przepisy z programu

programy kuchni+ >>

program tv >>

Para w kuchni

program kulinarny, Polska, 2006, 28 min

pozycja w rankingu: 8

suma głosów: 15.356

średnia głosów: 4,36

03:30
- odc. 15, środa, 24 września
03:30
- odc. 27, czwartek, 25 września
03:30
- odc. 28, piątek, 26 września

Agnieszka i Marcin Kręgliccy to pierwsze w historii telewizji rodzeństwo, które wspólnie poprowadzi autorski program kulinarny. Program jest inspiracją i ekranowym przewodnikiem dla polskich wielbicieli gotowania. "Para w kuchni" mówi o nowoczesnej kuchni polskiej, kosmopolitycznej i nie unikającej wpływów.

Program ma też odpowiedzieć na pytanie "Czy istnieje płeć smaku?". Czy to prawda, że mężczyźni wolą ostre potrawy, a domeną kobiet jest fantazja i wyrafinowanie? Czy miłość do słodyczy to cecha płci pięknej czy raczej mężczyzn? Autorzy programu starają się przełamać kilka stereotypów z tej dziedziny.

W programie pojawiają się ciekawe, międzynarodowe przepisy dostosowane do polskich realiów. Zakupy nie wymagają ogromu czasu i grubego portfela, a składniki potraw są charakterystyczne dla danej pory roku. W humorystyczny sposób Agnieszka i Marcin spierają się o wyższość swoich pomysłów i mówią, co w potrawach swojego rodzeństwa zrobiliby inaczej. Poznamy spojrzenie cudzoziemców na współczesną polską kuchnię. Tematyka odcinków jest różnorodna i dotyczy takich zagadnień jak: nowe produkty, podróże kulinarne, słynne dania związane z postaciami historycznymi, potrawy okolicznościowe, afrodyzjaki w kuchni, zdrowie i diety, polskie tradycje odkryte na nowo, czy też wyrafinowanie i perwersja w potrawach (czy można podać śledzia z bitą śmietaną?). "Para w kuchni" to program adresowany do wszystkich widzów pragnących zgłębiać nowoczesną sztukę kulinarną, szukających inspiracji, chętnych do próbowania nowych smaków kuchni międzynarodowej oraz otwartych na eksperymenty kulinarne.

Agnieszka i Marcin Kręgliccy potrafią być zgodnie kooperującymi wspólnikami w interesach, ale zdarza się, że drą koty jak typowe rodzeństwo - to kochające, to nienawidzące się za chwilę. Są bardzo barwną i świetnie uzupełniającą się parą. Ona - to nowoczesna, operatywna, silna, zdecydowana kobieta, lekko feminizująca matka dwojga dzieci. Lubi kuchnię lekką, zmysłową, opartą głównie na warzywach. On - czarujący, przystojny mężczyzna, kocha mocne smaki, krwiste befsztyki, dobre wino i szybkie samochody. Wspólnie prowadzą siedem warszawskich restauracji: francuską Absynt (wyróżnioną Bib Gourmand), włoską Chianti, greckie Meltemi i Santorini, meksykańską El Popo, hiszpańską Mirador i letni ogród Forteca.

gospodarze programu: Agnieszka Kręglicka i Marcin Kręglicki

ostatnie komentarze >>

BM402

postów: 7

01.05.2013 10:30

Uwielbiam tą Parę.Fajnie prowadzą.Zakres przepisów od prostych do wyszukanych.I o takie przepisy nie tylko mi zapewne chodzi.Mały problem--godz. nadawania.Ale nagrywam sobie.

brutus_lisica

postów: 10

04.03.2012 04:30

bardzo dobry program, PROSIMY O WIECEJ :)

Gonzo

postów: 99

03.03.2012 23:57

Program z dzisiejszej nocy (łosoś i koper) tez był świetny - połączenia łososia z fenkulem jeszcze nie próbowałam a pomysł wydaje się znakomity.

Gonzo

postów: 99

01.03.2012 18:33

Wielkie dzięki Kuchni plus za techniczne uzdatnienie i emisję początkowych programów "Pary w kuchni", które dotad nie były emitowane "ze względów technicznych". Ten z dzisiejszej nocy naprawde wart był odratowania.

nika.25

postów: 5

28.09.2011 12:57

Cudowny program!
Gdy był emitowany premierowo, dopiero kształtowałam swoje gusta i zdolności kulinarne. Teraz, gdy oglądam powtórki, patrzę na niego w zupełnie inny sposób. Jest dla mnie skarbnicą wiedzy i insporacją. Prowadzący są bardzo ciepli i sympatyczni, i zarażają pasją do gotowania i jedzenia wgóle :)