Przepisy na Sylwestra i Karnawał

program tv >>

Koszer macher

program kulinarny, Polska, 2010, 12 x 26 min

Prowadzący: Malka Kafka

pozycja w rankingu: 72

suma głosów: 3.034

średnia głosów: 4,23

03:30
- odc. 9, sobota, 21 stycznia
03:30
- odc. 10, niedziela, 22 stycznia
03:30
- odc. 12, wtorek, 24 stycznia

Madonna pije wino z Kanny, Bono je sushi certyfikowane przez rabinów, Donald Trump umawia się na biznesowe lunche w jednej z koszernych restauracji na Manhatanie, Steven Spielberg, Kate Moss, Sasha Baron Cohen też jedzą koszernie. Koszerność stała się w wielu środowiskach modą i oznaką intelektualnych poszukiwań. Malka Kafka w swoim programie odkrywa przed widzami tajemnice kuchni koszernej.

Jednym z prekursorów powrotu do tradycji przodków był Kirk Douglas, który prawie 20 lat temu, jako jeden z pierwszych celebrytów zrewidował swoje podejście do jedzenia. Paul Newman posunął się dalej i stworzył firmę produkującą koszerne wyroby spożywcze. Koszerność już dawno stała się wyznacznikiem stylu w Stanach Zjednoczonych. Również w Europie kuchnia koszerna święci triumfy, w Polsce jednak niewiele się o niej mówi, nie ma też restauracji koszernych... Program Malki przybliża zjawisko kosheru, gospodyni zaprasza w podróż po żydowskim świecie ukazując jego różnorodność. W warszawskiej kuchni Malka przygotowuje swoje autorskie dania koszerne z dostępnych w Polsce produktów.

Malka Kafka jest Żydówką, jej mąż Izraelczykiem. Poznali się przez internet i zdecydowali wspólnie mieszkać w Warszawie. Prowadzą otwarty dom, przyjaciele często odwiedzają ich, by wspólnie biesiadować. Malka świetnie gotuje, posiada wiedzę na temat koszerności, judaizmu, świata żydowskiego i gotowania. W kwietniu 2010 roku Malka otworzyła "Tel Aviv" - pierwszą koszerną kawiarnię w Centrum Warszawy.

gospodyni programu: Malka Kafka

ostatnie komentarze >>

Adames

postów: 6

23.04.2015 12:32

No niewątpliwie to oryginalny program i w sumie całkiem ciekawy..

_________________
Ostatnio na blogu: Opinie o Wonga
Antyhaczyk: Pożyczki Wonga.com - opinie. Szybkie pożyczki internetowe chwilówki

Olka_2015

postów: 1

28.03.2015 18:31

Mieszkam od 25 lat w USA
Nie jestem Zydowka i nie znam Zydowskiej kuchni
Ten program jest inny ale NiE jest zly. Podoba mi sie ,
Chcialabym zwrocic uwage na przedziwny zbieg okolicznosci-osoby, ktore tak zarliwie krytykuja ten program maja problemy z Polska gramatyka i Polska ortografia,
Pani Malko - prosze sie nie przejmowac malymi, ciemnymi umyslami.
Pelno ich w kazdym kraju.

skull83

postów: 10

26.03.2013 20:48

jak dla mnie.. nawiedzony klimat... nie wiem jak skomentować, bo nie rozumiem tego programu

natilezombie

postów: 1

28.10.2012 10:25

Również nie znam się na koszernej kuchni, sam program właściwie podobał mi się (prowadząca ma swój styl, nie zawsze przypadała mi do gustu). W tematykę nie zagłębiałam się, więc interesujące są komentarze innych widzów na temat programu. Jeśli faktycznie tak bardzo to, co było prezentowane w programie, mija się z prawdą, to czemu program powstał? ;)

mancol68

postów: 260

31.12.2011 02:51

aaaaaaaa jeszcze jedno. Zupełnie nie znam się na koszernej kuchni.