MENU
Ślinotok

program tv >>

15 minut Jamiego

Jamie's 15 Minute Meals

seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2012, 40 x 25 min

pozycja w rankingu: 70

suma głosów: 2.859

średnia głosów: 4,93

17:30
- odc. 1, wtorek, 5 maja
17:30
- odc. 2, środa, 6 maja
17:30
- odc. 3, czwartek, 7 maja

Jamie Oliver w swoim programie pokazuje, jak przygotować smaczne i pełnowartościowe posiłki w 15 minut oraz przypomina - podstawa to świetna organizacja, dobre przepisy oraz kilka sprytnych sztuczek. Aby nie spędzać w kuchni więcej czasu niż to konieczne, należy gotować inteligentnie i używać wszystkich zmysłów: czuć zapachy, słyszeć przypalający się tłuszcz i... mieć oczy z tyłu głowy.

Jamie Oliver w każdym odcinku pokazuje, jak zorganizować pracę w kuchni, aby przygotować dwa pełnowartościowe posiłki dla całej rodziny - na przykład linguine z krewetkami z sycylijską sałatką z fenkułu, a oprócz tego "lizaki" z jagnięciny z sosem curry, ryżem i zielonym groszkiem - i na każde z nich poświęcić zaledwie kwadrans!

Zdaniem Jamiego odpowiedzią na stale przyspieszające tempo życia jest zmiana sposobu gotowania: inaczej gotujemy w leniwe weekendy, inaczej w tygodniu, gdy na przygotowanie posiłku nie chcemy poświęcić więcej niż kwadrans. Jamie w swoim programie dzieli się z widzami swoim doświadczeniem i radami, chcąc, jak zwykle, zachęcić do samodzielnego przygotowywania posiłków. To powrót do starych inspirujących programów Olivera, z jedną różnicą: w programie nie ma montażu - wszystkie dania są przygotowywane faktycznie w 15 minut - od samego początku do wydania talerzy na stół. Przy realizacji programu pracowali najlepsi brytyjscy operatorzy, którzy wykorzystywali najnowsze technologie.

Jamie Oliver od lat jest zafascynowany zdrową kuchnią i walczy z fast foodami i "śmieciowym jedzeniem" przekonując, że wcale nie trzeba być doświadczonym kucharzem spędzającym całe dnie w kuchni, żeby przygotować coś smacznego. Najlepszym dowodem na słuszność tego twierdzenia jest ogromna popularność programów Jamiego i wydawanych przez niego książek z przepisami. Oliver ma dziś status gwiazdy nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, na każdym kroku towarzyszą mu fotoreporterzy, a fani z niecierpliwością czekają na każdą następną serię telewizyjną z jego udziałem.

Wielokrotnie otrzymywał za swoje programy nagrody, m.in. prestiżową nagrodę BAFTA w 2001 i 2006 roku. W 1999 roku został zaproszony na Downing Street, by ugotować obiad dla premiera Wielkiej Brytanii i 20 ministrów. Ma swoje stałe rubryki w kilku poczytnych gazetach, m.in. w sobotnim "Times Magazine". W Polsce programy Jamiego Olivera można oglądać na antenie kuchni+.

ostatnie komentarze >>

rzviro

postów: 84

09.04.2015 19:22

Wcześniej mogłem coś pominąć..... Dziś dojrzałem ten pominięty fragment iiiiii......Jamie spadł u mnie do poziomu dna. Jeśli taki kucharz używa kostek rosołowych - nie mam więcej pytań.... Zawsze walczyłem i walczył będę o jak największą naturalność przygotowywanych potraw ( bez tej gów.ianej chemii ), a tu taki zonk! No comments......

marysiak12

postów: 9

06.02.2015 15:29

Nie jestem obiektywna, bo absolutnie uwielbiam wszystkie programy i książki Jamiego, ale 15 minut to naprawdę udana produkcja. Świetne, zdrowe przepisy!

rzviro

postów: 84

20.02.2014 20:22

Gościu zna się na rzeczy....Ale te 15 minut, to tak trochę naciągane, bo ma przygotowane produkty i jest zawodowcem. Amator miałby z tym mały problem. Fakt,że jego pomysły są fajne.
Zresztą ja mogę w kuchni siedzieć i cały dzień ( jak mam czas-oczywiście ). Lubię eksperymentować i "cudaczyć".

Leesh

postów: 4

20.02.2014 15:35

Jamie Oliver jest moim kuchennym guru. Podziwiam go chyba za wszystko i uwielbiam każdy jego program. Nie dość, że sam ciągle się czegoś uczy i coś poznaje, to w dodatku pomaga innym. W programie "15 minut" pokazuje wszystko co potrafi. Można wyłapać wiele sztuczek, aby jak najmniej czasu spędzać w kuchni. Poza tym zwraca uwagę na kalorie. Najważniejsza jest dobra organizacja. Mając wszystko co potrzebne pod ręką, wiedzieć co chce się ugotować to przepis do sukcesu, a Jamie pokazuje że każdy potrafi. To mój najulubieńszy szef kuchni, pod każdym względem.

Antonio

postów: 1

20.11.2013 22:23

Ogladam programy Jamiego przez nc+
Czy jest możliwość oglądania tych programów w orginalnej wersji językowej - po angielsku?