wideo z programu

programy kuchni+ >>

program tv >>

Z.U.P.A.

seria poradnikowa, Polska, 2013, 13 min

pozycja w rankingu: 76

suma głosów: 2.481

średnia głosów: 4,64

09:50
- odc. 3, niedziela, 20 kwietnia
19:10
- odc. 3, niedziela, 20 kwietnia
16:45
- odc. 4, sobota, 26 kwietnia

Z.U.P.A., czyli Zdrowa, Ulubiona, Pyszna, Apetyczna - to program studyjny, w którym prezentowane będą różnego rodzaju zupy, zarówno polskie, jak i te ze świata. Prowadząca Kinga Paruzel, finalistka I polskiej edycji kulinarnego show MasterChef udowodni, że można je przyrządzić na wiele sposobów, często z zaskakujących produktów.

W polskiej tradycji zupy są zwykle pierwszym daniem. Jednak przez wielu potrawa ta jest pomijana. Program pokaże, że zupa może być równie treściwa jak drugie danie, a jej wykonanie jest niezwykle proste. W każdym odcinku zostaną zaprezentowane trzy potrawy z jednego tematu: zupy mięsne, serowe, owocowe, dietetyczne i chłodniki.

Program będzie realizowany za pomocą 5 kamer. Pojawią się także zdjęcia lotnicze, a czołówka zrealizowana będzie kamerą Phantom HD.

Kinga Paruzel, finalistka I polskiej edycji znanego na całym świecie kulinarnego show MasterChef. Autorka popularnego bloga kulinarnego www.kingaparuzel.pl (Ale Babka i robi to co lubi). Pasjonatka fotografii kulinarnej, twórczyni cieszących się ogromnym sukcesem e-booków. Ceniona przez zawodowców i tych, którzy na co dzień korzystają z jej przepisów. Chcąc rozwijać się w dziedzinie kulinariów rozpoczęła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku: Food Design (projektowanie kulinariów).

PARTNERZY PROGRAMU:


ostatnie komentarze >>

carexplant

postów: 3

15.02.2014 12:28

Taak , moje zdanie jest podobne do większości opinii. Nie da się oglądać - męczarnia.

keval

postów: 38

13.02.2014 19:49

Nie wiem czy się zgodzicie, ale ta sztuczność mówienia wynika głównie z lekkiego "jakby" szczękościsku ;)

Leesh

postów: 4

11.02.2014 20:18

Tak jak ABC Gotowania bardzo lubię, tak ten nie do końca przypadł mi do gustu. Przepisy na pewno są ciekawe. Jednakże sama prowadząca ewidentnie nie ma obycia przed kamerą. zauważyłam również, że nie jestem jedyną, której nie podobają się bransoletki na rękach, szklana deska czy ceramiczne noże. Ponadto odnoszę wrażenie, że prowadząca jakoś dziwnie mówi. Jest bardzo sztuczna, jej słownictwo jest niezwykle ubogie. Myślę, że będę dalej oglądać, jednakże tylko ze względu na przepisy.

keval

postów: 38

08.02.2014 13:57

Genialny komentarz:-)))) :

skszat napisał 04.02.2014 18:03:
Zdecydowanie popieram przedmówców i przedmówczynie. Od stosunkowo niedawna mam w swojej kablówce kuchnię+ i jest tam kilka programów, które ogląda się z przyjemnością, np. z Anthony Bourdain'em w roli głównej. Niestety nie jestem w stanie zdzierżyć skrzypiącej szklanej deski i drętwej prowadzącej, której jedyne komentarze ograniczają się do czynności, które wykonuje: "otwieram lodówkę", "wyjmuję przygotowaną zupę", "a teraz spróbuję czy jest smaczna" lub "użyję natki pietruszki", "siekam natkę pietruszki", "posiekaną natkę pietruszki dodam do bazy". Może chociaż wplećcie tam jakąś historię - skąd się pietruszka wzięła, że jest dobra na to i tamto, cokolwiek..
A myślałem, że tyko ja jestem starym marudą, który nie może znieść szklanej dechy, ceramicznego noża i kulejących umiejętności krojenia czy sieknia:-)
A prowadząca to jeden wielki kłębek nerwów

rzviro

postów: 17

05.02.2014 01:18

Nie wiem,skąd wzięła się ta moda na szklane deski.Przecież są śliskie i tępią noże na potęgę.Beznadzieja.A stalowego noża i tak nic nie zastąpi.Stal (dobra)-to zawsze stal,a nie glinianka