarcinO

21.06.2009 12:16

A mi się ten program BARDZO podoba, bo jest INNY. konwencja tego programu idealnie pasuje do prowadzącego. Program jest zrobiony z jajem, ale rozumiem, że komuś takie poczucie humoru może nie odpowiadać. Ja z przyjemnością oglądam wszystkie możliwe powtórki.

snoozy

21.06.2009 08:33

Niestety niektórzy nie są w stanie zrozumiec,że coś się komuś może nie podobac i chodzi mi tylko o program a nie o prowadzącego.Krytyka powinna dotyczyc programu a nie osób, które je tworzą.Niektórzy idą dalej i obrażają innych pisaąc o ich tuszy, wyglądzie, inteligencji.To raczej nie jest forum o takiej tematyce bo nie znajdujemy się na Pudelku lub temu podobnym plotkarskim portalu.Nigdy nie powiedziałem,ze Burdein jest brzydki, głupi chamski.Wręcz przeciwnie.Uważam,że jako człowiek jest jest bardzo inteligentny ma pasje.Mnie nie podoba się tylko formuła programu i dlatego nie oglądam go.Niestety niektórzy nie chca tego zrozumiec.Ale fajnie,ze pojawiają się nowi forumowicze gotowi do dyskusji no i oczywiście "starzy" forumowicze, którzy tworzą to forum w taki sposób,ze chce się tu zaglądac i pisac :-)

fire

20.06.2009 23:13

Anthony Bourdain! super kucharz, wręcz nestor i guru restauracyjny, szef kuchni z krwi i kości itd itd itd... książka git, programy milion razy lepsze niż jakikolwiek serial w TVP... podoba się Wam? super! tylko czemu w takim razie na tym zacnym forum na temat zacnego kanału, tym bardziej zacnego programu zacnego kucharza... obrzucacie się błotem, oskarżeniami itd?? kurde czy u nas Polacy nie potrafią inaczej? tylko prać się po mordach o byle g....no?? szkoda, serio szkoda...

rogue

20.06.2009 15:00

Boudrain jest dla mnie kulinarnym Clarksonem (mimo ze jest Amerykaninem co wprawiloby tego drugiego w świnski nastroj). "Bez rezerwacji" traktuje jako luzne felietony na tematy okolokulinarne i jest ok.

snoozy

18.06.2009 17:26

Wystarczy wejśc na twoje konto by zobaczyc, ze na tych 150 wpisów aż 12 masz usunietych.Jestes rekordzistą na tym forum pod tym wzgledem.Z niczego się to nie wzieło.
Nie mam zamiaru już więcej czasu poswięcac twojej osobie bo to nie jest forum o tobie.Kończe w tym momencie dyskusje z toba raz na zawsze.Są na tym forum zdecdowanie bardziej sympatyczniejsi forumowicze.

nikita666

18.06.2009 12:58

co ty za bzdury opowiadasz wszystkie piwsy obrazliwe?! jak admini moga tolerowac takie klamstwa? Malo masz moich pozytywnych ocen prgramow takich jak oba R.Ray, AB, Pepina, Olivera i mase innych Adama, sobote w kuchni i wczensiejszych ktorych juz nie pamietam, to jest ponad 3/4 moich wpisow wiec po co klamiesz?

post edytowany 1 raz, ostatnio 18.06.2009 12:59

snoozy

18.06.2009 11:46

Nikt wpisu nie musi oglądac wystarczy,że zobaczy,że to ty pisałeś.Do tej pory twoje 151 wpisów to wieszanie psów na innych,obrażanie, wyzywanie ,ubliżanie.Człowieku pomyliłes fora.

nikita666

18.06.2009 10:41

Tak tak wmawiaj innym ze napisalem duzo wiecej zlego, nikt wpisu nie zobaczy a oskarzenie poszlo i jestes zadowolona, brawo. Pieknie dzialacie jak banda komuchow ktora nie pozwala nawet przedstawic wlasnego zdania a jak snozy mnie obrazal w temacie brygidy to zero reakcji. brak slow.

Ola_D

18.06.2009 09:40

nikita666 napisał 17.06.2009 18:47:
napisalem tylko ze Bourdain jest wielki i trzeba miec jaja i inteligencje zeby zoruzmiec jego poczucie humoru ale najwidoczniej admin jest jeszczeg lupszy bo nawet takie cos usuwa. Chore.
Nie, Nikito - napisałeś o wiele więcej i to w formie absolutnie niedopuszczalnej na tym forum.
Po raz kolejny, zresztą.

Mamy nadzieję, że to ostrzeżenie wreszcie poskutkuje.
OlaD

snoozy

17.06.2009 22:42

Ciesze się,ze nie musiałem nawet zglaszac tego dna do usuniecia tylko samo znikneło.Mamy już dzieki Niekicie głupią Brygide, Migotke, mnie no i admin się doczekał.Ciekawe kto nastepny.Krąg forumowiczów się juz zawęża.Uwazaj Minutka bo bedziesz nastepna.

nikita666

17.06.2009 18:47

napisalem tylko ze Bourdain jest wielki i trzeba miec jaja i inteligencje zeby zoruzmiec jego poczucie humoru ale najwidoczniej admin jest jeszczeg lupszy bo nawet takie cos usuwa. Chore.

minutka

17.06.2009 18:32

Rozumiem, snoozy, że wypadł jakiś post, bo chyba nie komentowałbyś własnego wpisu. Znów jakiś objaw braku obycia i kultury?

snoozy

17.06.2009 14:11

Jak zawsze-bez komantarza

post edytowany 2 razy, ostatnio 17.06.2009 14:20

snoozy

17.06.2009 08:01

To obejrzyj Kuchnia jak Życie.To jest prawdziwa tradycja regionalna

8damian4

16.06.2009 23:56

Najlepszy program o jedzeniu i kulturze w danym kraju(regionie) jaki widziałem!!!! I z humorem :P

Ela LISA

05.06.2009 18:20

Ogladalam dzisiaj, program z AB, na DICOVERY.
Koszmarny i piekny. Razem. AB, byl w mieszkaniu ,eskimosow chyba. Nowoczesna kuchnia, na srodku podlogi folia,dookola ludzie,wrod nich AB,a na foli,zabita foka,ktora rozszarpywali ,i jedli na surowo.Krew ciekla im po brodzie i rekach .AB ,tez jadl,watrobe,nerki,itd,nawet wyssal oko.Calosc wygladala ,jak po Kubie Rozpruwaczu.Nie wiem ,czy ktos cos takiego widzial.Krwawa jadka.Okropny widok. Ludzie normalni i ,nowoczesni.Dzieci, dorosli ,siedzieli i lezeli obok tych bebechow,i jedli, jak wilki.

nikita666

04.06.2009 18:21

Kolejny rewelacyjny odcinek z NY, sporo o przeszlosci jak ktos czytal ksiazke to na pewno ogladal ten odcinek z wielkim zaciekawieniem.

snoozy

01.06.2009 09:50

Ja sie juz nie wypowiadam bo to nie moja bajka

Ela LISA

01.06.2009 09:41

Rumunia bomba,uwielbiam. Rosjanin jak to Rosjanin. Luzik i popijawa non stop .Przynajmiej nuda nie wieje.Bardzo lubie ogladac AB. Odcinek swietny,zreszta jak wszystkie.

snoozy

31.05.2009 21:15

Po takich wyprawach koło AA jest jak w banku.

migotka333

31.05.2009 18:23

RUMUNIA - nieśmiertelny Zamir, "niech żyję, żyje ja" i kolejny kieliszeczek cujki wychylony ( nie za kołnierz) na 50 urodziny :-DDD

mamala4

17.05.2009 11:56

Lubię tego faceta ,i jego spojrzenie na jedzenie.

Ela LISA

17.05.2009 07:03

AB wszystko robi z pasja. Jest swietny.

nikita666

16.05.2009 23:14

Kolejny genialny odcinek, Londyn Edynburg, fantanstyczny wspanialy prawdziwy i z pasja ...

Ela LISA

13.05.2009 21:34

Ten odcinek Swiateczny byl odlotowy.Super,swietne teksty,humor,przy okazji AB pokazal,ze jest swietnym kucharzem.Z przyjemnoscia ogladalam jak gotuje.Byl autentyczny i cudowny.Co za facet.

marghe

11.05.2009 10:18

nikita666 napisał 09.05.2009 23:09:
Coz za odcinek swiateczny :) Kosmos to bylo genialne. Poczucie humoru niesamowite. Tony jest genialny ale trzeba przyznac, ze bratanica Tonego tez niezla role odegrala i mlody :)
A ja mam zupełnie odmienne odczucia.
Byłam lekko zniesmaczona tym odcinkiem (a program Bourdaina b. lubię).. Właściwie nie wiem czemu miał on służyć.
O zwyczajach niewiele, gotowania niewiele..

Karmienie kaczek pominę milczeniem..

snoozy

10.05.2009 11:30

Do mnie niestety nie przemawia Anthony.

nikita666

09.05.2009 23:09

Coz za odcinek swiateczny :) Kosmos to bylo genialne. Poczucie humoru niesamowite. Tony jest genialny ale trzeba przyznac, ze bratanica Tonego tez niezla role odegrala i mlody :)

Super odcinek, czemu polakom brakuje luzu w takich programach? Tonego nie da sie podrobic, zreszta nie o to biega...

Maniaczka Orientu

09.05.2009 22:49

Jest to jeden z najlepiej prowadzonych kulinarno-podrozniczych programow wedlug mnie :)

MarcinO

05.04.2009 15:42

łezka się kręci po takim programie ze wspomnieniami. Na szczęście 5 seria już niebawem, więc zacierajmy ręce na kolejne odcinki z Bourdain w roli głównej.

migotka333

05.04.2009 08:46

we wczorajszym odcinku - wspomnienie Zamira, rosyjskiego przewodnika po krajach byłego bloku wschodniego.
Z Anthony'm stanowili niezły duet :-D, szczególnie na zamku Drakuli.

Ela LISA

02.04.2009 20:13

Anthony jest swietny.Przede wszystkim nie udaje innego niz jest. lubie go za normalnosc.Byly narkoman,alkoholik,a jednak rowny gosc.To wspanialy czlowiek,zawsze z przyjemnoscia ogladam jego programy.

Puszek Okruszek

25.03.2009 20:41

happygirl napisała 28.02.2009 19:54:
Tylko czemu ktoś tak nieudolnie przetłumaczył nazwę programu... J
Ale czemu nieudolnie? Nawet pasuje do tematyki...
A jak powinno być?

funkyfood

19.03.2009 13:11

a minę miał wtedy nietęgą...

ja to się chyba w nim kocham hehehhe

jasti

19.03.2009 13:07

Pierwszy raz, gdy trafiłam na ten program nie spodobał mi się i przełączyłam, pomyślałam, co to za bezczelny i wiecznie zirytowany koleś, ale potem znowu na niego trafiłam i mnie wciągnął.
Smutny ale i przełomowy był dla mnie jeden z odcinków, gdy mały chłopiec złapał na kolację chyba pancernika i gdy go trzymał Anthony zapytał i co teraz się z nim stanie, chłopiec zdziwiony odpowiedział, że no przecież zostanie zabity. Na to prowadzący powiedział, że zwierzaczek się trzęsie ze strachu (chłopiec nadal zdziwiony, bo dla niego było to normalne, jak dla na wsi łapanie kurczaka) i może zjemy coś innego, bo zdążył go już polubić. Tym ludzkim odruchem zaskarbił sobie moje uznanie. Oczywiście nic to nie dało, bo i tak pokazano scenę jak ojciec chłopca odchodzi trzymając biednego pancernika za ogonek, po czym zjedli go na kolację, ale A. minę miał nietęgą.

post edytowany 1 raz, ostatnio 19.03.2009 13:09

KATARZYNKA

18.03.2009 16:40

I pomyśleć, że kiedyś się zastanawiałam - "co wszyscy widzą takiego fajnego w tym programie i facecie?". Raz obejrzałam i zrozumiałam. Bezpretensjonalny prowadzący, który nie pozuje na kogoś innego niż jest. Teraz nawet wspomagam się kanałem TRAVEL&LIVING (przepraszam za ta małą zdradę KUCHNIE.TV).

Dzidka

16.03.2009 21:09

Co tu dużo gadać - świetny jest i już!

migotka333

16.03.2009 11:48

wyczytałam w necie, że jest Bez rezerwacji - sezon 5. Fajnie by było gdyby wyemitowała tą serię Kuchnia.tv :-)

jacek1f

15.03.2009 00:21

on jest wielki!

migotka333

14.03.2009 16:02

na każdy odcinek warto czekać, nawet jakby miał być po północy :-)
Ten program to perełka wśród wszystkich programów na Kuchnia.tv

AMU

14.03.2009 12:27

Facet jest genialny. Uwielbiam ten program. Jeden minus - leci za późno i za rzadko!

jacek1f

09.03.2009 17:12

jestem zachwycony - kazdy odcinek to przygoda... Dawno nie zdazalo sie zebym CZEKAL na jakis program. A tu tak.

scren

04.03.2009 19:32

Takie programy to się ogląda i czeka na nastepny odcinek.

Ola_D

02.03.2009 09:38

Witam,
jak już pisałam na forum - tytuł tego programu przetłumaczył kanał, który jako pierwszy wyemitował pierwszą serię BEZ REZERWACJI. My emitujemy BEZ REZERWACJI kilka lat po premierze tej serii w Polsce.
Zasadą przyjętą przy opracowaniach jest, że raz nadanego tytułu nie zmienia się. O ile nie jest drastycznie niewłaściwy. A ten nie jest.

Poza tym - jak zawsze - bardzo prosimy o konkretne przykłady błędnych/niewłaściwych tłumaczeń - wszystkie takie przypadki skrupulatnie sprawdzamy i zawsze poprawiamy, jeśli uwagi są zasadne.
Wyjątkowo zależy nam na jakości tłumaczeń w Kuchni.tv.

Pozdrawiam,
OlaD

happygirl

28.02.2009 19:54

Tylko czemu ktoś tak nieudolnie przetłumaczył nazwę programu... Jak zresztą całą masę rzeczy w kuchni TV... Kochani, nie oszczędzajcie na tłumaczach, słyszy was cała Polska!!

Widelec

07.02.2009 23:15

NAJLEPSZY PROGRAM W TV KUCHNIA

nikita666

06.02.2009 23:24

GENIALNY odcinek - powrot do Les Halles, czytalem Kill Grill wiec dla mnie to bylo cos niesamowita, kazdy kto czytal wie o co chodzi, niesamowity gosc

marghe

06.02.2009 22:44

Poczytajcie sobie jego książkę..

Iwre

06.02.2009 14:18

odcinek, w którym poszedł gotować do kuchni, w której kiedyś pracował był powalający heheheeh niezły typek, oglądam każdy program :)

Haneczka40tka

19.01.2009 21:26

Ano drogi Chrabjo, jakby sam wszystko zjadł to jego zywot zakończyłby się jak w Filmie "Wielkie żarcie"- jesli widziałes ten majstersztyk światowego kina! A jesli nie to powiem tak: Antony by się zesr..... gdyby to zjadł. stać za kamerą i tylko patrzeć jak ktoś inny wsuwa przysmaki.?? My tu nie rozmawiamy o telewizyjnej kuchni lecz o kunszcie Anthona a to Wielka Różnica Drogi Chrabjo!!!!

Chrabja

19.01.2009 20:10

Haneczka40tka napisała 12.01.2009 22:05:
Ano prawda Łasuchu, też o tym myślę. Antony zjada nieprawdopodobne ilości jedzenia, popija dużą ilością trunków i ma całkiem niezła sylwetkę:) Podejrzewam , iż w przerwach realizacji programu robi sobie ścisła dietę i pakuje:))))
Podobało mi się jak kiedyś powiedział:że realizuje swoje marzenia, podróżuje po świecie, je pyszne rzeczy i jeszcze mu za to płacą". Wręcz śmiał się do kamery.
wedle mię to tak naprawdę on niewiele konsumuje - zwróćcie W.Szanowni uwagę na to, że pokazywany jest jeno początek i koniec konsumpcji danego jedzonka - zatem w czasie "pomiędzy" do jedzonka podłączać się może cała ekipa ;o)

Haneczka40tka

12.01.2009 22:05

Ano prawda Łasuchu, też o tym myślę. Antony zjada nieprawdopodobne ilości jedzenia, popija dużą ilością trunków i ma całkiem niezła sylwetkę:) Podejrzewam , iż w przerwach realizacji programu robi sobie ścisła dietę i pakuje:))))
Podobało mi się jak kiedyś powiedział:że realizuje swoje marzenia, podróżuje po świecie, je pyszne rzeczy i jeszcze mu za to płacą". Wręcz śmiał się do kamery.

Foodluva

12.01.2009 16:12

Oglądam z nabożeństwem programy Anthony Bourdain! Fantastycznie zrobione pod każdym względem - począwszy od pomysłu, przez prowadzącego i selekcję miejsca, do wykonania. Egzotyczne (lub mniej - np. Rosja) kraje, "dziwaczne" jedzenie, do tego lokalne knajpki z klimatem, sympatyczni ludzie, ciekawe historie i człowiek, który ewidentnie ma prawdziwą pasję do gotowania i jedzenia. I tylko mu zazdroszczę - gdzie mu się to wszystko mieści i jak się on w zwyczajnych ubraniach mieści?! :)

Haneczka40tka

11.01.2009 18:21

Uwielbiam Anthonego i jego program. Też kiedyś myslałam, że tylko Jamie i nic więcej, ale podróże Anthonego są wspaniałe a On ma charyzmatyczną osobowośc, jest szczery, nie udaje i nie gra jak wielu prowadzących programy kulinarne (piotruś, no własnie). Najwspanialszy odcinek który mi sie podobał to było "Anthony Bourdain bez rezerwacji" który kręcony był w Bejrucie, podcza nalotów. Antony został wtedy wraz z ekipą "uwięziony w jednym z hoteli". Pokazał cały swój strach, szczerość i wspaniałą podstawę. Oby więcej było dobrych fajnych programów i wielu wspaniałych prowadzących.

sętowski

30.12.2008 19:56

Na Travel&Living od wczoraj trwa maraton z Anthonym Bourdain - Bez rezerwacji 4 aż do północy. Facet jest rewelacyjny. Ma taki złośliwy charakter ale nie w negatywnym znaczeniu tego słowa. Śmieje się nie tylko z innych ale i z siebie. Właśnie oglądam odcinek o Singapurze. Może i nie ma przepisów ale jeśli jakaś potrawa naprawdę cię zainteresuje, zawsze jest jeszcze internet.
PS. Podobał mi się odcinek o Rosji gdzie Anthony "odwdzięczył" się Borysowi za gościnę woskowaniem ciała.;)

post edytowany 1 raz, ostatnio 30.12.2008 21:13

Ola_D

19.12.2008 09:34

Witam,

Tony albo był kiedyś w Polsce, albo słyszał, że mamy tu świetną wieprzowinę - jednak do tej pory nie nagrał programu w Polsce. Choć rzeczywiście wspominał, że warto byłoby się do nas wybrać :).

Pozdrawiam,
OlaD

migotka333

18.12.2008 16:46

Oglądałam odcinek na Travel&Living, Anothony był w Indonezji, gdy zajadał się pieczoną wieprzowiną, zaczął wyliczać, gdzie serwują najlepszą wieprzowinę... między innymi wymienił Polskę. To znaczy, że był w naszym kraju?

16.12.2008 12:00

Witam,
jeśli chodzi o 4. serię ANTHONY BOURDAIN: BEZ REZERWACJI, to w tej serii nie odwiedza on Bangkoku.
Natomiast Anthony był tam w 33. odcinku PODRÓŻY KUCHARZA, który był już emitowany w Kuchni.tv w listopadzie, a najbliższa kolejna emisja ma być około lutego - marca.

Pozdrawiam

kuras

15.12.2008 23:18

Czy ktoś wie czy leciał już jego odcinek nakręcony między innymi w Bangkoku?

helena

11.12.2008 20:56

cholernie fajny facet i jego ksiazka tez :)

MarcinO

08.12.2008 14:07

gdzie znalazłeś, że gościł w Polsce?

vyvyan.harris

07.12.2008 10:56

w opisie odcinkow znalazlem, ze Anthony goscil w Polsce. wiecie czy byl juz ten odcinek?

migotka333

05.12.2008 22:23

DLACZEGO TYLKO DWA RAZY W TYGODNIU? I TO W WEEKEND?
TEN FACET JEST THE BEST, MOGŁABYM GO OGLĄDAĆ NA OKRĄGŁO.