Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Szykuj się o depilacji laserowej pod okiem speca >

Przy atopowym zapaleniu skóry można?http://notariusz-guckler.pl/

justdobosz21, 17.10.2017 | czytaj dalej

Witam >

Witam miło tych zarejestrowanych i niezarejestrowanych.

jagodka8, 17.10.2017 | czytaj dalej

Czy grzyby mają wartości odżywcze? >

Większości można się spotkać z opiniami, że nie mają, ale ostatnio widziałam...

Katitcu, 17.10.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1974, wpisów: 29947
najnowszy wpis: 17.10.2017 17:30

Mamy 27171 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Kącik zdrowia

FORUM kuchnia+ A może coś z kuchni wegetariańskiej ?

nowy.sacz

27.08.2014 10:08

Jeżeli poszukujesz sklepu ze zdrową żywnością, przechodzisz na dietę lub lekarz polecił ci zdrowe pokarm to polecam sklep ze żywnością ekologiczną. Odnajdziecie tam faktycznie ekologiczne towary. Kupuję produkty jedynie w tym sklepie, albowiem chcę zdrowo odżywiać się. Gorąco rekomenduję wszystkim, którzy chcą nabywać suplementy diety i nie zawierającą konserwantów żywność eko

małgośkaaa

07.12.2009 03:17

az z ciekawosci sprawdzilam i zobaczcie: gotowanie .one t. pl/21439,0,1,kawior_wegetari anski,ksiazka_przepis .html
tego sie nie spodziewalam;)

małgośkaaa

07.12.2009 03:16

pierwsze slysze!

misiaczek3324

29.11.2009 23:45

kawior wegetarianski? jak to smakuje?

hajduczek1966

20.01.2009 02:00

Oj, dawno nikt nie pisał na tym forum! Jestem wegetarianką (lakto-ovo) od ok.15 lat, od bardzo dawna w przepisach kuchni całego świata wynajduję przepisy, które z założenia są wegetariańskie. Przecież wszystkie narody i religie czasem poszczą nie spożywając mięsa, ryb, a nawet tłuszczu. Nasza rodzima polska tradycja kulinarna przewidywała bardzo wiele dni postnych w roku liturgicznym (dawniej z religią katolicką wiązały się bardziej i mniej ścisłe posty). Możecie o tym poczytać na przykład w książce Haliny Szymanderskiej "Kuchnia postna". Są tam również potrawy z ryb i innych wodnych żyjątek, ale i tak wiele jest tradycyjnych polskich potraw możliwych do zaakceptowania przez wegetarian i wegan(weganów?) W każdym razie nawet w kuchniach innych kultur i narodów udaje mi się znaleźć potrawy wegetariańskie i na codzień staram się unikać różnych potraw "udawanych" w rodzaju "kotlet sojowy a'la schabowy", "kawior wegetariański"(dostępny w Tesco), "gulasz sojowy" itp. To naprawdę jest możliwe i wielce inspirujące!!!

kiwi

17.07.2007 23:34

Poppy napisała 17.07.2007 20:11:
Oo byłoby fantastycznie gdyby był program w którym przygotowywali by potrazy wegetarianskie...Bo też jestem wegetarianka. I wiekrzaś przepisów które zobacze w telewizi przerabiam po Swojemu. Tak po wegetariansku.:D
Zauważyłąm, ze wielu wegetarian zajmuje się kuchnią, gotowaniem i po prostu lubi (bo musi) eksperymentować :)

Poppy

17.07.2007 20:11

Oo byłoby fantastycznie gdyby był program w którym przygotowywali by potrazy wegetarianskie...Bo też jestem wegetarianka. I wiekrzaś przepisów które zobacze w telewizi przerabiam po Swojemu. Tak po wegetariansku.:D

kiwi

31.05.2007 11:31

Z wegetarianami to jest taki problem, że każdy je co innego. Lacto- ovo- ... Ja nie jestem wegetarianką, bo nie jem mięsa ale jem ryby. Ale to prawda - wegetariański program byłby mile widziany.

cytrynek

04.11.2006 13:47

Witam. Jestem wegetarianinem od około 10 lat.
Stacja jest światna (szczególnie Nagi Szef), ale brakuje mi programu typowo skierowanych dla wegetarian.
Wiem, że część prezentowanych przepisów nadaje się dla wegatarian.
Może coś szykujecie (niekoniecznie pod szyldem "potrawy wegetariańskie") ?